1
  • banjozsef #1
    Hát igen, éreztem hogy ehhez én leszek az első hozzászóló. Alakul a Microsoft is, meg tanul is. A Copilot összefoglalóját egyszer én is kipróbáltam ( persze tervezem, hogy néha ránézek, de sajnos most nincs rá időm a bjos és a BjPress miatt ) és első megközelítésben úgy láttam, hogy az első szinten kb. 20-30 oldalas egyik lapomat simán összefoglalta 4-5 mondatban, aminek örültem is, de az a 4-5 mondat továbbra is kb. csak 40-50 év alatt megismerhető, amit én általában igyekszem 1 napra, de maximum 1 hétre lerövidíteni. Ilyen ez a világ. A helyett, hogy megemlített volna néhány konkrét példát, megnézte volna a 2. vagy csak a harmadik szinten ( címeket, linkeket, internetes webhelyeket már nem nagyon néz és ért ) elérhető lapjaimat is és írt volna róla mondjuk kb. 2-3 lapot, konkrét példákkal, címekkel, működő rendszerekkel alátámasztva, ahogy azt én mindig is teszem. Jó, sajnos e miatt is kell írnom és terjesztenem a bjos ai -t és a BjPress ai -t , amit annyira még nem szerettem volna - mert van más dolgom is még - de igyekszem azért. Természetesen az a gond a rossz összefoglalókkal , meg a túl általános szövegekkel, hogy megnyugtatják az embert általában, ha mindegyik szót vagy hallották már, vagy olvasták is vagy azt hiszik, hogy már találkoztak is vele. Ez nem így van. Minden lényeges szónak utána kell járni, ki kell próbálni, meg kell élni és meg kell érteni. Ezt hívják tapasztalatnak és csak utána jön a tudás, de az azért még nem garantált a felszínes tapasztalatok után sem, meg persze sose garantált semmi sem és ez így jó. A múlt az elmúlt, a jövő még nem jött el, a jelen ami jelen van. Itt és most kell mindig kérdezni Istent, hogy mire is gondol, mert csak az a valóság, amit Isten gondol, mert az úgy is lesz.