5
  • Bruce_Willis
    #5
    Ez így van. Van akinek egyáltalán nem fontos a magánélet védelme.
    Sokaknak természetes az hogy a google az emailjeit átolvassa. Jobban megbíznak a google-ben mint a saját anyjukban, hiszen ha anyuka minden üzenetét átnyálazná a gyereknek, azt hiszem lenne hisztiroham.
    Ők azok akik soha nem hallottak még levéltitokról.
    Ez ma az elfogadott világnézet.
    Csodálatos!
  • Vanek úr
    #4
    Mindenkinek más a preferenciája. Még a szép nőkben sem tudunk megegyezni, akkor miért pont böngészőknél tudnánk? :D

    Egyébként melóhelyen automatikusan Chrome van felrakva, de vannak megoldások, amik még mindig az IE-t használják. FF-ot (és egyéb böngésző felrakását) nem engedélyezik. Otthon mindkettőt (már a Chrome és FF) használom, más-más oldalakra. Egyikben sem bízom annyira, hogy csak azt használjam. :)

    Illetve az állításod, amiben az előnyeit sorolod, az megvan a másik oldalon is (szinkronizálástól youtube reklámok blokkolásáig).
  • Bruce_Willis
    #3
    "Még a végén tényleg áttérek a rókára."
    Nem lesz az korai? :D
    Végül is, én már vagy 15 éve csak firefoxot használok.

    Nem is értem mit nem szeretnek benne az emberek.
    Ilyen szép minimalista fejlécet lehet magadnak készíteni:


    Rengeteg mappám van már, és bármelyik felületen használom, szinkronizál mindent. Mappák, könyvjelzők, beállítások..
    Kellően gyors, és millió bővítményből, és kiegészítőből válogathatsz.
    Blokkolhatsz minden hirdetést még a youtube-on is.

    Szerk.: És elvileg törekszik a magánélet védelmére. Ami igaz lehet, mert ennek ellenkezőjét még sohasem tapasztaltam.

    Nem is tudom mi lehet az amit a chrome tud, és a firefox nem.. Talán a folyamatos megfigyelés hiányzik az embereknek. :D
    Vagy a baszogatás a hirdetésekkel, hogy fizess elő valamelyik google termékre.




    Utoljára szerkesztette: Bruce_Willis, 2024.07.17. 09:38:08
  • Bruce_Willis
    #2
    Ezzel mi a probléma?
    Aki google terméket használ, az gondolom tisztában van vele, hogy a google mindent tud róla. A chromium alapú böngészők sem kivételek.
    Nem mai hír az sem, hogy a microsoft és a google szorosan együttműködnek az adatok megosztásában. Talán 3 éve figyeltem rá fel először. És igen. Azóta sokkal kíváncsibb lett a microfos is..
  • RJoco
    #1
    Na ez sem nekünk lesz jó.
    Még a végén tényleg áttérek a rókára.

    Az utóbbi időben van egy olyan bosszantó dolog, hogy a keresési találatoknál nem közvetlen a klikkelt oldara küld, hanem először a googleads-ra, majd onnan irányít át a megfelelő oldalra.
    Az egyik beállításom vagy bővítményem meg sem engedi nyitni az ilyen linkre kattintást. Vagy kimásolom a linket és úgy rakom a sávba vagy inkább felmegyek közvetlenül a honlapra és ott futtatom a keresést a kifejezésre, amire a google amúgy is talált már ott valamit.
    Így kikerülöm az ads részt.
    És még jutalékot sem kap a google a klikkelés miatt, mert nem történt meg.