7
  • Tetsuo
    #7
    Ennyi. A világon minden nagyobb szoftverbiztonsági cég lefekszik az adott politikai rendszernek kémkedési lehetőséget adva, hiszen az adott politikai rendszerek érdeke ez, a cégeké meg a nagyobb profit reménye.

    Nekünk is fel kellene tenni a kérdést Magyarországon vagy akár az EU-ban, hogy érdemes-e hagyni az amerikai cégeket kémkedni, illetve hogy csak a "gonosz" Kínától és Oroszországtól kell-e tartanunk, vagy az amerikaiktól még jobban?
  • Gabbbbbbbbbbbb
    #6
    >Mi van, nem tudtak megegyezni, hogy a CIA is hozzáférhessen az adatokhoz?

    Ez hülyeség, ha Windows-t használsz akkor amerikai hárombetűsek alapból szabadon turkálhatnak az adataidban. Kasparesky ezen felül még azt csinál amit akar és rendkvül aggresszíven teszi azt, főleg amennyiben böngészővédelem is be van kapcsolva. 2024-ben 1000x inkább a Windows Defender, vagy ESET,Bitdefender egy picivel gyorsabb 0day védelemért.

    >Melyik vírusirtó CEO-ja esett ki az ablakon?

    Kaspersky-n kívül nincs másik nagy orosz biztonsági cég és mivel minden állami megkeresésnek, backdoor berakásnak eleget tettek, így nyilván nem volt szükség a CEO defenesztrálására.
    Utoljára szerkesztette: Gabbbbbbbbbbbb, 2024.06.25. 17:58:34
  • Tetsuo
    #5
    Melyik vírusirtó CEO-ja esett ki az ablakon?
    Konkrétan pedig nem tudok arról, hogy be lenne tiltva lakossági szinten is valamelyik nyugati cég szoftvere Oroszországban, az Egyesült Államok beleáll ebbe, de nyilván oda-vissza megy majd a dolog.
    Két részre szakad a globális társadalom, ennek folyamatában vagyunk éppen.
  • mukkelek
    #4
    Nyilván. Ez persze az ororsz oldalon is így van, a retkes FSZB-vel. Csak ott nem betiltják a szoftvert hanem kiesik a CEO az ablakon véletlenül, miután háromszor hátba szúrta magát.
  • Tetsuo
    #3
    Kb. arról van szó.
  • enyac
    #2
    Mi van, nem tudtak megegyezni, hogy a CIA is hozzáférhessen az adatokhoz?
  • tom_pika
    #1
    Helyes! Minden orosz gonosz! Vagy nem?