28
  • manypet
    #28
    "apropó..
    Az M1-en még mindig novák a köztársasági elnök?"

    Ezt most betudjuk a hét beszólásának. Kurva nagy! :-D
  • dalmar
    #27
    Ez az egész méricskélés engem a Schindler listája c. film azon jelenetére emlékeztet amikor a haláltáborban a német parancsnok méri az időt, hogy a rab mennyi idő alatt csinál meg egy munkadarabot....És ott sem lessz jó vége...
  • RJoco
    #26
    Bocsi. Azokat az app-okat nem ismerem.

    A banké hasznos számomra. Bármikor rá tudok nézni a számlámra.
    A mekissel is sikerült párszor "spórolni". Ha lehet annak nevezni azt, hogy olyat veszünk kedvezményesen, amit alapból nem biztos, hogy megvennénk. Ettől függetlenül jól esett és elfogyott. Szóval kárba nem veszett. Az viszont durva volt, hogy, ha jól emlékszem, akkor 3 GB adatot töltött le a telefonra telepítésnél...

    Mindent én sem telepítek fel. Hiába az akció. Ha drágának találom, mint a pizza, akkor inkább ott marad. Így is akciósan most annyi, mint tavaly normál áron volt.
    A mekiben idén már kétszer annyit hagyunk ott alkalmanként, mint tavaly ősszel. Mivel ritkán járunk, ezért nagyon észrevesszük.

    A munkásokat sanyargatják filmezéssel, meg az "AI megmondta" dumával, de olcsóbb nem lesz semmi. Sőt, a "filmezésbe" fektetett pénzt vissza is kell termelni, így inkább még drágább lesz. De az a szerencsétlen a sor mellett egy fillérrel nem fog többet keresni, azzal, hogy több cucc megy át a keze alatt.
  • Bruce_Willis
    #25
    "Undorítónak találom az egészet. Futtass kétszáz alkalmazást, ha kétszáz boltba jársz?"
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    (Amúgy én az önkiszolgáló kasszák szoftverjére utaltam a hozzászólásaimban.)

    Na ezt egészen pontosan így látom! :) Már a sarki fűszeresnek is van applikációja..

    Ugyanezt szoktam mondani annak aki erősködik hogy töltsem le az applikációját, mint amit te írtál.
    Én viszont még állom a sarat. :) Semelyiket nem vagyok hajlandó letölteni. Sem a bank applikációját, sem a telefontársaságét.
    A Burgerkingét letöltöttem mert majd 1000 forintot spórolhattam volna vele, de csak felbosszantott, úgyhogy letöröltem. Már úgy sem járok oda.

  • RJoco
    #24
    Semmi gond, ilyen előfordul itt elég gyakran. A #21 kimaradt.
    Amúgy én egyik app-ot sem szeretem, bár a lidl-öst szoktam használni, oda gyakran járunk. Bár csak és kizárólag azért működik jelenleg, mert csak így volt jó áron a kedvenc pizzám. Ezért megcsináltam. Amúgy meg korábban a pénztárnál jutott eszébe, hogy fogadjam el a felhasználási feltételeket, én meg kapásból nem fogadtam el. Erre nem adott kódot. Úgyhogy a pénztárnál azt mondtam, hogy nincs.
    Már a penny-nek is van app-ja. Pont ugyan azt csinálják, mind a lidl-ösök.
    Undorítónak találom az egészet. Futtass kétszáz alkalmazást, ha kétszáz boltba jársz?
    És akkor ott van, hogy aktiváld is a kuponokat, ami eleve tök hülyeség, miért nem aktívak kapásból?
    A payback esetén még megértem, mert az pontgyűjtő és néha egyik kupon üti a másikat, vagy épp nem a következő vásárláskor akar nagy mennyiségben olyan áruból vásárolni az ember, amire van szorzó, így lehet játszani. De ami konkrét árura van, akár egész héten, az egyszerűen kicseszés az emberrel, hogy indítsa el naponta többször is az app-ot és nézegesse. Mert ugye, ha használtál egy kupont, akkor inaktívvá válik és, ha másnap is használni akarod, akkor rá kell nyomni az aktiválásra.
    Az állandóan változó qr kódot meg nem is értem.
  • Bruce_Willis
    #23
    Nem neked akartam címezni RJocco, csak a rendszer összekeverte a hozzászólásotokat, ugyanis mindkettőtök hozzászólása #20-as sorszámú.
    Utoljára szerkesztette: Bruce_Willis, 2024.05.04. 14:26:24
  • Bruce_Willis
    #22
    A Lidl is szarabb volt régebben. Most elfogadható.
    Az Auchan szoftver valószínűleg nem azért szar mert bevásárolta magát egy nerlovag. Biztosan eddig is az volt. Én egyetlen egyszer használtam, kb 3 hete. Akkor a holdig tudtam volna rúgni a programozót.
    Ne gondold rólam, hogy az alapján ítélek meg egy szoftvert, hogy ner közeli a tulajdonos, vagy sem. Értelmetlen ezen vitatkozni.
    Az alapján ítélem meg, hogy melyik felhasználóbarát, és melyik nem. Fejlesztettem már szoftvert, nem áll tőlem távol ez a terület.
  • Frekvency
    #20
    a híres LIDL szoftvered nem ismeri a darabszorzót, vagy ez nem zavar? :DD
    A Bauhaus szoftver pont ugyanilyen idióta! Építési áruház de nincs darabszám bevitel!!

    Ha veszel valamiből sokat azt elég sokszor be kell olvasnod : D
    Utoljára szerkesztette: Frekvency, 2024.05.04. 12:36:17
  • RJoco
    #20
    Na igen. Az 1. pont miatt rákényszerül az ember, ha nem akarja a fél életét sorban állással tölteni.
    Itt a környékemen még sehol nincs önkiszolgáló pénztár.
    És, ha nagy a sor, akkor nyitják a következő pénztárt. Ha annyian vannak, akkor még egyet.
  • Bruce_Willis
    #19
    Ó, dehogynem. :)
    De tudod mit? Hívhatsz engem libsinek, komcsinak, Soros bérencnek vagy bármi másnak, mert lepereg. Én az ilyesmin csak jót röhögök.
    Sőt, megsúgom, sehová sem tartozom. Választani sem voltam már vagy 12 éve.
    Én csak látom hová mennek a közpénz milliárdjaink, hisz nem vagyok egy agyatlan barom. Csak figyelek, és kész.
    Ne törődj velem. Mintha itt se lennék. ;)

    Utoljára szerkesztette: Bruce_Willis, 2024.05.03. 22:25:15
  • Frekvency
    #18
    látom nem tévedtem nagyot : DDD

    rosszul vagyok a politikai pitiénerektől...
  • Bruce_Willis
    #17
    Nyugodjál le, attól megnyugszol!
    Menj nézni az M1-et, mert még lemaradsz valamiről.

    apropó..
    Az M1-en még mindig novák a köztársasági elnök?
  • Frekvency
    #16
    amugy teljesen jó az auchan önkiszolgáló rendszere, persze nem libsi vásárlóként akinek most hirtelen minden szar lett ami ott van...
  • Frekvency
    #15
    milyen maffiáról hadoválsz?? Bizonyítékod is van vagy csak rágalmazol és hitelt rontasz?? Óvatosan irogass nagy nyilvánosság előtt, mert szarul is kijöhetsz belőle...
  • Bruce_Willis
    #14
    Én nagyon ellenálltam az önkiszolgáló pénztár használatának, de rájöttem, hogy valóban sokkal gyorsabban végzek.
    Többek között azért mert:
    1. Nem nyitják meg a pénztárakat.
    2. A Lidl szoftvere egész jó. (Az Auchané katasztrófa.)
    3. Viszonylag kevés tételt vásárolok, így a pakolás sem jelent gondot.

    Így vásárlásonként, 10-15 percet spórolok a Lidl-ben. És fizethetek készpénzzel.
    Az Auchanban kezdetben csak kártyával lehetett fizetni, de oda csak ritkán járok, speciális dolgokért.
    Mióta a maffia kezébe került bojkottálom.
    Utoljára szerkesztette: Bruce_Willis, 2024.05.03. 18:16:30
  • RJoco
    #13
    Hollandiában próbálkoztak alkalmazott nélküli üzlettel, de nem jött be nekik.
    Mondjuk nem csoda, igencsak rossz helyen tették. A telefonos app mellett hitelkártyára volt szükség, ami sokaknak nincs. Így máris rendesen lecsökkentették a vásárlóközönséget.

    Párszor dobált be a yt ételszállító robotról rövid videót. Általában valami gondja volt a robotnak. Pl. járókelő direkt fellökte. Vajon milyen sors vár majd az árufeltöltőkre? Ha útban lesz, simán odébb rúgják. Ha nem lesz útban, egyesek akkor is megteszik.

    Az önkiszolgáló pénztárakat én sem szeretem. Ha tehetem, akkor rendes pénztárhoz megyek.
  • Bruce_Willis
    #12
    "Az ember egy birka, simán begyalogol a vágóhídra is ha feladatul adják neki... "
    Pont így van, ahogy írod.
    Elnézem sokszor, hogy perlekednek a Lidl-ben az eladók, hogy használd az önkiszolgáló pénztárat, és volt hogy nem kaptam számlát, mert ahhoz le kellene töltenem az applikációt. Aztán odajött a szupervájzer és írt egy számlát, mert mondtam hogy semmit nem telepítek a telefonomra. Egy másik csaj egy másik Lidl-ben meg simán megírta.

    A csajnak eszébe sem jutott hogy pont annak asszisztál, hogy ne legyen munkája a közeljövőben.
    Pedig örülnek, mert viszonylag jó bért kapnak. Egy butikban felét sem kapnák meg eladóként szerintem.

    Az árufeltöltés is úgy fog kinézni a közeljövőben, hogy robotok töltik fel az árut. Csak ki kell találni egy rendszert, és egy polc sablont, amelyben mindig ugyanazoknak a termékeknek kell lenniük.
    Ha jól emlékszem, Amerikában már van alkalmazott nélküli üzlet.
  • Frekvency
    #11
    pedig ez van, nézd meg pl. a háborúkat, behívnak aztán mész hullának. Nincs a tömegnek akaratérvényesítő képessége, egy maroknyi ember irányít embermilliárdokat és mi tesszük amit mondanak és akarnak.
  • jozsi031
    #10
    Az a fránya ultra profit,ez kell a tőkésnek és a biorabszolga.
  • FICEK9
    #9
    Úgy látom itt mindenkinek büdös a becsületes kétkezi fizikai munka, pedig képzeljétek el, hogy a világon sok embernek kell így dolgoznia, mert van sok ilyenfajta munka és nem végezhet mindenki kreatív munkát hogy ne haljon éhen! Én dolgoztam ilyen monoton munkát és ugyanazzal próbáltam segíteni magamnak - amit most az AI-ra akarnak bízni - hogy optimalizáljam és minimalizáljam a fölösleges munkámat, így gyorsabban és kevésbé fárasztóan tudtam jobban dolgozni. Nem ördögtől való dolog. Régen, amikor még nem volt ennyire túlpörgött a világ, ezt tényleg a jó műszakvezetők a munkások jó betanításával meg tudták oldani és évtizedekig jól működtek az ilyen munkahelyek. De a mai világ annyira felgyorsult, az ember meg annyira ellustult, hogy ez nem megoldható.
    1. Nem maradnak már az emberek évtizedekig egy munkahelyen/munkakörben egyrészt a nyílt piac miatti folyamatos munkaerő fluktuáció miatt, másrészt a technológiák elavulása miatti folyamatos új munkafolyamatok bevezetése miatt.
    2. Nincs már az a vezetői mentalitás és nincs is ideje kialakulni annak hogy valaki dolgozik egy gépsoron és legjobbként vezetővé nevezik ki, mert olyan jól csinálja és így a tudását tovább tudja adni a többieknek ami növeli a termelékenységet. A mai vezetők jönnek valamilyen kimondhatatlan nevű menő képzettséggel, nulla munkatapasztalattal és osztják fentről az észt, hogy hogy csinálja a kisember a dolgát, miközben ő egy villanykörtét se tud kicserélni.
    Ezt a felgyorsult világot vagy a robotok, vagy az ilyen AI-al kombinált humánrobotokkal tudják megoldani. Ezzel önmagában nincs gond amíg nem keverik össze az embert a robottal és számításba veszik az emberi tényezőt, azaz, hogy nem lehet mindenkinek jó napja, nem dolgozhat mindig 100%-on, nem mindenki fizikuma ugyanolyan, van akinek ugynaz a mozdulatsor hosszú távon egészségkárosodást okoz, míg másnak pont az a kényelmes és könnyű. De vannak olyan munkák, hol szükség van még az emberi, értelmes és rugalmas gondolkodására, ami a váratlan helyzetek megoldásnál szükséges és még nincs AI, ami ezt leképezze. Még. De ezek alapján az adatok alapján lehet 1 évtizeden belül lesz és akkor kiváltják az embert. És szükség van még az emberi kéz finommotorikus képességeire is, amit még egy robottal se tudtak leutánozni. Még. De ennek is csak idő és pénz kérdése.
    Persze mondom ez az egész AI-os optimalizáció addig jó (még a dolgozó számára is) és elfogadható számomra is, amíg nem kevernek össze minket a robotokkal és figyelembe veszik az emberi tényezőinket is, hogy nincs mindig jó napunk, nem vagyunk egyformák, szeretünk beszélgetni egymással munka közben, a nap végére lehet már fáradunk, lassulunk, stb... De ezért vannak a vezetők hogy ezt belássák, a dolgozók, pedig hogy rájuk szóljanak ha elszalad velük a profitorientál paripa.
  • Bruce_Willis
    #8
    Hát ne túrd az orrod!
    A szüleid nem tanítottak meg rá?
  • barret
    #7
    Hogy megy ez? Túrom az orrom,ők meg videózzák?
  • Gabbbbbbbbbbbb
    #6
    Szerintem is inkabb ilyesmirol van szo, mert nagyon ostobanak kellene ahhoz lenni, hogy azt csinaljak, amit irnak. Embereket nem lehet a vegletekig optimalizalni.

    Persze en nem osztom a vagohidas nezetedet. Jo lenne egy olyan vilagban elni, ahol senkinek sem kell extrem monoton munkat vegezni egy gyarban. Evolucio erre nem keszitett fel minket, mint oroszlan a ketrecben kb.
  • Frekvency
    #5
    kit akarnak ezek hülyének nézni, ez a leképezés már a humanoid robotok számára készül. Az ember egy birka, simán begyalogol a vágóhídra is ha feladatul adják neki...
    Utoljára szerkesztette: Frekvency, 2024.05.02. 23:39:44
  • RJoco
    #4
    Na igen, oda kell az intelligens ember, aki észrevesz dolgokat és nem mellesleg meghallgatja az ott dolgozókat. Ahelyett, hogy egy ilyen embert megfizetnének, inkább fizetnek egy buta MI-nek.

    Lehet, hogy a gép észreveszi, ha máshova kerülne az alkatrész, akkor kevesebbet kellene mozognia az embernek, csak az embernek nem biztos, hogy az kényelmes lesz. Ahogy egy nagyobb ládát már lehet, hogy nem bír el vagy csak nehezen, ezért vagy segítség kell neki vagy gyakran lesz táppénzen.

    Én azt látom, hogy megpróbálják egy gépre bízni az értelmet ahelyett, hogy egy értelmes emberre bíznák a feladatot.
  • NEXUS6
    #3
    Abszolút. Most már ugye nem csak arról van szó, hogy a fizikai melós munkáját elveszik a gépek. Sőt most pont arról nincs szó. Hanem inkább hogy pont a magasabb szintű melót, munka optimalizálást csináltatnak az AI-val. Ami vagy képes rá, vagy nem. Out-of-the-box gondolkodás, kreativitás kérdése ugye.

    Szal akkor előbb utóbb tényleg egy Mátrix világban fogunk élni? Nem az a szörnyű ezekben a dolgokban, hogy a gépeknek öntudatra kell ébredniük, hogy átvegyék a hatalmat. Valójában még az sem kell! Egy Biden kompetenciájával megáldott MI-nek is simán minden felelősséget is átadunk. Miért? Pusztán merő lustaságból! Na erre még a Sci-Fi írók sem gondoltak. :O
  • Cat #2
    No de egy stopperrel azt te nem tudod megállapítani, hogy rossz az elrendezés, mert felesleges mozdulatokat/munkafázisokat kell tennie a dolgozónak, vagy hogy ha az egyik rekesz méretét megnövelnék, akkor nem kellene 2 percenként elhagynia az asztalt, és a raktár másik végéből feltölteni a készletet.

    Mindazonáltal engem ez az egész dühít, bármi amit ezzel optimalizálsz az a munka robotoknak való, csak egyszerűen az ember olcsóbb és/vagy túl kevés az adott cég kapacitása ahhoz, hogy megérje automatizálni. Ez egy MI arra, hogy az emberekből biorobotot csináljanak.
  • RJoco
    #1
    Csak épp arról nincs szó, hogyan növelte az alkalmazott hatékonyságát.
    Esélyes, hogy csak azért nőtt, mert nem beszélget annyit a kamera miatt. Így viszont a rendszernek nincs sok értelme. A vezetőség meg hülye, ha ezzel meg tudták győzni.

    Emellett már régóta tudják mérni az egyes munkafolyamatok idejét. És még csak nem is a munkaállomáson dolgozó idejéből vesznek el. Egy ember ott áll mellette stopperrel és leméri párszor a folyamatot. Máris tudnak darabszámot számolni. Intelligensebb vezetőséggel rendelkező cégeknél már rég így csinálják.

    De van a beszkennelős megoldás is, ami már csak a nyomon követés miatt is hasznos. Ez sem plusz meló, hanem szükséges lépés a dolgozónak. Csak egy jó lekérdezőt kell csinálni hozzá.