4
-
Sequoyah #4 Nem valaszoltad meg a kerdest. En, mint egyeni kisbefekteto, miert ne fektethetnek be ezekbe a jovedelmezo cegekbe? -
end3 #3 Az elit léte egy emberi társadalomban, létkérdés. Nélküle nincs társadalmi felépítmény, azaz vezető erő. - Ha nem fejlődik, a minősége szempontjából, - és ha degenerálódik, na az a nagy probléma!
Másrészt, az európai "high tech" cégek felvásárolhatóságát minden eszközzel meg kellene akadályozni. Mert mi itt élünk, és az Eu 500 milliós lakosságának nem kéne még a tengerentúli, kartellező tech-cégek zsebét tömni, - a már az eddig is meglévő pénzeszközeikkel is kinyírhatják az egész világot. (Amint látható, folyamatosan tüsténtkednek is rajta.., épp elégé.)
A globális mamut-befektető cégek felvásárlásai hosszútávon sem a cégek versenyképességét, sem a fejlődést nem biztosítják, mert nem fejlesztés-, működtetés-centrikus a tevékenységük. Egyszerűen csak pénzt akarnak keresni, bármivel, amivel lehet.
-
Sequoyah #2 Szoval te azt mondod, hogy a legsikeresebb, legprofitabilisabb cegeknek az elit kezeben kell maradnia, privat tulajdonban. Szoval az atlag-ember ne is reszesuljon a sikerukbol?
Esetleg elmagyaraznad mi az elonye annak hogy a kis-befektetok ki vannak zarva a korbol? Szerinted a vagyon-ollo nem eleg nagy, es a gazdagoknak meg gazdagabbaknak kene lenniuk? -
end3 #1 Soha nem szabadna megengedni, hogy soros vagy blackrock-féle "befektetők", a tőzsdére vitt technológiai cégek részvényeihez hozzáférjenek. Ezért az ilyen high-tech európai cégeket nem is szabadna tőzsdére vinni! (Alapból feltételezem, hogy ebben az esetben is erről lehet szó!)
Kicsit szabadon fogalmazva, az ilyen európai, - de akár más, harmadik világ országaiban alakult technológiai cégek, - a holnap Európájának, (vagy Afrikájának, stb.,) "aranytojást tojó tyúkjai" lehetnének. A nemzeti vezető erőknek kiemelt figyelmet kellene fordítani rájuk, állami megrendelésekkel és állami technológiai projektekbe történő bevonásukkal kellene többletpénzt juttatni a helyben maradásukhoz.
Mert egy "befektetésnek" nevezett eljárás keretében, (Valójában ez a tevékenységük harácsolás és emberiség ellenes, köztörvényes bűnözés!) a részvényárfolyamok előzetes, általuk manipulált leértékelődése után felvásárolják, és ha megszerezték a többségi tulajdont, a cég jogi tulajdonát képező licenceket, "know how"-kat, de akár még a vezető fejlesztőiket is értékesíteni fogják a tengerentúli konkurenciának. Aláásva ezzel az európai államok szuverenitását és gazdasági lehetőségeit.
Ezek a tengerentúli, "befektető cégek".., inkább az ipari és politikai hatalmi kémkedés eszközei, - Bogár László fogalmazásában, - egy nemzetek feletti szuper-struktúrának nevezhető, hatalommániás, az egész világ vagyoni értékeit lassan elnyelő, őrült maffia térnyerésében segédkeznek.
Utoljára szerkesztette: end3, 2024.04.30. 10:09:32