8
  • bdzsana
    #8
    Majd ha lesz engedélyezve Kínában Facebook meg Google stb, majd akkor legyen itt TikTok...
    Eddig se értettem amikor Kína így viselkedik mi miért hajolunk le előtte és húzzuk szété a farpofánkat.
    Én a játékiparban dolgozom és ott is ott látom, hogy Kína jó nagy részesedést szed a nyugati játékiparban, míg nyugati cégeknek gyakorlatilag ellehetetleníti, hogy belépjenek a kínai piacra. Miért nem lehet úgy bánni Kínával mint ők velünk?
  • jozsi031
    #7
    Dübörög a Zusába a democsrácia!
  • nlght
    #6
    az USA azért elég messze van a demokráciától, inkább irányított bábszínház az egész ahol 4 évente mindig kiköpnek 2 nevet, vagyis a nép 2 báb közül választhat, mindkettőt óriási vagyonokkal tolnak előre a Blackrock milliárdosok, hogy az eredmény mindegy legyen számukra, az üres kampányígéretek nem jelentenek semmit, nem szokták betartani őket a jelöltek
  • duke
    #5
    Az ostoba emberek hulyitesenek iranyitasanak a jogaert harcolnak.
  • Ellaberin
    #4
    Már lemérték, hogy a 18-35 éves kategóriában gyakorlatilag nem szavazna senki arra az elnökre, aki meg merné lépni a betiltást.
    Szóval Kína már szépen beásta magát; lassan, de biztosan szivárgott be az USA fiataljainak mindennapi életébe úgy, hogy önként és dalolva tették a fejüket a hurokba. Persze jó eséllyel még nem sejtik, hogy vége lehet a nagy szabadságnak, ha nem hagyják önként el ezt a kémprogramot. Nyilván nem fogják - így győzi le Kína a saját fegyverével a nagy demokráciát.
    (Arra azért kíváncsi lennék, hogy most mit nyilatkozna a Trump, ha rákérdeznénk mit támogat: a betiltását - amit már ő is akart - vagy a további engedélyezését?
    Még mielőtt: tudom eladatni akarta valami USA cégnek, de ez a ByteDance-nek ugyan azt jelentené. )
  • Omega
    #2
    És azzal mit lehet tenni, hogy a nyugati világhoz tartozunk? (bizonyos tekinteteben) Azzal egyet értek, hogy nem minden jó ebben a világban, de hiába akarod átvenni az orosz/ázsiai megközelítéseket, az itt nem fog működni.
  • zola2000
    #1
    Vajon ha "betiltják" akkor a Google play/appstore törölni fogja az appot máshol pl európában is, és csak a weben lesz elérhető? Mert ha igen az jobban fájna a TikToknak mint egy helyi tiltás. Sajnos túl nagy a hatalmuk.

    (Én magyar híroldalakon vettem észre hogy Amerikáról/angliáról egy hét alatt több hír jön mint az összes EU orszagról egy év alatt, ha jön is akkor is egy angol/amerikai hírügynökség van linkelve, tehát még a szerb iskolai lövöldözési vagy a spanyol zaklatási ügyet is angolszász "szemüvegen" át mutatta a magyar média)