5
  • Bruce_Willis
    #5
    Tisztára mint a mészáros maffia.
    Mindezt azért teszik, mert tudják mekkora adathalászatra képes a tiktok, hiszen az amerikai kormány is kémkedik a google és a facebook segítségével.
  • kvp
    #4
    Az eladasra kenyszerites a betiltas alternativaja. Ha egy ceg inkabb a betiltast valasztja, akkor nem kotelezhetik az eladasra. Nem fogjak tudni allamositani a ceget, max. megszunik az adott piacon. A MOL is ellenallhatott volna, max. beperlik es bezaratjak a lengyel kutjaikat.

    Az orosz ceges tulajdonok allamositasa poltikai/katonai lepes volt az EU reszerol (lasd az orosz gazszallito cegek elvetele), de egy szoftverceg/online platform helyi leanyvallalata eseten ez nem kivitelezheto, mert nem nagyon vannak fizikailag lefoglalhato eszkozok. A politikusok legnagyobb gondja a lakossag felzudulasa lenne egy kedvelt platform hirtelen megszunesere.

    Kerdes, hogy a kinai tulajdonosnak mi a fontosabb, a penz vagy a nyugati vilagban keltett allamellenes lakossagi harag amit elo tud idezni az ellenallasaval? Mivel a Tiktok alapvetoen egy propaganda platform, ezert szerintem a minel nagyobb politikai karokozas tobbet erhet a kinai kommunista partnak mint a platformert kapott penz. Raadasul barmikor atcsomagolhatjak egy amerikai stroman cegbe (lasd facebook - meta es google - alphabet buveszkedest) es onnantol mit lep az USA, odakuldi a ceges irodakba a nemzeti gardat?
  • Cat #2
    "Eladasra nem kenyszeritheti, max. betilthatja"
    Ez nem igaz. Pl. a Molnak is el kellett adnia nemrég magyar benzinkutakat a lengyeleknek, mert ők meg Lengyelországban vettek egységeket. Teljesen általános dolog az eladásra kényszerítés.
  • kvp
    #2
    Eladasra nem kenyszeritheti, max. betilthatja es aztan meglatjuk a kinai allam ellenlepeseit. Mi van ha hirtelen megveszi egy amerikai befekteto mondjuk Lee Strawman 1 dollarert? Soha nem bizonyitjak ra, hogy kinai ugynok. Vagy a politikusok megmondjak kinek kell eladni es mennyiert?

    Valoszinuleg arra jatszanak, hogy a kinai tulajdonosnak fontosabb a ceg erteke dollarban, mint a felhasznalokbol kivalthato potencialis USA ellenes erzelmek a betiltas eseten. Vajon a fiatalok hajlandoak lennenek-e egy tiktok es maoizmus parti politikust tamogatni? Es ha azt is betiltjak, akkor elfogadjak es mennek vissza a facebookra es a demokratakhoz vagy inkabb fellazadnak?

    De ugyanezt eljatszhatjuk az EU es az Apple eseteben is. Az EU elmarasztalhatja a ceget es betilthatja az Apple termekeket az EU-ban, de kerdes mekkora lenne a polgarok duhe? Vagy betilthatjak mondjuk az AFD-t es kezdhetnek sorozni a nemeteknel, de nem lehet az csak radikalizalna a lakossagot az allammal szemben?

    Politikuskent a lakossag tobbsegevel szembemenni eleg bator dolog es tobbnyire eros katonai elnyomast igenyel. Tudja ezt biztositani az USA vagy az EU? (Kina igen, ott erre epult ki anno a rendszer)

    PS: Tudtatok, hogy a hirek szerint a republikanus part is ellenseges kulfoldi iranyitas alatt lehet? Azt kinek kell majd atadni, hogy ne tiltsak be?
  • manypet
    #1
    Ha a kínaiak tilthatják az amerikai szolgáltatásokat, akkor logikus, hogy ez fordítva is működhet. Már csak az a kérdés, hogy Európa miért nem tiltja a kínai és amerikai szolgáltatókat. (A kérdés költői volt természetesen.)