30
  • Tetsuo
    #30
    A kóserjobb mindig csalódást okoz a választók nagy részének, de kétlem, hogy a démonizált szélsőjobb irányába fordulnának.
  • M2 #29
    Meloni esetében az a nagy baj, hogy a pálfordulása akkora csalódást okozott a rá szavazó olaszoknak, hogy most tovább fognak lépni a méginkább EU-ellenes, méginkább jobbos, vagy akár a szélsőjobb irányába. Ursula megint elefánt a porcelánboltban, de amikor a fejére szakadna majd az egész, akkor szépen lelép valami jól fizető hivatalnoki állásba egy amerikai szervezethez.
  • NEXUS6
    #28
    Hát azért ez nem ilyen egyszerű, hogy akkor özvegy kisnyugdíjas Manyikának most azonnal jó-e, vagy rossz, ha X vállalatot nem az AEG, hanem vitéz Márriásshy Gedeon veszi át és viszi tovább az országosan világhírű Hajdú márkanevet.
    Ha az AEG ugyanakkor csak azért venné meg, hogy a céget bezárja, az 1000 dolgozót elzavarja, dolgozzanak a helyi Tecsóban tovább, a gyártósort átvigye Szlovákiába, ahol centrlizálja a K-európai termelését, akkor szerintem nem nagy ész, és minimális nemzeti elkötelezettség kell ahhoz, hogy belássuk, hogy ez Mo.-nak nem jó. Márpedig az un. rendszerváltást követően ilyen elkótyavetyélések tömegesen történtek.

    Tekintve, hogy ez a reaálgazdasági kapacitás a rendszerváltást követő 20 évben semmivé foszlott a fenti gyakorlatnak köszönhetően, először újra fel kell élpíten Mo termelési kapacitását, előbb bizony bármennyire alantas is, de összeszerelő üzemekkel, aztán, ha jók vagyunk szépen a K+F becsalogatásával lehet folytatani, ami sajnos legalább annyi időbe tellik, mint amennyi ideig rombolták a magyar gazdaságot.
    Ez van, Kína és a kistigrisek is évtizedeket tengődtek, amíg végre meg lett az eredmény. Talán el kéne felejteni azokat az álmokat, hogy a választáson egy jól behúzott X-szel gyak azon nyomban Ausztria szintre húzzuk fel a kereseteket, miközben majd jókat röhögünk a börtönbe vetett korábban kegyelt pénzemberek sorsán.

    Pontosan az a lényeg, amit írsz: "A legtöbb ország megtudja oldani, hogy az EU-s pénzeket a saját vállalataiknak juttassák javarészt. Jogállamisági keretek közt."
    Így van, a gond viszont ugye pont az, hogy viszont tőlük eltérően mi nem az Ő saját embereiknek/vállalataiknak juttatjuk a pénzeket, tehát nincs itt ellentmondás. ;)
    Érdemes megfigyelni az elvileg jobboldali (nyilván inkább szélsőjobboldali a ménsztrím média szerint) olasz Meloni hatalomra jutása körüli kommunikációt, amikor is Ursula kijelentette, hogy ha nem áll be a sorba megvannak Brüsszel eszközei, amiket már M.o és Lenygelország esetében is alkalmaz (sic).
    Nade azt látjuk, hogy Meloni és Ursula szinte a legjobb barátnők, talán még közös hímzőkörbe is járnak. Mi lehet az oka ennek a látszólagos pálfordulásnak?
    Először is lássuk azt, hogy az olasz államadósság nagyjából az EU ezüstérmese a GDP 135%-ával, amit csak némileg árnyal, hogy az államadósság lakossági nagysága a magyaréhoz hasonlóan magas (25% körüli). De nálunk ugye 75%/GDP körüli az államadósság arány.
    Aztán a kormányzáshoz bevett olasz szokás szerint erős politikailag koalíciós együttműködést kell megvalósítani.
    Összességében az olasz kormány mozgástere minimális, nem is nagyon akaszkodik össze emellett Brüsszellel. Másrészt ami még fontosabb azért az olasz nagytőkés rétegnek marhára nem kell olyan szabadságharcokat megvívnia, mint a kárpátmedencei magyar nemzeti újgazdagéknak. Nem kell attól félni, hogy az államcsődö közeli állapotot brüsszel addig csavarja, hogy az esetleg bajba jutó híres olasz vállalatokat pl a termékei minőségéről méltán híres Fiat-ot átjátsza valakinek és a felszámolt gyár helyét sóval hintse be, ahogy az amúgy K-európában szokás (lásd pl Ikarus, Videoton, Orion, Ganz teljes vertikuma, Fég, cukor és édességgyárak, mezőgazdasági gépgyárak stb. stb. stb.).
    Szal az lenne a csoda, ha a retorikájában amúgy roppant harcias menyecskének pörölnie kéne Brüsszelllel.
    A pénz beszél, ahogy arra céloztam.

  • Kotomicuki
    #27
    Önmagában nincs azzal baj, ha egy nemzetnek vannak gazdagjai - amennyiben a szegényei is emberi életszínvonalon élhetnek. A baj ott kezdődik, hogy itt bűnben fogant a gazdagságuk és ettől a mentalitástól nem is akarnak megszabadulni, hanem továbbra is bűnöznek a nemzet kárára - ráadásul csapnivaló befektetők is és inkább csak elfolyik tőlük, mint gyarapodna: ezért maradnak továbbra is a közpénz-csapokhoz láncolva, ezért küzdenek a hatalomért, hogy ebben a pozícióban maradhassanak, mert az ebül szerzett és ebül kezelt vagyonuk, ezek nélkül pillanatok alatt elolvadna.

    Egy-két önjelöltnek megvannak a saját emberei ügynökei - a zeuban is - , akiket a gazdájuk szeretne itt hatalmon látni, hogy regáléban biztosítsák a zuraik vagyonszerzését, ill. vagyontárgyainak a megőrzését - ezt sosem kellő odaadással végzi a csürhe egyik fele (hiszen ők is kapzsiak, a zuraiktól tanulták...), ezért kell váltogatni őket időnként (választások és megfegyelmezés a "Van élet az európai unión kívül is!" megnyilvánulások/lázadások/teljes hozzánemértés miatt), meg a közhangulat csitítása végett (2006-ban kicsit több is kellett, mert tényleg eléggé gatya volt már a helyzet és nem lehetett tovább takargatni azt az inkompetenciát, amivel terelgetni akarták az országot - kb. mint most a zusában, de ott "szerencséjükre" jönnek a választások és azzal is lehet egy kis időt nyerni; vagy mint Budapest jelenlegi, álliberális önkormányzata...). Na, ezek aztán már tényleg a nemzetellenesség netovábbjai...
    Utoljára szerkesztette: Kotomicuki, 2024.03.05. 15:28:07
  • dyra
    #26
    "Mi is a jó a gyarmati létben és akkor miért is kapálódzik minden értelmes az ellen?"

    Mi a jó a jobbágysági létben?

    Semmi haszna nincs a magyar népnek a magyar gazdag emberekből és cégekből. Semmi. Végletekig kihasználják a saját nemzetüket. Itt élek 50 éve. kérlek magyarázd el nekem miért jó ha lesz egy erős hazai tőkés osztályunk azon kívül, hogy nekik lesz a világ összes tengerén valami szuper hajójuk.
  • Kotomicuki
    #25
    Az "újkori magyar pénzes réteg" a GMK*-k - közpénz sikkasztás - , majd a 25% ÁFA** - áfa-csalások - bevezetése teremtette meg, ami a privatizációban csúcsosodott ki, amikor az önjelölt réteg, belterjesen szétosztotta az erről meg nem kérdezett nép tulajdonát, ill. idegen kézbe játszotta azt át, mindezt mélyen áron alul, ezzel kilátástalan helyzetbe taszítva az egész országot és annak jövőjét is.
    Magyarország gazdasági és társadalmi lejtmenete innen eredeteztethető. A zunió - "újkori" formájában - már csak a rakétapóthajtás a szakadékban való zuhanáshoz. De még egy rabszíjnak sem utolsó, hogy megakadályozzák vele a dolgok helyrehozatalát.

    *: Gazdasági munkaközösséget 1982. január 1-től lehetett létesíteni Magyarországon.
    **: 1988. január 1-jétől fizetjük a személyi jövedelemadót és az áfát.
  • Kotomicuki
    #24
    Igazad van, egyáltalán nem nemzeti a nagytőkés és ez még csak a kisebb baj.

    Mi is a jó a gyarmati létben és akkor miért is kapálódzik minden értelmes az ellen?

    Valóban tragikomédia, épp ezért kéne még időben visszatérni a normalitás mezejére, mielőtt az újweimari köztársaságokban végleg fel nem bomlik a maradék rend, mert láttuk mi következik abból: a szélsőségre mindig szélsőséges válasz adatik a történelemben és az senkinek sem jó.

    ---

    #23:
    Pedig nem összeesküvéselmélet, mert minden szál ennek igazolásában fut ki!
    Utoljára szerkesztette: Kotomicuki, 2024.03.05. 13:14:25
  • dyra
    #23
    Nincs itt szájkarate. Az UNIOS pénzek jelentősen hozzájárultak, hogy kialakuljon egy újkori magyar pénzes réteg. Erről már beszélhetünk múlt időben. És akkor most mi van? Semmi. Az ország ebből semmit nem profitált.

    "Az eredmény és a cél nem a jogállamiság biztosítása, hanem hogy az EU-s pénzek magyar nagyvállaltokhoz való vándorlását megakadályozzák. Ez nagyjából nyilvánosan is elismert TÉNY."

    Nem tudok ilyenről. Ez egy összeesküvés elmélet. A legtöbb ország megtudja oldani, hogy az EU-s pénzeket a saját vállalataiknak juttassák javarészt. Jogállamisági keretek közt.
  • NEXUS6
    #22
    Hát értem ezeket a frázisokat, nem ismeretlenek elöttem, de némi indoklást azonkívül, hogy mindenki ált isk olvasmányai között szerepelt már a Pató Pál úr, na és ugye ezért aztán tisztában is vagyunk vele, hogy ilyen EZ a magyar elit, és persze nyugaton ezt IS, meg mindent IS jobban tudnak!
    Szal ilyen szintű indoklásnál azért többet várnék tőled, feltéve, ha a témához érdemben is, és nem csak floddolás céljából akarsz hozzászólni.

    Konkretizálva: Tekintve, hogy Brüsszel a pályázatok kiírására vonatkozó eljárásrend, szabályozás megsértésébe nem tudott belekötni, amikor a magyar kormány kiemelten a magyar vállalatokat részesítette előnyben, ezért jön a mindenféle a célzottan megcímzett EU-s támogatások kifizetésének, gyak általános erkölcsi, meg elvontabb (az EU nyugati államainál is meglehetősen diverz) jogállamisági intézményrendszer konkretizált működési módjának számonkéréséhez kötése.
    Az eredmény és a cél nem a jogállamiság biztosítása, hanem hogy az EU-s pénzek magyar nagyvállaltokhoz való vándorlását megakadályozzák. Ez nagyjából nyilvánosan is elismert TÉNY.
    Merthogy lásd kistigrisek/Kína korábban pedig Japán gazdasági felemelkedése nem elválasztható a legalább regionális szinten versenyképes nemzeti nagytőkés réteg államilag irányított létrehozásától és megerősítésétől. Ez sajnos gazdasági, makroökonómiai szükségszerűség egy globalizált világban, amit az EU megpróbál esetünkben elgáncsolni, mert hogy nem akarják, hogy az ö (értsd EU vezető gazdasdágai) pénzükől valaki versenytársakat hozzon létre. Ami az ő szempontjukból persze érthető (csak ugye nem ez a kommunikáció). Ennyi. Nem kell ide ez a morális demamgóia!

    Részemről a szájkaratézés is OK, de azt csak szórakozás és nem a tudás elmélyítése céljából művelem.
    Csak azért szólok, hogy ezt előre tisztázzuk.
    Utoljára szerkesztette: NEXUS6, 2024.03.05. 13:08:26
  • dyra
    #21
    ne fárassz ezzel a nemzeti nagytőkés baromsággal. Régen jobban járunk ha maradunk osztrák gyarmat. Soha nem lesz versenyképes magyar nagytőkés csak állami csecsen logó. Közben a lovét elszedik a magyar lakosságtól cserébe fogyasztásban is kb az unió végén kullogunk és gyakorlatilag nincs értelmezhető szociális rendszerünk. Ez egy tragikomédia ami zajlik.
  • NEXUS6
    #19
    Aha. Konkrétan Brüsszel azért adja a euromilliárdokat, hogy legyen már végre egy igazán tökös önálló magyar, nemzetközi szinten is versenyképes nagytőkés réteg, hogy Magyarország különböző függése végre csökkenjen, meg tudjon a saját lábán is állni...
    továbbá Magyarország gazdasága hatalmas lehetőségeket kap az európai olcsó nyersanyagoknak köszönhetően és a világszínvonalú német atomenergetikai befektetések jóvoltából...
    továbbá a Nyugat-európai nemzetközi vállalatok alig várják, hogy jelentős, hosszútávon is gyülöcsöző befektetéseket hajtsanak végre az országba, az itt megtermelt profit itteni elköltésén felül is extra forrásokat hoznak be elsősorban a K&F képesség kiaknázása céljából, ami jótékonyan emeli a hazai béreket is..
    és még sorolhanám!

    Ja, amúgy nem! ;)
  • dyra
    #19
    Ne szórakozzál már. Hol építenek a ruszkik atomerőművet? Kinek a gázat vesszük? Hol építenek az ázsiaiak gombamód akumlatorgyarakat? Hol vannak a bérek a már lassan az EU legalacsonyabb szintjén? Na ennyit arról ki szolgálja mások érdekeit. Nem a nyugati jóléti államok.
  • NEXUS6
    #18
    Kb. szerintem is.
    Még annyit tennék hozzá, történelem szemlélet oldaláról, hogy ez az un belső kör (gyak Fr.o, Németalföld, N.o., É-Itália) vezetői a maguk gyermekded történelem/Európa-szemléletük szerint vívják ugyan azokat a kis örökösödési háborúikat, amiket Kis Pippin/Nagy Károly óta harcolnak. Ebbe a magba soha nem tette be hosszabb távon egy nagy birodalom sem, sem a mongolok, arabok, törökök, russzkik a lábukat. Fogalmuk nincs arról, hogy milyen az, amikor egy ilyen átvonul rajtuk, esetleg hosszabb rövidebb ideig ott is marad.

    És ez a kegyelmi állapot elültette bennük azt a tévképzetet, hogy ők a felsőbbrendűek és az Elbától keletre, Pireneusoktól nyugatra nem emberek élnek. Egyrészt azt tesznek velük, az ilyen népekkel, amit akarnak és ha megvan a kellő akarat bármikor legyőzhetik őket. Ezért aztán 100 évente fel is kerekednek és elindulnak napkelet irányába vinni egy kis kultúrát.

    Szal nem véletlenül nem Róma az EU központja, hanem valami németalföldi városka. Ez jól jelzi az EU vezetésének történelem szemléletét. Lásd a legbecsesebb díjuk, amit az EU szellemiségének megvalósítása érdekében tett tevékenység elismeréseként adományoznak pl. Zelenszkíjevicsnek is, pont Nagy Károlyról van elnevezve és nem mondjuk Nagy Konstatninról, és az egykori királyi székesfővárosban adják át. ;)

    Szal, miért nem jó az, amit mi, vagy a lengyelek vagy akár az oroszok csinálnak? Egyszerű a válasz, az ő szemükben mi nem vagyunk emberek (ahogy azt Hitler elvtárs is megfogalmazta anno)!
    És ezért ha valaki bármi miatt általában becsmérli azokat az erőfeszítéseket, amiket a K-európai emberek tesznek, az nem csinál mást, mint ezt a ma már eléggé anakronisztikus szemléletet szajkózza tovább.
    Utoljára szerkesztette: NEXUS6, 2024.03.04. 21:21:50
  • Dodo55
    #17
    Az Unió jelenleg sajnos nincs olyan helyzetben, hogy védővámokat vessen ki számtalan szektorban, mivel a hazai termékei nem elég versenyképesek az importtermékekkel szemben (vagy akár nem is rendelkezik ilyenekkel érdemben, pl. chipgyártás), ezért a vámokkal jelenleg csak a saját fogyasztóit károsítja meg és a saját gazdaságának fejlődését hátráltatja azzal, ha az ahhoz szükséges eszközök beszerzését megdrágítja.

    Egyébként sajnos én is nehezen tudok elképzelni más logikát a manapság látható döntésekben, mint sem hogy az EU egyes tisztviselői szándékosan szabotálják el a saját versenyképességünket, egyre kiszolgáltatottabbá téve a régiót olyan külső partnerek számára, akik közben egyre tisztességtelenebb feltételekkel üzletelnek velünk (pl. nyomást gyakorolnak a keleti energiahordozók elhagyása érdekében, de a biztosított alternatívát nem kellően méltányos áron kínálják, pedig Európa a teljes nyugati világ őshazája, így a kialakult keletellenes hangulatban akár még az sem lenne földtől elrugaszkodott elvárás a frakcióhoz való elkötelezettségünkért cserébe, hogy a könyebb helyzetben lévő szövetségeseink térítésmentes beszolgáltatásként biztosítsák a kieső keleti energiaforrások pótlását).

    A Magyarország - Svájc tengely egyébként meg helyes irány, de az EU-t nem szabad feladni, mert a kontinentális közös piac alapvetően jó, csak a rátelepedett ideológiai takonytól kellene megtisztítani, mert szerintem a korrupt ügyletek többségének az ad táptalajt, illetve azokba csomagolva tudják ezeket a leginkább manapság sikerrel legitimálni.
    Utoljára szerkesztette: Dodo55, 2024.03.04. 18:58:50
  • Kotomicuki
    #16
    "Szóval érdekes évtizedek jönnek szerintem csak az biztos, hogy az EU-nak annyi többek közt az ilyen országoknak köszönhetően mint mi."

    ...és még véletlenül sem az önfeladó és önromboló, amúgy semmihez sem értő eu-vezetők miatt, akik - inkább csak idegen érdekeket kiszolgáló ügynökök és - , ha megengedné nekik a gazdájuk, már rég a lövészárokba terelték volna megdögleni az eu-t még az utolsó leheletükkel fenntartó lakosságát.
    Nem azt mondom, hogy "magyarország" egy mintaállam, de, hogy a zeu nem/sem különb nálunk az is biztos: minket a VSz top3-jából rendszerváltottak a zeu utolsó helyére (bocsi bolgárok, de "beelőztünk"), míg a zeu a zusát megelőző gazdaságát dobta el a semmiért és vált ezzel teljesen kiszolgáltatottá a futottak még kategóriájában.

    Az általad "belső körnek" nevezett államoknak maximum 10 éve előnyük van hozzánk képest: ennyivel járunk előttük az önfelélésben, ill. eddig tarthat még ki a gazdasági előnyük/-tartalékuk. Ha letelik ez az idő ÉS nem változik a "széljárás" a vezetőségükben, akkor ugyanott fognak tartani, mint mi, most.
    Szerintem előbb lesznek kalifátus, mint gazdasági nagyhatalom..., ezzel vezetéssel az előbbi is nagy tett volna, míg az utóbbi teljességgel utópia a számukra - fenntartani sem tudnak, nemhogy építeni, hozzátenni: csak és kizárólag a romboláshoz, szétlopáshoz "értenek", de ahhoz nagyon.

    A másik, amit - ill. aminek a maradékát - most lerombolnak európában, amire semmi szüksége/igénye sem volna az őslakóinak..., az több ezer év (többnyire) sikeres építkezésének az eredménye, amit nem egyik napról a másikra fognak tudni újraalkotni, már ha egyáltalán jeleket mutatnának rá, hogy vmi értelmeset szeretnének építeni a romokon, mer' ezek annyira hülyék, hogy még a saját, az áldatlan ténykedésüknek hála, egyre inkább elkerülhetetlen végzetüket nem tudják észrevenni/érzékelni... (ha a Mór megtette kötelességét, akkor a Mór mehet és menni is fog, mert akkor már csak (egy többé már hasznavehetetlen) kolonc lesz a zurai szemében)
  • FICEK9
    #15
    Ehhez azért hozzá tenném,1 hogy akikre te gondolsz (India, Japán, Dél-Kórea,...) mind angolszász/usa érdekeltségűek már sok-sok éve, így jó hogy azt fújják mint az usánka, 2 ott a nagy területhez tartozó nyersanyag, ami az EU-nak nincs, plusz ott van szintén nyersanyaggal a karjaikba hajtott russzia is. Így azért szerintem mégis elég komoly kihívás Kína mindenkinek.
    Csak az a kérdés, hogy a joly joker Indiát mennyire tudják most maguk mellé kínaisítani, mert a néhány évtizeddel ezelőtti kína potenciálja megvan benne. Az olcsó pénzért dolgoztatható tömegek megvannak és még tán nyersanyag is, de a társadalmi morál azért más.
  • dyra
    #14
    dehogy áll nekik a zászló. Utálják őket a térségben és kb mindenki fenyegetésként tekint rájuk. India, Japán, Dél-Korea stb..

    Demográfiájuk rosszabb mint USA-é. Hadiiparunk meg sokkal. Nagyon sokan vannak így persze előbb utóbb odaérhetnek az amcsikra de korántsem olyan jók a pozícióik mint sokan gondolják. Lavírozniuk kell rendesen. Ráadásnak befogják indítani azt, hogy az más országok is pénzzel és törvényekkel hozzák majd a saját cégeiket még jobban helyzetbe mint eddig. Oké nagy a belső piacuk de nekik is kell exportálni.

    Szóval érdekes évtizedek jönnek szerintem csak az biztos, hogy az EU-nak annyi többek közt az ilyen országoknak köszönhetően mint mi. USA, Kína, Oroszok, India, és még pár ország hasítani fog. Az EU meg szerintem csinálni fog egy belső kört a magországokkal a többiek meg társulhatnak ha akarnak fityfasz jogokkal.
  • NEXUS6
    #13
    Tudom, hogy a világegyetem mellett az emberi hülyeség IS határtalan (by Einstein), de azért idáig nem hiszem, hogy el fogunk jutni. Jelenleg, ha a globalizáció, a nemzetközi gazdaság fejlődésének aktuális iránya folytatódna (szankciók, protekcionizmus leszámítva), akkor Kínának áll a zászló. Hülyék lennének tehát széles körűen olyan protekcionista gazdaságpolitikát folytatni, mint amibe a nyugat kezdett (értsd bizonyos vállalatok kitiltása a kínai piacról, és ezzel technológiáktól való elesés). A nyugati példa azt mutatja ugyanis, hogy hosszútávon, de a nagysikerű EU-s orosz szankciók azt mutatják, hogy már rövid távon is ezzel a nyugat bukik. Nekünk mondjuk nem a technológia, hanem az olcsó nyersanyag fog hiányozni.

    Az ukrán háború pédáját tekintve azt látjuk, hogy hiába a nagy kardcsörtetés, azonkívül, hogy jó szokás szerint az aktuális válság negatív hatásait a választópolgárra nyomják, azon kívül rendszerszintű átalakítás kezdeményezésére (nyilván nem ehhez és nem a valósághoz kapcsolódóan az un. zöld ideológia megvalósítása kivételével) a nyugati vezetők semmilyen hajlandóságot nem mutatnak.

    Az ukrán háború kifejezést hamarosan felváltja a válság, majd a feszültség szóhasználat. A nyugat rájön, hogy az oroszokkal Kínával szemben többre jut, mintha átzavarja őket a másik táborba. És ezzel viszont azt is megtanuljuk hogy magát a kínai fenyegetést hogy kezeljük.
    Nem biztos, hogy lesz ehhez kapcsolódóan valami nagy ideológia, stratégia, hanem minden folyamatában, napi szintű szkanderozással fog eldőlni és végül elhagyjuk a nagy szavakat, mint a "csak egy maradhat", "ma fagyjál meg, hallj éhen a holnap szabadságáért", meg "atombombával az igazságért és a világbékéért!", illetve "ha kínai terméket veszel, akkor Jicsinpingnek adsz szállást az otthonodban, adsz szemet és fület a kínai titkosszolgálatnak (aminek senki nem tudja a nevét)".
    Szerintem.
    Utoljára szerkesztette: NEXUS6, 2024.03.04. 11:19:06
  • Kotomicuki
    #12
    Tulajdonképp egykutya, ebből a szempontból (is).
  • manypet
    #11
    A 3. pólus esetében nem Magyarországra, hanem Európára gondoltam.
  • Kotomicuki
    #10
    Mivel "Magyarországon" is ugyanazon ügynökség(ek) emberi vannak hatalomra segítve, mint bárhol máshol "nyugaton", így bármiféle az önellátás irányába mutató kezdeményezést uú, azonnal megszüntetnek és (akár törvényileg is) tiltanak, ezért semmiféle "3. pólus" sem fog létrejönni. Ahhoz népi forradalom kéne - "Tetszettek volna forradalmat csinálni!" - , amit helyből levernének - arra elégségesek és lassan csak erre vannak fenntartva a hadseregeik.

    Sz'al, "magyarország" jól megszívatta saját magát:
    - először a kizárólagosan a "német" autógyártásba való beleminionosulással, amin nem keresett az éhbéren dolgoztatottak túladóztatásán kívül semmit sem (legfeljebb nincs 50%-os munkanélküliség, amikor ebből a munkából sem lehet megélni a szó polgári módján - a tömegeknek)
    - majd a központi parancsra, minden egyes olyan szövetségi rendszerben, amihez csatlakozni kényszerültünk, üldözött és (be)tiltásra váró kínával való, ugyancsak önfeladással egyenértékű és egyoldalú "üzleteléssel"

    Az előbbit egy "merész", "360 fokos" fordulattal - és a különösen önpusztító szankcióival - sikerül kiebrudalnia a zúniónak a legnagyobb és mára talán az egyetlen, biztos piacáról, így a jövője, fennmaradása kérdésessé vált - a zamcsik uú megfogják adóztatni és így ellehetetlenítik majd az ő piacukon való, hathatós részvételüket, míg az egyre inkább megszűnőben lévő, hazai piacaikra már most sem számíthatnak, mint megélhetési forrás.
    Míg az utóbbit a következő, uú elhibázott szankciók fogják tönkretenni, mintegy a zeurópai vezetők előbbi ballépésükre adott viszontválaszként - vaaagy kilépünk ezen szövetségi rendszerekből..., de akkor meg uott vagyunk, mert Kína célja a zeu határain belülre való bemanőverezés volt..., a meggazdagodás és gazdasági fölény kivívása mellett. (Egy magára maradt, mindentől elzárt és "emiatt" esélyesen katonai megszállás - "demokráciaexport" - előtt lévő Magyarországgal ők sem akarnak, se nem tudnak mit kezdeni.)
    Tehát minden az utóbbi évtizedekben gazdaságnövelésre kidobott pénzünk kárba vész és továbbra is itt állunk majd letolt gatyával a háborús övezet és a nyíltan agresszív elmebetegek között, egy egyre csak pusztuló világban...

    (A zelektromos autózásnak még Paks II is kevés lenne - ki kéne tudni váltani a napi több tonna elégetett benzin-gázolaj energiatartalmát és ezt még tárolni is kéne tudni, meg uú szállítani is - , de azt még a cári Oroszországban is előbb és sokkal kevesebből - pedig aztán ott is volt korrupció meg hozzánemértés... - építették volna föl...
    Sz'al, mielőtt elektromost kiáltanak a mélysötétzöldek, azelőtt nézzenek má' körbe maguk körül, hogy megvan-e má' az ahhoz való infrastruktúra&egyáltalán: a valóságban is működőképes technológia - és az nemcsak a sötétzöld álmaik szüleménye-e - ÉS mindez mibe is kerülne, MEG mire is lenne készen!)

    ---

    A cikkhez: manapság MINDEN veszélyt jelent a kisemberre nézve, mert az élete és a jogai egyre kevesebbet érnek és nyújtanak, míg végleg meg nem fosztják a magántulajdonától, miután mehet a megsemmisítő táborokba, mert már senkinek sem fog, semmit sem érni - "Ennyi királya nem lehet a földnek!".
    Tehát, tulajdonképp még örülnünk is kéne annak, hogy még csak megfigyelni (és egyre csak korlátozni) akarnak minket! ;)
  • manypet
    #9
    "Elobb utobb Magyarorszagnak, de meg Svajcnak is valasztania kell, hogy USA vagy Kina. Nem maradhatnak fuggetlen orszagok."

    Hacsak nem a saját verzióját tolja, egy harmadik pólusként, mivel léteznek európai autógyártók is. Ugyan ez ma eléggé merész elképzelés, elnézve a mai európai politikai elitet, de én inkább ezt favorizálnám.
  • kvp
    #8
    Rajottek hogy ha a Tesla autoi elkuldik a gyartonak az osszes emberes vezetes videoit es az emberek altal kiadott parancsokat, akkor lehet, hogy a kinai jarmuvek is. Ez olyan mint a steetview, csak nagyobb felbontassal, nagyobb framerate-tel es sztereoban.

    3D rekonstrukcio utan ezzel egyebkent az osszes magan autoutat, parkohazat, garazst, kertet es egyebb a google streetview altal nem erintett helyszint is be lehet scan-nelni. Raadasul a gyakran bejart utvonalakat akar naponta tobbszor vagy akar tobb ezerszer. A Teslanal egyebkent ezzel tanitjak be az onvezeto rendszert, tehat ahol rendesen jar emberes sofor, ott 'okosabb' lesz a rendszer.

    Es igen, a kinai jarmuvek betiltasa a kinai telefonok utan sokat segitene az amerikai autok piacanak megorzeseben. Viszont ebbol elobb utobb teljes kolcsonos gazdasagi blokad lesz. A nagy kerdes az, hogy az USA/Kanada, brit nemzetkozosseg es az EU kivetelevel ki allna meg a nyugati oldalra es ki lenne hajlando inkabb Kinaval kereskedni.

    ps: Ha az USA-ban betiltjak a kinai autokat, akkor az EU is be fogja oket tiltani, meg akkor is ha az EU-ban gyartjak oket (lasd Byd gyar itthon). Elobb utobb Magyarorszagnak, de meg Svajcnak is valasztania kell, hogy USA vagy Kina. Nem maradhatnak fuggetlen orszagok.
  • Tetsuo
    #7
    Az EU-nak is ezt kellene, tiltani az amerikai kémkedést.
  • Gabbbbbbbbbbbb
    #6
    > Google-t, nem?

    Nem.

    >Kínában is használnak Windowst, Tesla autót

    Igen, de a nagy tűzfal miatt azok nem tudnak érdemben hazatelefonálni.
  • Tetsuo
    #5
    Kínában is használnak Windowst, Tesla autót és Google-t, nem? (Ez utóbbiban nem vagyok biztos.)
    Utoljára szerkesztette: Tetsuo, 2024.03.01. 17:53:05
  • Csaba161
    #4

    Már miért kéne az USÁ-nak engednie a kínai adta gyűjtést?
    Ja, mert szerinted engedi Kína, hogy mások is gyűjtsék az adatokat náluk...
  • Tetsuo
    #3
    Meg a Tesla, meg a Microsoft meg az összes többi. Az Uniónak erősen vámolnia kellene ezeket az amerikai cégek (termékeit), miközben együttműködik kelettel, szép lassan kiépíteve a hazai ipart, aztán leválhatna keletről is.
  • Bruce_Willis
    #2
    Ja, mert a google az nem gyűjti az adatokat..
    férgek..
  • Tetsuo
    #1
    Alcím: Hogy kell lenyomni a konkurenciát innováció nélkül?