1
  • Dodo55
    #1
    CGI oldalról lehet olyan szűrést csinálni, ami gyakorlatilag a robots.txt irányelveihez hasonló feltételek szerint, vagy akár annál intelligensebb módon is képes a nemkívánatos látogatók szűrésére. Amikor behozták a GDPR-t, akkor pl. rengeteg kontinensen kívüli weboldal üzemeltetője pánikszerűen alkalmazta is már ezt a módszert az európai látogatók diszkriminatív kitiltására, ha túl költséges lett volna vagy túlságosan vállalhatatlan kompromisszumokkal járt volna számukra a GDPR konformitás bevezetése, viszont nem akarták azt sem megkockáztatni, hogy esetleg terrorjogászok célpontjaivá váljanak emiatt. Mondjuk ezt ott én még mindig nem értem, hogy egy európai törvénynek miképp lehet egy európán kívül üzemeltetett szolgáltatásban hatálya, hiszen pl. a kresz sem olyan, hogy ha én EU tagállam állampolgáraként pl. az USA-ba megyek, akkor ott másokon számonkérhetném, hogy nekem pl. nem az EU-s elsőbbségadási szabályok szerint biztosítanak ott utat az ottani helyi közlekedők, de ez már kicsit off.