4
  • RJoco
    #4
    Nyavajognak a nemzetbiztonságról, de érdemben tenni érte nem akarnak, mert az pénzbe kerül.
    Vagy támogatni kellene a céget a bánya megnyitásában vagy eleve leadni egy szép megrendelést, az árat meg az aktuális piaci helyzet figyelembevételével később meghatározni.

    Az, hogy akkor vesznek, ha olcsó, nem segít, ha nem tudnak majd venni.
  • kvp
    #3
    Az kozponti iranyitasu tervgazdasag lenne. Kinaban bevalt, de a nyugati nagytokesek irtoznak egy a toke tulajdon biztositotta jogaikat semmibe vevo kozponti iranyitas megjelenesetol.

    A tozsde alapvetoen nem lenne ertelmetlen, de csak mint aru es toke piac, kizarolag befektetesi celbol, hozam celjabol. Tehat a spekulacios kereskedes altal okozott realistasvesztest kellene betiltani, amikor egy tozsdei reszveny arfolyama a ceg tenyleges fizikai erteketol fuggetlenne valik. Azaz egy 10 dollaros kibocsatasi erteku reszveny az inflaciotol es a ceg torzstoke helyzetetol fuggetlenul elkezd 12 vagy 20 dollart erni, esetleg az eredeti osszeg toredeket. Ennek legdurvabb esete a hataridos tozsde, amikor a befektetok a ceg jovobeli arfolyamvaltozasara fogadnak. Ez utobbinak mar tobb koze van a szerencsejatekhoz mint a valodi, fizikai, toke alapu befektetesekhez.

    Amit a jenkik csinalnak, az statisztikai modellekre (MI-re) alapulo predikcio es jo ideje a legtobb nagy kereskedoceg mar rendelkezik ilyen modellekkel. Hianyzo nyersanyagot nem potol, de segithet megvenni a szukseges nyersanyagokat az adott evben (idoszakban) legolcsobb forrastbol.
  • Cat #2
    Nem a tőzsdével van baj, hanem azzal, hogy a kínaiak manipulálják az árakat. Ha szabad piac lenne senkit nem érdekelne ez az egész, de egy egyre inkább stratégiai fontosságú termékkörről van szó, aminél évekbe telik kiépíteni a gyártási kapacitásokat, és a nyugati világ nemzetbiztonsági okokból nem engedheti meg magának, hogy kínai kézben legyen a teljes piac.
  • DeviloftheHell
    #1
    tözsdét elkell törölni, hogy a semmire licitálgatnak és adják az árakat, helyette szépen bevezetni a következöt, (üzemelési költség+bérek+egyéb költségek) visszavezetve a havi termelésre +10% haszon és itt az eladási ár.