9
-
Vanek úr #9 Akkor tegyük tisztába a dolgokat.
1. Nem azért lett kitiltva a Fortnite a Google féle store-ból, mert máshol akarta árulni a termékét, hanem mert az appstore-ba olyan verziót rakott fel, amivel megkerülte a Google felé a részesedés-fizetést.
2. Nem az a probléma, hogy az appstore-ért kérnek egy adott százaléknyi pénzt (az Apple-t sem ítélték el emiatt, a Steam is ezt teszi, ... - sőt, a boltokban vásárolt árú árában is benne van a bolt saját haszna (amiből fedezi a rezsiköltséget, a dolgozói bérét, meg egy kevés saját hasznot is)); hanem az volt (ami miatt elítélték a Google-t), hogy ....
https://www.hwsw.hu/hirek/67009/apple-epic-fortnite-googleplay-android-per-monopol-versenyellenes.html
"[...]kiderült, hogy a keresőcég titkos bevételmegosztási megállapodásokkal kedvezett egyes okostelefon-gyártóknak és játékfejlesztőknek. Az ügyet lényegében a Project Hug nevű program tanúkkal való bizonyítása döntötte el, melynek során kiderült többek közt, hogy a Google négy év alatt mintegy 8 milliárd dollárt fizetett ki összesen a Samsungnak azért, hogy a kereső, a Google Assistant és a Play Store alapértelmezett szolgáltatásokként biztosítva legyenek a dél-koreai gyártó okostelefonjain."
Utoljára szerkesztette: Vanek úr, 2023.12.15. 01:34:59 -
bdzsana #8 "Semmi nem tiltja, csak a google szabadon donthet arrol, hogy ha nem csak nalluk van, akkor kiveszi a sajatjabol."
Ez konrkétan mikor történt meg? 13 éve dolgozom az iparban és soha ilyen esetről nem hallottam hogy azért tiltott ki a play store egy alkalmazást mert máshol is elérhető volt. -
kvp #7 Semmi nem tiltja, csak a google szabadon donthet arrol, hogy ha nem csak nalluk van, akkor kiveszi a sajatjabol. Plusz jelenleg nem arulhatod a sajat szolgaltatasaid a sajat app-odon belul, csak ha a google fizetesi renszeren (es 30% reszesedesen) keresztul teszed azt.
"Epic-et az érdekli, hogy PlayStore-ból telepített alkalmazásbeli vásárlások után ne kelljen 30% adót fizetni Google-nek."
Pontosan. Tehat a google play store-bol telepitheto legyen a masik store, pl. az epic-e es onnantol annak gyartoja maga donthessen mit arul es mennyiert. Jelenleg egy ilyen huzasert azonnal torlik a play store-bol az app-ot.
Peldakent ez olyan, mintha a mediamarkt megkotne, hogy a nalluk vasarolt telefonok utan beszedett elofizetesi dijbol a szolgaltato koteles lenne 30%-ot atutalni nekik a telefon teljes elettartalma alatt. Vagy a nalluk vasarolt tv-hez hasznalt elofizetes dijabol a kabel tv szolgaltato koteles lenne 30%-ot atutalni a bolthalozatnak. Mert most pontosan ez tortenik a play store-on belul ertekesitett alkalmazasok sajat ertekesitesei soran. A jelenlegi torvenyek szerint persze ez teljesen legalis, mint ahogy anno egy ceg tulajdonosa is megszabhatta, hogy csak az o berhazaban lakhat az alkalmazott es csak az o boltjaban vehet elelmiszert ha nem akarja, hogy kidobjak az allasabol. Aztan ez valahogy kiment a divatbol. -
#6 Én a Samsung store-jára kérdeztem. Sosem próbáltam, mert gondolom a Google választékával nem vetekedhet. -
bdzsana #5 Te ezt honnan vetted? Semmi nem tiltja hogy egyszerre több storeban legyen az alkalmazásod. Attól, hogy Google Playben kint van oda rakod ki ahova akarod. -
Gabbbbbbbbbbbb #4 >A lenyeg az, hogy ne csak a keszulekgyartok (Amazon, Samsung, stb.) tehessenek fel alkalmazasboltokat, hanem barki keszithessen ilyet.
Nem ez a lényeg, mert eddig is bárki készíthetett ilyet és felhasználók is feltelepíthették a készülékekre különösebb probléma nélkül.
Epic-et az érdekli, hogy PlayStore-ból telepített alkalmazásbeli vásárlások után ne kelljen 30% adót fizetni Google-nek. Esetleg azt is elérhetik, hogy a keresőválasztó menühöz hasonlóan más boltok is lehessenek egy listában a készülék első beállításánál. (Samsung, Amazon, F-droid) -
kvp #3 A lenyeg az, hogy ne csak a keszulekgyartok (Amazon, Samsung, stb.) tehessenek fel alkalmazasboltokat, hanem barki keszithessen ilyet. Es ha a google store-ban benne van egy alkalmazas, akkor arulhassa azt egy masik boltban is a keszitoje, akar olcsobban is.
Jelenleg ami fent van a play store-ban, azt nem lehet mas alternativ boltban arulni, mert azonnal letiltja a google. Plusz nem lehet (hivatalosan) egyetlen play store-os app-ban sem sajat dolgokat arulni, csak a google ertekesitesi rendszeren keresztul. Tehat ha valaki filmet berelne a netflix-rol, akkor az app-os fizetesnel a google ugyanugy leszedi a 30%-ot, mintha a youtube-on bereltuk volna ki az adott filmet. Igy a google sajat ajanlatai mindig olcsobbak mint a konkurenciaje, mert a konkurencia kifizeti a google dijat es meg azon felul a sajat haszonkulcsat.
Kb. mintha egy adott cegtol berelt lakas eseten csak az adott ceg sajat elelmiszerboltjaban lehetne ennivalot vasarolni. (amerikaban a 19. szazadban voltak ilyen megkotesek, lasd company store)
https://en.wikipedia.org/wiki/Company_store
Es ezt nem szeretik valamiert az amerikaiak. A google play store (es ios alatt az apple appstore) pont igy mukodnek. -
#2 Annak van valami haszna? Ott jobb alkalmazások vannak vagy olcsóbbak? -
Diopapa #1 Miért, most pl nincs Galaxy Store pl a Samsung készülékeken?