6
  • dyra
    #6
    Jómagam is használok Málnát és 1 - 2 projektemnel is ezek dolgoznak. Csak épp tavaly és idén év elején mikor kellett volna nem tudtam venni értelmes szállítási idővel. Így kerestem alternatív megoldást. A termékek elérhetősége minimum annyira fontos mint a támogatás és nyílt formátum.
  • Ellaberin
    #5
    Igen, sajnos a málnácska már nem tartozik a filléres próba eszközök közé, de ugyan így sajnos a konkurensei is követték árban.

    A cikkbeli board meg inkább már egy kategóriával feljebb helyezhető el, bár az A55 nem egy újdonság.
  • RJoco
    #4
    Tavaly vagy tavaly előtt 200€-ért vettem az rpi-t Angliából, ami most 65€ a raspberry-nél. Mondjuk utóbbihoz kell még egy-két kiegészítő, ami a 200-ban már benne volt.
  • kvp
    #3
    Nem az RPI beszerezhetosege a gond, mert az csak gyartasi kapacitas kerdese. A raspberry-k erteke a publikus architektura, ami kore igy sokkal konnyebben lehet termeket tervezni. Az asus csak egy beagyazott alaplapot adott ki, amihez nem publikaltak a tervrajzokat. A raspberry-k masik elonye a kompatibilitas megorzese a termekcsaladon belul, igy hosszu tavra lehet veluk tervezni, szamitva arra, hogy a jovoben is elerhetoek lesznek kozel azonos mukodesu uj valtozatok. Ez a stabilitas es tobbe-kevesbe nyilt architektura az, ami megkulonbozteti oket a tobbi gyarto zart megoldasaitol.

    Persze ezek mernoki szempontok, ami a fogyasztokat nem erdekli, de alapvetoen ha egy termek hosszu tavu (azaz 3 evnel hosszabb) tamogathatosagarol van szo, akkor mar a vasarlokat is erdekli. Ez persze az adott termek elettartalmatol is fugg, ugyanis senki nem dobja ki szivesen 3 evente az okosotthon rendszeret, de egy telefon eseten a max. 3 ev hasznalhatosag mar elegendo.

    Mindenesetre en tovabbra is varom a nyilt forraskodu es kapcsolasi rajzu asus termekek megjeleneset...
  • dyra
    #2
    már ha lehet kapni RPI-t.
  • grobs
    #1
    Ez semmilyen módon nem konkurense az rpi-nek. Teljesen más piac, teljesen más árfekvés. Rpi 35USD-ről indul, ez meg 200 USD magasságából.