10
-
#10 A pornótól, a videójátékoktól, az internettől de legfőképp a közösségi oldalaktól és a tévéműsoroktól távol tartani a gyerekeket sőt egy mértékig a felnőtteket is pozitív dolog. Szigorú törvények és eszközök alkalmazása nélkül a szabályozás röhej tárgya lenne, ergo csak komolyan fellépve, rendszerszintű megfigyeléssel működik.
A baj nem ez. A baj az, hogy az adott eszközöket és kiépített rendszert más, rossz dolgokra is felhasználják.
Önmagában ez a szabályozás pozitív. -
Akva #9 És mi van a távoktatással? -
#8 Kulturális nézetkülönbségek. Neked rémes, mert mást neveltek beléd, nekik normális, mert ebben nőttek fel generációk óta. És működik. Próbálj meg másfél milliárd embert menedzselni :)
Töltöttem sok ázsiai országban időt, a poén hogy nyugodtabb, békésebb stresszmentesebb életet élnek mint mi. Kedvesek mindenkivel, segítőkészek, stb. Amellett, hogy szarrá dolgozzák magukat, 20 milliós városokban az emberek mosolyogva járnak, békésen ücsörögnek a parkokban, stb. Ja és a kínai nagyvárosok technológiai, építészeti, kényelmi megoldásai mellett bármelyik amerikai nagyváros, lomtelepnek tűnik :)
Utoljára szerkesztette: MerlinW, 2023.08.04. 15:35:27 -
Zsombor99 #7 Ami Ázsiában működik (vagy erőltetik, hogy működjön) az máshol teljesen elképzelhetetlen! Lehetetlen, hogy pl. bármelyik európai ország valami akár csak kicsit is hasonlóval próbálkozzon, Ázsián kívül (sőt, Kínán kívül) nem lehet a modern technikához való hozzáférést korlátozni, csak a kínai kommunisták szigorú megfigyelésük alatt tartják az egész országot, ami eléggé rémes. -
kvp #6 "Igen mint a szerzői jogvédelem."
Pontosan. A kinai kommunista part kozponti bizottsaga kimondta, hogy Kinaban nem ervenyesek a nyugati szerzoi jogok, csak azok amiket a part megerositett. Es az emberek pontosan kovetik part utasitasait.
A telefonokkal kapcsolatban az az otlet, hogy a gyereknek van sajat telefonja. Ezen a szulonek be kell allitania, hogy kie, azaz megadnia, hogy a gyereke hasznalja. Onnantol a szoftver automatikusan, kozpontilag iranyitva kezeli a limitaciokat, a szulo beavatkozasa nelkul. Ha a szulo ugy adja oda a telefont, hogy nem allitja be rajta hogy gyereknek adta es rajtakapjak, akkor buntetest kap, sulyos esetben elveszheti a szuloi jogat.
"Amúgy meg elég lenne csak 1-2 alkalommal nem válaszolni a szülő keresésére és közölni, hogy a korlátozás miatt nem tudott reagálni."
Ugy van beallitva, hogy a szulok es a hatosagok barmikor elerhetik a gyereket, akkor is ha az nem akarja felvenni a telefont. (lasd nyomkovethetoseg) A kommunikacios csatornakbol a megengedettek barmikor elerhetoek, ahogy a part oktatasi celu propaganda anyagai is idokorlat nelkul elerhetoek. Tehat van ami nincs korlatozva, de csak az amit a part hasznosnak tart a korosztalyuk szerint a kinai gyerekek szamara. -
bdzsana #4 ja mint VPN mi? azt is mindenki tisztelenben tartja hogy tilos :D nincs is nagy piaca ott:D -
#4 Igen mint a szerzői jogvédelem. -
#3 Kína teljesen más kultúra. Tiszteleten alapul, mint a legtöbb kelet-ázsiai országé. Ha azt mondják, hogy valami tiltott, akkor azt tudomásul veszi a legtöbbje. Szülőnek, időseknek és a hatóságnak kb. senki sem mond ott ellent.
Utoljára szerkesztette: MerlinW, 2023.08.03. 21:51:15 -
#2 Sehogy nem tudják megoldani,hogy ne legyen kijátszható.Gondolom ki van adva nekik,hogy sanyargassák a népet :) -
t_robert #1 JA és hogy fogják megoldani, hogy működjön a gyakorlatban. A szülők igen jelentős része kapásból nem tudna korlátozást beállítani a gyerek eszközére. Már ha egyáltalán tudja, hogy van ilyesmi. Amúgy meg elég lenne csak 1-2 alkalommal nem válaszolni a szülő keresésére és közölni, hogy a korlátozás miatt nem tudott reagálni. Tuti 5 perc múlva ki lenne kapcsolva a gyerek eszközén a korlátozás.