7
  • Akva
    #7
    Magyarországon MÁR éhen halnak a jobb színészek a rendszerváltásnak köszönhetően. A seggnyalóknak nem kell aggódniuk.
  • Kotomicuki
    #6
    Tehát, ha kiválthatóvá válik a munkája és ezért nem lesz igény az emberiségre, akkor azt "meg kell szüntetni"?! (pl. ahogy a jégkészítők eltűntek a hűtőgépek megjelenésével - ...de mindenkiből nem lehet túlfizetett, megélhetési "politikus"!)
    Mert nagyjából ezt a kérdéskört feszegeti a "MI-ben rejlő lehetőségek maradéktalan kiaknázása" a jelenlegi, társadalmi berendezkedésnél...

    ...és ki fogja fizetni a révészt?
    Merthogy a munka- és így a bárminemű bevétel nélkül tengődők nem fognak/tudnak (pénzzel!!!) fizetni, ez egészen biztos és az ezt kezelni hivatott és lereagáló társadalmi változásról még nem tudunk - azaz, csak kikövetkeztethető az eddigiekből, hogy ez sem az emberiség többségének a javát fogja szolgálni...
    (billgeci szerint adózzanak a robotok..., neki(k)..., és a többivel mi lesz..., rabszolga, vagy donor?!)
    Utoljára szerkesztette: Kotomicuki, 2023.08.03. 09:17:15
  • Gabbbbbbbbbbbb
    #5
    Ebben egy nagyon nagyon picit talán van valami, de ez a színészek és szinkronszínészek 98%-át biztosan nem érinti. Sőt lehetne arról is vitát nyitni, hogy sok esetben a vászonra kerülők legnagyobb erénye a megjelenésük, nem pedig a tehetség.
    Utoljára szerkesztette: Gabbbbbbbbbbbb, 2023.08.02. 16:22:56
  • Cat #4
    A kultúra a történelem folyamán soha nem tudta eltartani önmagát. A rómaiaktól kezdve a középkoron át mecénások, az újkorban pedig az állam finanszírozza. A kultúra "soft power", gondolj csak Hollywoodra, amelynek hatalmas hatása van arra, hogyan akarnak élni az emberek.
  • Gabbbbbbbbbbbb
    #3
    > az adott színész hangmintáját használva generálják a szükséges szövegeket.

    Erre egyáltalán nincs szükség, ha fontos, hogy ne lehessen Tom Cruise-nak saját hangja a szinkronja is, akkor generálhatnak egy teljesen egyedi, új hangot.

    >Ki határozza meg, hogy mi a felesleges?

    A józan ész és a munkaerőpiac. Egy olyan világban, ahol egy taxi önálló biztonságos közlekedésre képes a taxisofőr foglalkozás felesleges. Egy olyan világban, ahol fillérekből hibátlan szinkronsávot lehet generálni a szinkronszínész szakma felesleges.
    Egy olyan világban, ahol percek alatt emberi tervező munkájánál jobb épületterveket lehet generálni, a tervet igénylő írásban megadott igényei alapján, ott az építészmérnök szakma tervezői vonatkozása felesleges.

    Valóban félhetnek a színészek, mert a gép idővel sokkal jobb lesz, mint az a képzőművészetit végzett színész, aki egész életében egyszer sem kap főszerepet, mert nincs meg az x-faktor.

    Nem új dolog ez. Nem lehet olyat hallani, hogy sztrájkolnak a kaszás gabonaaratók, a 0.001%-os hibaaránnyal dolgozó írógépes vakon gépelők, vagy a lovaskocsisok. Lehetne sorolni, ez mindig így működött, ha egy szakma felesleges, akkor az eltűnik a süllyesztőben.


    Utoljára szerkesztette: Gabbbbbbbbbbbb, 2023.08.02. 14:05:53
  • Cat #2
    1. Ki határozza meg, hogy mi a felesleges?
    2. A szinkronszinészek kiváltása konkrétan lopással történik: az adott színész hangmintáját használva generálják a szükséges szövegeket. A hangjuk az engedélyük nélkül szerepel a tréningezésre használt adatbázisokban.
  • Gabbbbbbbbbbbb
    #1
    En azt iktatnam torvenybe, hogy felesleges feladatokat ne tartsunk meg mestersegesen beleavatkozva a versenybe.