7
  • Dodo55
    #7
    Ezek viszont az ő szuverén belügyeik, amíg nem kérnek segítséget, addig nem avatkozhatnak ebbe külső felek, bármennyire is aggasztó diktatórikus folyamatok zajlanak le a szemeink előtt. De ha már itt tartunk, nekem személy szerint a holland támadómenyét a kedvencem, ő ha jól emlékszem illedelmesen lemondott miután párszázezer ember vagyonát illegális megfigyelések alapján koholt, túlnyomórészt teljesen légbőlkapott vádak miatt foglalta le ott az adóhatóság, de aztán végül inkább mégis kormányon maradt vagy még majd egy teljes évig, mert a vírushelyzetre való hivatkozással nem engedett új választásokat kiírni.

    Na mindegy, vannak sajnos olyan helyek manapság ahol úgy tűnik, túl büszke népek élnek ahhoz, hogy a saját alkotmányos értékeik védelmében szükség esetén kellő mértékben fellépjenek, mindenesetre legalább nemzetközi ügyekben az ő szavaik innentől figyelmenkívülhagyhatóak, a képviselektükre jelölt személyek mandátumai demokratikus felhatalmazás hiányában érvényteleníthetőek (ami ugye ha nem történik meg, akkor pedig az az érintett nemzetközi szervek demokrácia leépítésében való közösségvállalásának tekinthető és így azok feloszthatóak / a kereteik között létrejött nemzetközi szerződések hatályukat vesztik). Mindenesetre az ilyesmi azért nem biztos, hogy szerencsés, ha eddig fajul. Jó lenne látni, ha van megoldás megelőzni az ilyen globális dezintegrációs folyamatokat. Én pl. azt már egy jó ideje működőképesnek vélem, ha a fontosabb komprommitálódott szervezetek-szövetségek mellett párhuzamosan létrejönnének a legfontosabb közös értékeket, együttműködéseket hatékonyan védeni képes alternatívák és így a fertőzött intézmények széthullásakor vagy elhagyásakor a különféle egységek ezekben tovább élhetnének.
  • kvp
    #6
    "Azért azt nem árt hozzátenni, hogy ezekkel az egyre erősebb gazdasági szankciókkal elvileg egy EP választást is meg kéne tudni jövőre nyerni,"

    Siman meg tudjak nyerni. A spanyol valasztason se lett elso a szocialista part, megis marad kormanyon. Kanadaban Trudeau 30 valahany szazalekkal miniszterelnok. A politika mukodik.
  • Dodo55
    #5
    Azért azt nem árt hozzátenni, hogy ezekkel az egyre erősebb gazdasági szankciókkal elvileg egy EP választást is meg kéne tudni jövőre nyerni, csak úgy az amúgy azért lehet nem annyira egyszerű történet, ha közben pl. az egyszeri szavazó olyanokat él át, mintha európai létére igazából ő lenne szankcionálva és megvonva tőle az áruválaszték fele, főleg a megfizethető kategóriákban. És ugye győztes választás nélkül meg tovább szankcionálgatni már nehéz lesz majd úgy, hogy közben továbbra is lehessen döngetni a melleket, hogy itt jurópiában mekkora mindenekfelettálló jogállamiság és mintademokrácia van (Katarban is hogy megirigyelték már a múltkor, még fizetni is próbáltak állítólag érte, hogy exportáljuk nekik oda ;)).
  • Gabbbbbbbbbbbb
    #3
    Amíg nincs betiltva, addig profitmaximalizálásra mennek rá.
    Egyébként meg sokkal valószínűbb, hogy eladásra kerüljön a nyugati Tiktok részleg..
  • zola2000
    #3
    Ha betiltják nyugaton a TikTokot, akkor ne csodálkozzanak ha Kínában is betiltják a ... hoppá már betiltottak mindent is.
  • kvp
    #2
    A Kinarol valo lecsatlakozas (egyre erosebb gazdasagi szankciok) kereteben a tiktokot a nyugati vilagban ugy fogjak betiltani mint ahogy a twittert, amint minden fontos user atvaltott az elvart modon viselkedo threadsre. Az egyetlen akadaly, hogy az EU-ban elobb el kell torolni az adatvedelmi torvenyeket vagy meg kell valtoztatni, hogy megfeleljen az amerikai allam es a meta elvarasainak.
  • Gabbbbbbbbbbbb
    #1
    Hiénák érzik a dögszagot ^