8
  • Vanek úr
    #8
    Ahány ember, annyi féle vélemény. Szerinted a régi film semmire nem hasonlít (a könyvekre pláne nem, így a világra sem), Csaba szerint meg de. Neked ez jött be, Csabának a régi. Pedig mindketten olvastátok a könyveket. Én csak a két filmet tudom összehasonlítani, és számomra a régebbi jobb. (Meg a két filmhez a játékokat tudom hozzápasszolni.) Számodra nem. Viszont én nem röhöglek ki, mert más az ízlésünk. Mert nem ettől lesz, vagy nem lesz 'igazam'. Pláne, mert szubjektív dologról megy a vita. De ha neked ettől lesz jobb, akkor röhögj csak nyugodtan.
  • Csaba161
    #7

    Hát én előbb olvastam a Dűnét könyvben és csak utána láttam az eredeti, 1984-es filmet és sokkal jobban tetszett ez a film, mint a könyv. Csak egy meghökkentő volt benne, a Navigátorok kinézete, de az azután megoldódott, mert a második könyv pont úgy írta le őket, ahogy a filmben megjelentek...

  • szoftos
    #6
    remelem online elerheto lesz a teljes, vagatlan masodik resz.
  • silwar #5
    Ha nem olvastad a könyveket, akkor valami mást imádsz, nem a Dűne univerzumát ;-D 11 vagy ha az elsőt kettőnek számoljuk 12 könyv, akárhány film és sorozat készíthető belőle. Pont az általad annyira kedvelt 1984-es film, amire szerencsénkre nem hasonlít a mostani alkotás, szerintem nem túl jól sikerült. A mostani sokkal közelebb áll a könyvhöz, annak ellenére, hogy rengeteg, fontosnak nem ítélt, szálat/történetet hagytak belőle ki, vagy csak utaltak rá röviden. Pont ez a film az ami megérdemelne akármekkora hosszúságú rendezői változatot annak ellenére, hogy a nyilatkozatok ezt cáfolják ;-D
  • Vanek úr
    #4
    Én imádom a Dűnét és a világát (bár a könyvekig még mindig nem jutottam, pedig még annó a számítógépes játékokkal is játszottam), de szerintem sem lett tökéletes ez a remake. Valahogy nem jön át az a világ, ami a régi filmből áradt, és Dűnévé tette a Dűnét. Pedig most sokkal szebb, jobb képi világot lehetne csinálni hozzá, hiszen a számítógépek már ennyit fejlődtek. De valahogy azt az esszenciát nem tudták most megfogni, ami miatt nálam az eredeti film az etalon.
  • szoftos
    #3
    nem neked valo es annyi.

    en speciel imadom Villeneuve cinematografiajat, es szeretem amikor egy film kepes a valosagbol kiszakitani, es elmelyiteni a sajat vilagaban. a blade runner 2042 is ilyen volt
  • repvez
    #2
    már az elsönél is azt éreztem, hogy eldobtam 2 ora 25 percet az életembol a semmire, annyira nem történt benne semmi. söt mégcsak a történetböl sem tudtunk meg sokat.
    nem értem a hypot körülötte