4
  • kvp
    #4
    Kanada eseten nem tudom megmondani, hogy tenyleg a kanadai cegek beveteleinek novelese vagy a hirek Kanadan beluli terjesztesenek megakadalyozasa volt-e a cel. A kormanyuk strategijaba mindketto beleillik, tehat lehetett ez egyfajta win-win eset is a szamukra, mindenkeppen jol jonnek ki belole.

    ps: Ugyanezen torvenycsomag egy masik rendelkezese lehetoseget ad a kanadai kormanynak a kis youtube-os kormanyellenes bloggerek letiltasara is.
  • Dodo55
    #3
    De így legalább elvágják őket a bevételforrásaiktól.

    Bár egyébként a Google-t sajnálom, a keresőjük hatalmas érték az emberiség fejlődésének útján. Kissé emiatt más megközelítés kéne: amíg ők nyílt felületeken szolgáltatnak, addig a facebook és társai a saját belső platformjukba csalják bele a tartalmakat, kisajátítva azokat és elzárva azoktól, akik nem kívánnak személyes adatokat megosztani az ő rendszereiken belül. Hozzáteszem pont az említett Google kereső kezd ennek is áldozatul esni, mert egyfajta antiSEO megoldásokat kezdtek alkalmazni, hogy a platformjaikon belülre csalt értékesebb tartalmak egyre kevésbé legyenek kívülről is felkutathatók.

    Szóval úgy lenne jó, hogy ha nyilvános felületen böngészhető a tartalomra hivatkozás, akkor az után ne szedjenek adót. Ha viszont regisztrációhoz kötött a tartalmak böngészése, akkor meg szedjenek annyit, hogy teljesen kivérezzenek idővel ezek a WWW-t felzabáló amőbák (jellemzően amúgy mára mind a Meta tulajdonába került, tehát ezzel így kicsit még meg is könnyítik a kiiktatandó célpontok meghatározását).
    Utoljára szerkesztette: Dodo55, 2023.06.25. 16:01:30
  • RJoco
    #2
    Nagyszerű!
    Remélem tényleg minden ilyen szépen és simán fog futni és megtudjuk majd, hogy mi van akkor, ha az ilyen óriások oldalairól eltűnnek ezek.
    Vajon megnő a saját oldalaik nézettsége vagy bezárnak?
    A több pénzre való igényt ez fogja meghatározni, nem az, hogy kinek nagyobb a szája. Ha a kutya nem nézi a híreiket a saját honlapjukon, akkor kirakni is fölösleges azokat máshol, hát még fizetni érte.
  • t_robert
    #1
    Úgy tűnik a törvénnyel adtak a szarnak egy pofont. Globális multi cégekből pénzt kihúzni kissé nehézkes a súlyuk miatt. Előbb adják el a saját anyjukat, mint hogy osztozzanak a bevételükön másokkal. :) Országok szintjén szabályozást alkalmazni kissé nehézkes velük szemben. Hacsak az ország nem USA vagy Kína vagy ilyen jelentős tényező. Legfeljebb olyan szinteken lehet őket megszorítani, mint mondjuk egy EU vagy valami nemzetközi világméretű szabályozás. Önmagában egy 30-35 milliós piacot simán lexarnak, mint Kanada.