9
  • Gabbbbbbbbbbbb
    #9
    Ez nyilván így van, viszont pont ezért lehet nagy mértékben előre vinni a tudományt kvantum gépekkel, mert van amit nem lehet, fontos valamiket.
  • t_robert
    #8
    Amúgy a kvantum számítás se mindig megoldás. Erősen feladat függő. Van amire egy bináris számítógép a megfelelő van amihez meg egy kvantum számítógép. Valójában igen csak ritka az olyan feladat amihez kvantum számítógép kell. A feladatok döntő részére tökéletesen megfelel egy bináris számítógép.
  • Gabbbbbbbbbbbb
    #7
    Nem kell lebutítani semmit. Ellenőrizni mindig nagyságrendekkel könnyebb, mint problémát megoldani. Ellenőrzéshez egy egyszerű asztali PC is bőven elég lehet. Attól sem kell félni, hogy kihagyják az ellenőrzést.

    Azt képzeld el, hogy van egy számítás, amit egy hagyományos szuperszámítógéppel 10000 év lenne kiszámolni. Kvantum gép helyes választ megtalálja 4. nekifutásra egyetlen nap alatt, az már szenzációsan jó. Ebben benne van az is, hogy pár perc elmegy ellenőrzésre.
  • Irasidus
    #6
    Miért, a mostani számítógépek eredményét leelenőrzik papíron?
  • repvez
    #5
    nekem az a fura, ha majd lesz egy olyan verzio, ami olyan számitásokat és olyan gyorsan el tud végezni amit hagyományos gépekkel nem és kiad egy eredményt, akkor minden esetben elfogadják azt igaznak vagy ugyan ezt csinálják mint itt, hogy lebutitják addig mig egy hagyományos gép is ki tudja számolni és összehasonlitani?
    Mert akkor minek a quantum gép?
    Meg ha elfogadják ,hogy helyes amit számol, de mégsem az vagy nem teljesen ,de arra alapoznak valamit abbol lehtetnek még gondok.
    Föleg ha a kémiai vagy biologiai kisérletekre gondolok.
  • brian_bp
    #4
    "kvantum szupremácia" - eléggé erőltetett fordítás, a kvantumfölény ennél jobb lenne...
  • tom_pika
    #3
    Nem tűnt fel, hogy az elején tartunk. Kicsit inkább olyan, mint a fúziós erőmű.
  • Cat #2
    Vagy a kétszerese. Egy technológia elején nagyon gyorsan lehet még fejlődni, sok a kipróbálatlan dolog, bőven lehetnek még meglepetések.
  • tom_pika
    #1
    "2033-ra elérjék a 100 000 qubites, teljesen hibajavított algoritmusok elvégzésére képes gépek megépítését"

    Jegyezzük fel, hogy ellenőrizni lehessen a jóslatot. Tippem, hogy fele se lesz igaz.