6
  • _svd_
    #6
    A ma generált képek ránézésre lehet értékelni. Mindegyik tartalmaz perspektíva hibákat.
    idővel ezek el fognak tűnni. Akkor kell majd azt az AI-t bevetni, ami kép alapján állapítja meg, hogy valóban fényképezték vagy csak készítették.
  • monk00
    #5
    Ha utólag valaki szerkeszti a képet, akkor azt nem fogják tudni felismerni. Most is így van. Hiába tesznek bele bármilyen jelet a képekbe, ha valaki szerkeszti, kicsit átalakítja, akkor már a kereső nem találja meg
  • kvp
    #4
    Kepekrol van szo, az analog loop barmilyen masolasvedelmet es jelolest le tud gyozni. Az osszes metaadat es beagyazott vizjel torolheto, az elobbiek sima masolassal, az utobbiak a kep kis merteku minosegromlasa mellett. Raadasul ahogy mar emlitettek, az open source kodok forkjai barmikor mukodhetnek a vizjel generalasa nelkul.

    Hosszu tavon ez teljesen remenytelen, egyszeruen egy ido utan mar nem lehet semmilyen digitalis audiovizualis bizonyitekot hitelesnek tekinteni. Tehat ha nincs emberi tanu, akkor nincs bizonyitek, mert barki tud majd hamisitani barmit. Mar ma is ott tartunk, hogy DNS alapu bizonyitekokat is lehet hazilag hamisitani. (rendelhetoek szintetizalt DNS szekvenciak, digitalis formaban leadott mintak alapjan)
  • noland
    #3
    köszi, addig nem mennék azért el, de jó látni, hogy ezen a technológiák nem uralhatnak le mindent, ha észnél vagyunk. :)
  • Montanosz
    #2
    ebből az lesz hogy valaki a githubon kiagyal valamit oszt csokolom, csak most 10 chatgpt vagy MJ alternatívát feltudnék sorolni
  • noland
    #1
    Szóval létrehoztak egy MI-t, egy képgenerátort, aztán most rájöttek, hogy felhigítja, elmocsarasítja a történelmünk képekben jelenlevő szeletét. Mert mi van ha mondjuk a Mona Lisán változtat valami apróságot, a háttérben akkor a legtöbb egyszeri user? abban a hitben éli az életét, hogy egy valódi reprót lát. Erre csak azt lehet válaszolni, hogy el kell menni személyesen a Louvre ba, vagy felkeresni a honlapját, mondjuk egy kevésbé népszerű és kevésbé dokumentált alkotásnál már lesznek problémák, mindenesetre a személyes jelenlét felértékelődik. Ami szerintem, ebben a túlvirtualizált világban végsősoron nem rossz!