3
  • Cat #3
    "Amúgy meg itt az MI korában nehogy már ne tudjanak egy szám és betűsort nagy pontossággal leolvasni és digitalizálni!"
    Egy teherautóról ráöntik egy futószalagra a cuccokat, és ha csak tévék vannak benne, azoknál is minden egyes darabnál máshol van a kód. Forgatni kell, és mi van, ha olvashatatlanná vált, ráragadt valami, stb. Ezer tonnáknál egyesével keresgetni nem reális.
  • RJoco
    #2
    Erre nagyon kíváncsi leszek.
    Itt is valaki jó pénzt akar magának.
    Mi meg majd jól megszívjuk, mint eddig is.
    A korai elavulással gondok lesznek. Megállítják a fejlődést?
    Az sem megoldás, hogy mindent is eladnak újból, mert akkor az új dolgokból nem fogyna annyi, ez meg a termeléseket érintené, az meg az emberek megélhetését.
    Amíg itt mindenki lóvét akar a tényleges környezet (emberek) megóvása helyett, addig az egész csak egy humbug, amit majd mi szívunk meg.

    Az tök aranyos, hogy a nem kellő elektronikai eszközeimet szívesen elviszik. De egy működő TV-t nem fogok senkinek odaadni ingyen. Számomra és más fogyasztók számára is az lenne a legjobb, ha ilyen cserénél a készüléket beszámítanák, majd egy bevizsgálást követően újra értékesítenék. Így a bevizsgáláshoz kellenének emberek is.

    A nyomkövetésnél meg nem tudom mit problémáznak annyit. Minden egyes terméknek vagy egy sorozatszáma (ha nem kínai). Általában ez elég egyedi, hogy ne lehessen összekeverni mással. Nagyon sok termék esetén a dobozon is rajta van vonalkódos formában. De készülékeken is előfordul vonalkóddal, nem csak számmal. Amúgy meg itt az MI korában nehogy már ne tudjanak egy szám és betűsort nagy pontossággal leolvasni és digitalizálni!
    Kell egy nyílt adatbázis, ha valaki beszkenneli, akkor megtudhatja az életútját. Mikor a hulladék elkerül a szeméttelepre vagy begyűjtik csereáruként, akkor ott kelljen beszkennelni. Így az újrahasznosítónak máris nem lenne annyi dolga, neki nem is kell szkennelnie.
    Ha mindenki megfelelően végzi a dolgát, akkor ebből nem lehet gond.
    Persze amíg egyesek szemetet szállítanak más földrészekre a költségük csökkentése miatt... De ugye, mint írtam, ez is csak a pénzről szól. Nem az emberekről.
  • Dodo55
    #1
    Lehet ez akár értelmes, de szokás szerint érezni azért benne valami kutymutyolást... Nem lenne egyszerűbb csak simán szigorúbb garanciavállalási kötelezettségeket hozni pl.? Minek a nyomkövetés? Ugye ahogyan a cikkben is van, vállalkozói oldalon adminisztratív teher is, plusz felhasználói oldalon adatkockázat is. Így is túl van már feszítve a húr rengeteg mindennel mostanában ezekben a rétegekben, már pedig a gazdaság legsűrűbb szövetéről beszélünk. Ha elszakad a cérna, akkor vége az EU-nak, egyszerűen ignorálva lesznek a szabályozásaik. Ha egyszerre lép a cégek többsége, akkor az állami hatóságok úgy is úgy fognak táncolni, ahogyan a piaci sodrás elkezd majd fütyülni, lásd helyi példaként a bölccsé érett adóhatóságot pl., akik a rettegett pártállami APEH-ből a segítőkész és előzékeny NAV-vá szelidültek az elmúlt évtizedekben. Értsd, ha a piac majd egyhangúan azt mondja, hogy az EU hülye és szarunk rá, akkor a hatóságok is kénytelenek lesznek eltekinteni a szabályaik betartatásától, mert nem bírságolhatnak meg mindenkit is.

    Meg ha tényleg ennyire elszánták magukat, akkor indulásnak fogják meg rendesen a problémát, kezdjék pl. ott, amikor hibásnak ítélt, de amúgy kb. 99%-osan tökéletes műszaki termékeket ítélnek megsemmisítésre. Na ezeket legyen kötelező kijavítani inkább, vagy ha nem felhasználóra veszélyes a hiba, akkor 25%-os áron értékesíteni pl. garancia nélkül. Lásd szintén itthoni példa, amikor is betiltották a lejárt élelmiszerek kidobását, helyette kötelező még lejárat előtt vagy eladni, vagy eladományozni. Ugyanez az elv. Amit egyszer már fáradtságos munkával megtermeltünk, annak ne hagyjuk veszni az értékét és a legkeményebben büntessük ha valaki hanyag módon mégis így tenne.