5
-
Cat #5 A cikkben lévő képeken látható dolgokat szerinted forgácsolással vagy nyomtatással egyszerűbb előállítani? -
FICEK9 #4 Szerintem a következő lépcsőfok pl a pornál az olvadékcseppes nyomtatás lehetne. Így nem kell újraolvasztani és port csinálni egy ötvözetből. -
bunny #3 Ez nagyon a terméktől függ, már most is állítanak elő 3D nyomtatott fém dolgokat, pl. a repülőgép turbinalapátokat, ahol sokkal bonyolultabb belső felépítést képesek elkészíteni amit képtelenség bármilyen forgácsolással. Ne abból indulj ki, amit az indiaiak az utcán kézzel is ki tudnak önteni meg amit szakmunkásjózsi lecnc-zik a bt-ben. A komolyabb cuccoknál simán olcsóbb egy ilyen eljárás, a por előállításra is lehetnek olyan megoldások amik energiahatékonyak, nem beszélve az anyagtakarékosságról drágább anyagnál. -
AndReWsss #2 Most halott.
De ez nem jelenti azt,h nem lesz még élő.
Minden új technológia halott, amíg nem lesz végül rentábilis. Mellette persze van, ami sosem lesz az :)
De ha nem próbálkoztunk volna soha, akkor még mindig nyomhatnánk a barlangban... -
Elef #1 Ez egy önmagának ellentmondó dolog. Valószínűleg a kutató is pontosan tudja csak valahogy el kell adnia a technológiát.
1. a fém porhoz megfelelő ötvözet kell, azaz egy komplett megolvasztáson és ötvözésen átesik az anyag.
2. porrá kell alakítani ami jobb esetben az első művelet után következik egyből, de erre jelenleg kicsi az esély így újra átolvasztják a teljes anyagot.
3. A lézeres összehegesztésnél is újra átolvad a teljes anyag - igaz itt már kevesebb menyiségről van szó mint öntésnél, de az öntés még mindig hatékonyabb és olcsóbb technológia.
Nem beszélve a forgácsolásról, ami a legdrágább megoldás, mégis olcsóbban kijön mint egy 3D nyomtatás.
Költséghatékonyság szempontjából a technológia halott, de mindig van az a pénz...