3
-
ostoros #3 Hidd el, hogy nem így van. Azok a szarok gyártás közben folyamatosan hibára mennek, és az adott darab neki onnantól hibás, pedig nem a darab lett rossz, hanem a gép kettyent meg. Ez többszörösen bizonyított, a metrológia által is.
Persze, ha épp az alapanyag is rossz méretű amit külföldről hoztak, akkor is mi van? Selejt, az nem létezik! Vagyis tákolhatjuk napokig mire elismerik a főnökök, hogy nem a dolgozó a hibás.
Jobb esetben a darabot csak vissza kell küldeni a sorra, és másodjára már jó neki ugyanaz a darab, ez a legjobb eset, de ez is nagy időveszteség.
A gyakorlat és az elmélet csak érintőlegesen találkozik.
Velünk párhuzamosan van egy kevésbé automatizált régebbi gyártó sor is. Több emberrel, több kézi mozgatással, kézi vezérelt daruval, stb. Ott is vannak számítógépek minden lépésnél, de nincs túlzásba vive. Nagyobb a termelékenységük mint nekünk. Kevesebb az állási idő, az is többnyire anyaghiány miatt, mert úgy repesztenek.
Utoljára szerkesztette: ostoros, 2022.11.03. 12:58:09 -
kvp #2 "A hibák 70 százaléka tapasztalatom szerint a számítógépek miatt történik meg. Olyan helyen is szenzorok és mérések vannak ahol semmi értelme, és csak növelik a hibalehetőségek számát. És hiába hibátlan a darab, ha a számítógép ezt nem hajlandó elfogadni, baszhatjuk a rezet, amíg manuálisan beviszik neki..."
Ha a gep nem hajlando elfogadni, akkor meg is tudja indokolni, hogy miert nem jo. Ekkor ket lehetoseg van, vagy modositanak a szamitogep ellenorzesi kriteriumain vagy az adott munkadarab es az osszes tovabbi hasonlo tenyleg selejt. A kezzel tovabbengedes csak a minosegbiztositast teszi teljesen ertelmetlenne es noveli a kapun kikerulo selejtek aranyat. A cikkben emlitett szoftver pont a fenti finomhangolast probalja automatizalni, mind a gyartas, mind a minosegellenorzes soran, hogy az eles gyartas soran mar lehetoleg ne legyen selejt. -
ostoros #1 Hm. Van egy olyan érzésem, hogy a szuper technológia nem is olyan szuper.
És a mesterséges intelligencia, nem is olyan intelligens...
Multinál dolgozom. A hibák 70 százaléka tapasztalatom szerint a számítógépek miatt történik meg. Olyan helyen is szenzorok és mérések vannak ahol semmi értelme, és csak növelik a hibalehetőségek számát. És hiába hibátlan a darab, ha a számítógép ezt nem hajlandó elfogadni, baszhatjuk a rezet, amíg manuálisan beviszik neki...