6
  • Ellaberin
    #6
    Tegyük hozzá, hogy így közelebb kerülhetnek a szegényebbek a vágyálmaikhoz. Legalább másokon keresztül láthatnak, tapasztalhatnak meg olyat, amire esélyük nincs/lesz.
    Átvitt értelemben ilyenek voltak a ponyva-regények, melyek fillérekért adtak olyan élményt, élhette bele magát olyanba a szegényebb réteg, ami a gazdagok kiváltsága volt/van/lesz.
    A legkülönfélébb valóság-showk is azért vannak tele a magukból akár hülyét is csináló egyedekkel, mert más aranyásási lehetőségük-, kiugrási pontjuk nincs. Ha bejön egycsapásra meg van a 15 percük, amivel ha tud élni - elég kevesen - egy egész életre meg van a létbiztonsága.
  • grobs
    #5
    Nyilván vannak kivételek. Jómódú gyerekből is lehet insta függő, és szegényből is lehet nem az. Statisztikai alapon a valószínűsége nagyobb, hogy egy szegény pórul jár minthogy egy gazdag járjon pórul. Arról nem is beszélve, hogy ha a jómódú család sarja zsákutcába kerül akkor a szülők alányúlhatnak, hogy kimentség a szarból. A szegény viszont belefullad a mocsárba.
    Ha jeff bezos szülei szegények lettek volna, ma nem lenne amazon, mert 1 év után csődbe megy. Mivel gazdagok voltak, így a szülők betettek újabb 200 ezer dollárt, és minden ment tovább.
    Ha egy szegény gyerek lesz insta függő, és 25 évesen rájön, hogy nem lesz belőle szupermodell akkor elég komoly bajban van. Ha egy gazdag gyerekkel történik hasonló, akkor egyrészt a szülei megtolhatják, hogy mégis szupermodell legyen, másrészt simán kifizetik, hogy 5 év múlva diplomás ügyvéd legyen.
  • Cat #4
    Tartalmas programokat kevés pénzből is lehet csinálni (pl. kiránduláshoz csak egy buszjegy kell), de valóban, a szegényebb szülőknek idejük is kevesebb van.
  • Sir Cryalot
    #3
    Abból a szempontból is érdekes hogy egy extrovertáltnak úgy tűnhet hogy a meme-zéssel előrébb van, pedig az nagyon rossz terep önfejlesztésre meg a likeolgatás is sokszor hízelgés (ami alantas és hátsó szándékot sejtet). Nekem még az is hízelgés számba megy hogy közösségi médiának van tituálva ez a káosz.
  • grobs
    #2
    Nem meglepő. Minél jobb életkörülmények között él valaki annál több tartalmasabb elfoglaltsága lehet, és annál több lehetősége, hogy a boldogság hormonokat más ingerek termeljék.
    Aki szegény annak egész délután az insta/tik-tok van amit egy bármilyen hulladék telefonnal elérhet. Ha kap 2 like-ot megvan a dopamin. Ráadásul családi példából 2 dolgot lát: szülei nem dolgoznak -> munka nélkül kell boldogulni, vagy szülei gürcölnek -> a munka luzerré tesz.
    Vannak kivételek, de nem véletlen, hogy a "tehetségkutatókban" sem a jómódú szülők gyerekei a felülreprezentáltak.

    Kislányom osztályában 1 gyerek cipel magával mobilt, akinek elváltak a szülei.
  • Sir Cryalot
    #1
    Na ez érdekes