17
  • ostoros
    #17
    Tíz éve is tudtuk, hogy a nyomtató gyártók ezt művelik (valójában sokkal régebb óta).
  • zola2000
    #16
    Mondjuk szerintem egy átlag embernek nem kell nyomtató, legalábbis nekem nem volt soha, és nem is hiányzik. KB évente egyszer futok be a gyorsnyomdába.
  • netgengszter
    #15
    Epson
  • netgengszter
    #14
    Epson
  • Agyturbinikusz
    #13
    Kaptam egy leselejtezett Cannon üzleti gépet, egy komplett szett tonerral. Sajnos még helyet nem találtam néki, mert akkora mint egy kis hűtő
  • codaco
    #12
    Tehát a gyártó szerint, ha a szivacs megtelik, a felhasználó vegyen új nyomtatót, különben a nyomtató elromolhat és új nyomtatót kell venni.
  • felemelő
    #11
    Ha a vásárlás előtt nem írták meg, hogy a berendezésnek mekkora az élettartama (márpedig nem tették, elhallgatták ezt), akkor a vásárlók szándékos megtévesztése, amit hatalmas büntetéssel kell megtorolnia az államoknak.
  • Gabbbbbbbbbbbb
    #10
    Én 10 éve vettem egy HP lézernyomtatót, az utángyártott toner 2 és 5e Ft között mozog, több tízezer oldalt nyomtattam már vele ki és a Drei Wetter Taft még mindig tart..

    Konzúmer fotónyomtatót viszont valóban nem érdemes venni, meg olcsó tintasugarast úgy általában..
  • Sequoyah
    #9
    Hogy ezeket hogy nem pereltek meg szet...
    Es csodalkoznak hogy maganemberek mar nem nagyon vesznek nyomtatot otthonra. A sajat piacukat nyirjak ki...
  • Zsombor99
    #8
    Szégyen, hogy egy rohadt SZIVACS miatt kelljen lemondani teljes nyomtatókról!! Ez már bármiféle pofátlanságot kifejezhetetlenül túllép!!
  • Caro
    #7
    Print as a service
  • asgh
    #6
    Még 2000-ben az egyetemen voltak Epson tintasugaras nyomtatók. Rendszeres időközönként automatikusan tisztították a nyomtatófejet, így fél év alatt kiürítették a festékkazettát akkor is, ha semmit sem nyomtattál velük.
  • dyra
    #5
    Ááá majmok ezek mind. Pár éve vettem egy HP fotónyomtatót.Csak eredeti patront használtam (nem volt olcsó) főleg fotókat nyomtattam vele. kb 4 - 5 éves korában 1500 lapnál valami főalkatrész meghibásodott. Javítása annyiba került volna mint egy új. Azóta nincs nyomtatóm.
  • netgengszter
    #4
    Nekem az L355-ös típus van belőle. A gyűjtőszivacsot készen is lehet venni hozzá, nem kell semmit sem otthon kézzel vagdosni. Csere után pedig le lehet nullázni a számlálót, és nem csak egyszer, az említett programmal, azonkívül sok más dolgot is lehet vele csinálni a nyomtatóval kapcsolatban.

    Download Epson L110, L210, L300, L350, L355 resetter tool
  • Agyturbinikusz
    #3
    Dikk
  • kvp
    #2
    Ha rairnak, hogy hany nyomtatasi ciklus utan allitjak le es barmikor lekerdezheto lenne a szamlalo allasa, akkor meg vedheto lenne jogilag, bar erkolcsileg nem, de igy meg jogi szempontbol is problemas.

    A pontos tajekoztatas miatt a csomagolason fel kellene tuntetni jol olvashato betukkel, hogy egy gyari patron hany lapot enged nyomtatni es hany tisztitasi ciklus engedelyezett. Ez utobbi meghatarozza a maximalisan nyomtathato lapok szamat is. Akkor a felhasznalo latna, hogy pl. az adott a nyomtato patrononkent 20 lapot es maximum 1000 bekapcsolast vagy 500 teljes oldalas dokumentumot enged, akkor tudna elore szamolni vele, hogy az eldobhato patronok mellett az egyszer eldobhato nyomtato mennyit fog birni.

    Vagy esetleg vesz valami javithato termeket egy masik gyartotol, mondjuk valamelyik kinai sajat markas termeket. (lasd pl. xiaomi) Ezek gyakorlatilag a nyugati nyomtatok, csak mas markajelzessel es a nyugati szoftveres limitek nelkul.
  • Kissssss0 #1
    Epson... még egy cég név amit írhatok a "messze elkerülni" listára.