17
-
#17 "A microsoft one drive nem aktivalodik magatol, ugyanis online microsoft-os login kell hozza. Ha az embernek csak lokalis felhasznaloja van, akkor nincs mihez kotnie. Ez persze kizarja a microsoft store es a microsoft-os szolgaltatasok (pl. skype) hasznalatat is, de megoldja a problemat."
Ha online accountot használsz, és nem local user accountot, akkor is először loginelni kell OneDrive-ba, hogy működjön. Szóval, ha nem zavar a MS indiszkréciója és/vagy kellenek az online accounttal járó plusz szolgáltatások, de nem akarod, hogy a OneDrive-ra bármi felkerüljön, akkor egyszerűen csak nem kell bejelentkezni a OneDrive-ba, vagy ha bejelentkeztél (netán most már automatikusan bejelentkezik, amint beléptél a rendszerbe online MS accounttal), akkor utólag lehet unlinkelni a OneDrive-ot a rendszerről. -
kvp #16 A chome helyett semmibe nem kerul felrakni egy chromium bongeszot, a gyerekeknek szant oktatasi celu rapbian linux pl. alapbol azzal jon es az alap kereso sem a google. Mindent tud amit a chrome, minusz a beepitett google szolgaltatasok, amiket persze ugyanugy el lehet erni, csak be kell irni az url-juket.
A microsoft one drive nem aktivalodik magatol, ugyanis online microsoft-os login kell hozza. Ha az embernek csak lokalis felhasznaloja van, akkor nincs mihez kotnie. Ez persze kizarja a microsoft store es a microsoft-os szolgaltatasok (pl. skype) hasznalatat is, de megoldja a problemat. Cserebe allandoan zalkatna a gep, hogy regisztraljak mar. Ez viszont letilthato. Ha viszont valaki regisztral egy microsoft-os szolgaltatasra, akkor ugyanazzal belepteti a rendszer mindenhova mashova. Egyebkent a google is ugyanezt ezt teszi.
Windows alatt az asztali ikonok tovabbra is lokalisan vannak tarolva es az atrendezesukrol a video driver tehet. Ha a driver okos, akkor nem rontja el oket, hanem vagy a beallitott asztal meretet hagyja meg kisebb kijelzon is vagy csak azokat rakja feljebb amik kilognak, de nem rendezi ujra az osszeset. A videokartya meghajtokat keszito programozok viszont alapvetoen lustak. Ez alapvetoen nem a microsoft hibaja. Az, hogy a driver keszitok maguk eldonthetik a video alrendszer viselkedeset mar inkabb gond.
ps: A javasolt "lifehack" az ikonok bal felso sarokba pakolasa, ugyanis akkor kisebb az eselye, hogy elmozduljanak. Vagy ki is lehet oket kapcsolni, mint ahogy en is tettem, cserebe ki lehet rakni ami kell a start menube a csempes teruletre, mint ahogy a win3.x-es sorozat idejen is tettuk a program manager-ben. Ami meg ennel is gyakrabban kell azt erdemes kituzni a taskbar-ra. -
Ellaberin #15 Az Edge már tavaly óta Chromium alapú, de visszaválthatsz (ha jól emlékszem) IE11-re.
Ugyanakkor a Cromium egy nyílthozzáférésű böngésző motor, mára már majd mindegyik böngésző azt használja.
De nem keverendő össze a Google Chrome böngészővel, ami erre a motorra épülő kémszoftver :)
Windows alatt már elengedtem a más vírus keresőket. Mind egyre kevesebbet tud ingyen és egyre több benne az adware.
Egyéb programoknál meg megtartom a régebbi verziókat addig, míg az új um. ugyan az marad és csak biztonsági frissítéseket hoz. Amint el kezd az új tukmálni valamit megy kukába vissza a régi, ha csak nincs valami köztudott óriási biztonsági rés rajta. Akkor viszont megválok tőle még ha szerettem is.
Ugyanakkor bármit telepít az ember egyedi telepítés kell csinálni és akkor kiderül milyen "jóságokat" szeretne még felrakni. ettől függetlenül futottam már bele olyan telepítőbe ami be volt drótozva, választási lehetőség annyi, hogy felrakja-e igen/nem.
Többek között valami ilyesmi kapcsolhatta be nálam a Onedrive-ot, mert hogy alapból kerültem az tuti.
Azt meg főleg nem értem hogy az asztali ikonokat miért csak ott tudja tárolni. Régebben elég volt egy user könyvtár, ha az ment akkor úgy jártál. Ezzel együtt tudtam élni.
Mint ahogy máig anyázom őket, ha valami felbontást vált tuti összekeveri az ikonokat a mai napig. Ezt bezzeg nem tudja a felhőben tárolni, de tárolhatná az arra szánt ini fileban is, de még se - vagy csak én nem tudom, hogy kell jól beállítani :) -
#14 Nálam ez alapból nem "személyes", egyszerűen csak ahogy a lakásomba nem engedek be mindenkit, még akkor sem, ha nem lop el semmit, csak leül valahova, és nézi, mit csinálok, úgy a gépembe sem. (Azonfelül, hogy a Google-nek, Facebooknak próbálom minimalizálni az anyagi vagy egyéb haszonná tehető lenyúlt adatok mennyiségét.) Persze ez a valóságban, egy igazi lakásban egyszerűbb, mert nem találták még fel a láthatatlanságot, az IT esetén meg mindig "van valaki a gépemben", max nem tudok róla. -
Bruce_Willis #13 A Onedrive-ot használom, a Microsoft egyelőre nincs tiltólistán nálam, bár voltak olyan hírek hogy az Edge az chrome alapú, és a win11 is valami kooperáció.
Látni kell melyik cégnek mi a célja, mennyire kíváncsi, mennyire tenyérbemászó. Számomra a google az. Ők mindent tudni akarnak rólad.
Senkit nem akarok meggyőzni, ehhez kell egyfajta megérzés is, figyelni az ok okozatra. A szervezet agresszivitására.
Olyan ez mint az emberismeret. Van akinek semmi érzéke az ilyesmihez, és folyton átb.sszák, és van aki messziről kiszagolja a rosszakarókat.
És még egy példa:
Az Avast és talán a daemon toolst volt egy időben nagyon népszerű széles körben.
Nos, én nagyon hamar kukáztam mindkettőt, mert folyamatosan kifelé kommunikáltak, telepíteni akartak egyéb semmirevaló szarságokat, Ask toolbar és hasonlók.
Ezer éve csakis MSE-t használok, lekopogom, nem nyaltam be vírust. Míg a haverjaim az Avasttal sokat szívtak.
És a válasz: persze hogy azt használok, az a legnépszerűbb..
Mint ahogy a droid, a gmail, és a többi.
A google egyeduralma egy rémálom.
Persze a törvényhozók seggfejek mind, a vazze felvásárlását is tiltaniuk kellett volna.
-
#12 Ha nem raksz semmit a user könyvtárakba, akkor a OneDrive is ezt a semmit szinkronizálja össze a felhővel. Az asztali parancsikonokat kivéve, ami ugye nem tud máshol lenni, mint a c:\Users\felhnév\Desktop könyvtárban (vagy a "c" meghajtó helyett amit megadtál meghajtónak). Esetleg még egyes játékok, programok használhatják a OneDrive-ot.
Egyszerűbb, ha eleve nem linkeled a OneDrive-ot a rendszerhez. -
duke #11 "olyan alternatívákra kell áttérniük, mint például a Duck Duck Go."
Tenyleg jo lenne, ha nem mindig mindenhol a gogul keresojet hasznalnank. Magamat is figyelmeztetni kell, hogy mashol is keressek. -
Gabbbbbbbbbbbb #10 A Firefox egy teljesen jó böngésző, sőt! Egy iskolában mi a bajuszért használnának Chrome-ot egy -nem Chromebook- masinán? Számomra az az érthetetlen, hogy törvényhozásnak kellett intézkedni ebben a kérdésben.
@Vizipok56
Konqueror azért már nem az böngésző, ami jelenlegi formájában alkalmas végfelhasználói használatra.
Utoljára szerkesztette: Gabbbbbbbbbbbb, 2022.07.27. 15:06:52 -
Ellaberin #9 Amennyiben Windows használsz kb. ez nem igaz. Eme op rendszer is kaphatna már egy jó nagy vesén rúgást, mivel egyre inkább a OneDrive-on tárolja a saját cuccaidat.
Engem is meglepetésként ért, amikor újra raktam a gépem, hogy rákérdezett visszaállítson-e bizonyos dolgokat, úgy hogy tisztán emlékszem tiltottam a gépen a felhős tárolást, a OD-t kikapcsoltam, elvileg a szolgáltatást is kilőttem.
Persze ezek szerint valamelyik frissítésnél nem láthatóan visszakapcsolta és szorgalmasan rakta fel a cuccaim akaratom ellenére. (Mondjuk erre már kitaláltam hogy mit fogok csinálni. Teletöltöm az ingyen tárhelyüket egy 0-val teleírt fájlal, hátha. Csak attól félek akkor folyamatosan bombáz majd, hogy vegyek tárhelyet meg meg is fog akadni az egész rendszer. Még nem próbáltam, de ki fogom tesztelni.) -
#8 Végül is érthető, mert az adatgyűjtögetés felhasználói oldalról a kényelmet szolgálja. (Értem itt pl. az okostelefon szenzoraiból és appjaiból begyűjtött adatokat. De még a sokkal régebbi "e-mailek átolvasgatása" is első körben arra jó, hogy személyre szabott reklámokat kapjon az ember; mondjuk engem a személyre szabott reklámok ugyanúgy nem érdekelnek, mint a random reklámok...) Az más kérdés, hogy szolgáltatói oldalról pénzcsinálásra, bármilyen szintű manipulációra és egyéb, személyek vagy szervezetek számára kártékony dolgokra lehet használni a begyűjtött adatokat... és nyilván használják is.
Azt sokkal egyszerűbb lenne megérteni és gyakorlatba ültetni, hogy az ember ne töltsön fel mindenhova mindent, és mégis csinálják ezerrel. -
Bruce_Willis #7 Előtte is tudatosan interneteztem, viszont kb. akkor jöttem rá hogy a google kártékony, és megsérti a magánszférát. Amikor felvásárolta a youtube-ot.
Na várjál, az 2006-ban volt..
Szerencsére a google az nem titkolta akkoriban hogy amit feltöltesz a felhőjébe, azt ő felhasználhatja bármilyen célra, onnantól az nem a tiéd.
A gmail is átolvassa a leveleket, ennek ellenére szarnak rá az emberek, és nem is értik mi ezzel a probléma.
Mintha agymosáson esett volna át mindenki.
-
#6 Viszont itt gyerekekről van szó. Aminek az a lényege, hogy talán egyszer elkezdődik egy generáció, akikről nem fog mindent tudni egyik Nagy Testrész sem... Persze ennek egyik feltétele, hogy a gyerekek is felfogják az egészet, ne csak az iskola erőlködjön.
2010-ben elkezdeni tudatosan internetezni szerintem már rég késő volt, de mindenki beleesett ebbe valószínűleg, én is. :D
"gondoskodjanak arról, hogy a Google felhőalapú adattárolási helye Európában legyen" Én ezeket a felhőalapú cuccokat úgy kezelem, hogy nem töltök rá fel semmit, amit nem szarok le, hogy ki látja, mire használja fel etc. -
ntex #5 Firefox sem. -
Zsombor99 #4 Mi a franc bajuk lett a hollndoknak?? Itthon teljesen nyugodtan használnak Google termékeket és szolgáltatásokat az oktatási intézmények, de még sose volt belőle semmilyen galiba! Ahová jártam, ott is kizárólag Chrome böngészőt és Google keresőt használtak, semmi mást... -
Bruce_Willis #3 Bravó!
Bennem körülbelül 12 éve tudatosult az amire ők rájöttek, a google a legkártékonyabb a világon. Be kéne zúzni a facebookal, zukkerberggel együtt.
és ez még csak a holland oktatás...
-
#2 A konqueror nem. Aki pedig zárt forráskódú szoftvert használ, meg is érdemli. -
YaniMan #1 Azt ugye a holland döntéshozók is tudják, hogy a böngészők (stb-k) 90%-a ugyanezt csinálja?