9
"Amerre én járok, ott nincs adás"
  • tigeroo
    #9
    Na ja, az olvasást a Viasat History-val összehozni. Amikor egy-egy "eljátszott, történelmi hű" jelenetet leadnak 3 percenként plusz a reklámblokkok előtt-után... Kb. 10 perces esszét elhúznak 60 percben hogy a legidiótább redneck is megértse a végére.

    Pl. a Youtuben az egyik legérdekesebb tartalomgyártó "Sam O'Nella Academy", rettentően jó videóesszéket csinál mindenféle érdekes témákban.
    Utoljára szerkesztette: tigeroo, 2022.08.04. 09:15:11
  • BenedekFeco
    #8
    Ian ​Watson teljes Warhammer 40000 univerzuma. Mondjuk én iPad-en olvasok. Az ér? :)
  • Synchronous
    #7
    Küzdelem az Éj kövéért. Tudom, hogy ez csak kaland játék kockázat könyv, de legalább érdekes volt. Rengeteg csontvázat és mocsári szörnyet aláztam szét, persze csak amiatt, mert csaltam a dobásoknál.
  • MerlinW
    #6
    Azért évente majdnem 1 milliárd könyvet eladnak :)
  • smith09 #5
    Kocsis G. István :
    Nikola Tesla és az univerzum titkai

    Nem gondoltam, hogy ennyire különleges ember volt. Tudtam hogy zseni, de ez felülmúlta a képzeletem.
  • Kancsalborz
    #4
    Az olvasás sajnos kiment a divatból, valamint az oktatási rendszerünk is keményen dolgozik azon régóta, hogy már gyerekként megutáltassa azt.
    A felnőttek nagy része nem is tud értően olvasni,fárasztja is, és így nem is fogja élvezni azt.

    Egyébként meg egy Animal Cannibals "idézettel" akarod népszerűsíteni az olvasást ? XD
    Legalább dobj fel egy témát. Te mit olvastál utoljára ?


  • Kancsalborz
    #3
    A Viasat Histtory egy szimpla kókler csatorna nagyrészt szenzációhajhász, pontatlanságokkal, csúsztatásokkal teli ismeretterjesztő műsoroknak hazudott realitykkal.
    Ha esetleg még egyik - másik tényleg az ismeret bővítéséről is akarna szólni, nem az adott készítők szereplési vágyáról vagy a bulváros stílusú figyelemfelkeltésről, akkor meg a fordítási hibák ( főleg mikor feliratos, vagy hallatszik alatta az angol narráció ) tömege teszi azokat hitektelenné, félrevezetővé...
    (Ami mondjuk legalább nem a csatorna hibája, az az itthoni full laikus fordítóké.)

    Mondjuk nem mintha bármelyik ismeretterjesztő csatorna jobb lenne nála...

    Bármiről az interneten mélyebb és alaposabb információt talál már az ember, barmilyen őt érdeklő témában.

    A TV-nek a jelenlegi formájában már vége, csak még nem akarja tudni.
    A legfiatalabb generációkat mar teljesen hidegen hagyja az a tipusú "passzív" infó és szóraloztatás ami belőle jön.
    Eltelik még 20-30-év, és nyoma sem lesz az ilyen "viaszat diszkoveri"-knek...
  • quatlander
    #2
    Ezzel vitatkoznék, ugyanis vannak egészen jó ismeretterjesztő csatornák, például a Viasat History. Ettől függetlenül persze tényleg jó olvasni is. :)
    Utoljára szerkesztette: quatlander, 2022.06.04. 09:59:25
  • prettywords66
    #1
    A topic célja: a könyvek népszerütése, olvasni nagyon jó! Dobjátok ki a tv-t az ablakon! Neked mégis a tv kell? Ami véres, gennyes, visszataszító! Ez tényleg érdekes? Hát felejtsd el! Te is egy adat vagy, akit feldolgoznak. Nem nézőnek hívnak, hanem célcsoportnak. Hogy mi ebben a pláne? Nem érted még? A cél: a függőség. Hagyd a netflix-et, hagyd hátra ez a sok szemetet! Olvasni csupa öröm és boldogság!

    Néhány mondat az Animal Cannibals: Táplálék az agynak c. számából származnak.