8
  • Tntmaxy
    #8
    Jöhet a medvedisznóember.
  • inkvisitor
    #7
    Az aktuális sarkköri ökoszisztem egy sérült valami, amiből erősen hiányoznak a nagy növényevők, amik trágyát és magokat számmítanak nagyobb távolságokra.
  • quatlander
    #6
    A Harvard Medical School emberei is inkább elszívták a füvet, minthogy eltaposták volna...
    Utoljára szerkesztette: quatlander, 2022.02.15. 15:45:04
  • wraithLord
    #5
    De ez nem jó megoldás, mert a mamut-elefánt hibridek oxigént fogyasztanak, és szén-dioxidot és metánt termelnek, ami üvegházgáz, és ellensúlyozza a növénytaposást. :D Plusz majd elküldik őket egy gyorstalpalóra, hogy ne a könnyebb utat válasszák, hanem tapossanak a bokrok meg a fák tetején? Plusz miért taposnák szét azt, amin élnek? A mamutok/elefántok növényevők. Mondjuk igaz, füvet is tudnak enni. :D

    De tegyük fel, hogy tényleg ez volt annak idején a mamutokkal, és hogy a mamutok hiánya okozta (amíg voltak mamutok, füves puszta volt, ahogy csökkent a számuk/kihaltak, egyre fás-bokrosabbá vált az élőhely). Ehhez mekkora csordák kellenének? Mikor lesz belőle valami? Még jó hogy nem a kék bálnát szedték elő, talán csak annak hosszabb a generációs ideje. :D Mire ebből lenne valami, 80x kiolvadna mind a két sarok. :D Mi tartaná kordában a mamutizé állományt? Mamutevő vérpingvinek? Bár igaz, annak idején a mamutoknak is az ember (neandervölgyi és sapiens) volt a legfőbb ragadozója.
  • csulok0000
    #4
    sztem csak simán a technológiát szeretnék tesztelni és kitaláltak rá valami kamu sztorit, hogy ez miért lenne jó :D
  • noland
    #3
    Tigriseket a Capitoliumba. Sok probléma megoldódna. XD
  • Kissssss0 #1
    ekkora egy kifacsart tervet is rég olvastam már...