4
  • asgh
    #4
    Ha jól tudom az a stratégia, hogy az ISS a következő 10 évben a kereskedelmi űrállomások alapbázisa lesz.
    Egyenként hozzácsatlakoztatják a kereskedelmi modulokat és amikor azok önellátó szekciót alkotnak, akkor leválasztják őket és lehet az ISS-t kukázni.
    A következő állomás pedig már az újra épülne hasonló módon.
  • kvp
    #3
    Nem epitenek masikat, majd mindenki aki akar epit sajatot. A kinaiaknak mar van, az oroszok tervezik a sajatot (egy kisebb, saljut klont). Az amerikaiak pedig a kereskedelmi urallomasokban latjak a jovot.

    A bontasi terv egyebkent azert fontos, mert a hatso orosz modulnak faradasos toresek vannak a gepeszeti szekciojan, tehat elvileg barmikor szeteshet. Ha az a modul kiesik, akkor az amerikai resz mentheto par evre ha levalasztjak az oroszt es potoljak az eredeti nasa-s tartalek meghajto modullal. Ez utobbi viszont egyszer hasznalatos es nem utantoltheto, igy onnantol szamolhatnak a napokat. Az USA egyebkent hajlik ra, hogy ha tonkremegy az orosz modul, akkor mindent selejtezzenek vagy eladjak az amerikai reszt egy maganvallalkozonak. (az europai es japan modulok tovabb mukodtetesevel egyutt) Szoval kb. 3 evet kell kihuzni valahogy es mindenki arra jatszik, hogy annyit talan meg kibir anelkul, hogy az orosz letfenntarto rendszer darabjaira esne a hatso dokkolo/uzemanyag utantolto/palyaemelo porttal egyutt. (a lyukakat es a repedeseket addig is kisziloztak, de meg igy is ereszt valahol)

    Ha pedig valaha elkeszul a Spacex fele starship, akkor gyakorlatilag naponta tudnak az egesz allomasnal nagyobb kapacitasu uj modulokat palyara allitani, tehat onnantol nem erne meg megtartani a regi kis allomast.
  • Sequoyah
    #2
    Az azert aggaszt hogy a lebontasra vonatkozo tervek sokkal elorehaladottabb allapotban vannak, mint barmifele uj allomas epitesere vonatkozo tervek...