10
  • felemelő
    #10
    No de hát a GDPR alapján erősen lehetne piacvédelmet csinálni.
    Az EU állami szervezetek és cégek, valamint amely cégek bármilyen állami támogatást, pályázati pénzt stb. kapnak az adataikat nem tároljatják az EU fizikai határán kívül.

    Innen egy EU céges felhőinfrastrukturának CSINÁLNÁNAK piacot!
    Ha meg van fizetőképes piac, akkor lesz kínálat is.

    Az amcsi cégek meg nem tudnának labdába rúgni.
    Ugyanis az USA törvények szerint határon túlra kell küldeni az adatokat.
    Erre meg olyan horribilis bírság járhat, hogy padlóra teszi őket, vagyis elvesztik a piacot.
    Persze mint tőke bejöhetnek, de akkor EU céget kell létrehozniuk (nem fiókcég, nem leányvállalat, EU cég, amelyiknek be kell tartania az EU jogszabályokat).


    Utoljára szerkesztette: felemelő, 2022.02.10. 22:09:25
  • dyra
    #9
    Igen, inkább valahogy a hazai pályának kellene brutál lejtenie.
  • M2 #8
    Amerikában a tőkebőség azt eredményezte, hogy nagy kockázatú befektetésekre is ömlött a pénz. Ez fújta fel az IT-iparágat. Ezért minden rendszer amerikai. A Microsoft és az Apple csak egy-egy a sok kismillió induló cégből, akik mind elbuktak.

    Európában most készül a fából vaskarika, amikor a kockázati tőkét az állami pénzekkel akarják pótolni. Halva született ötlet. Az adófizetők pénzének égetése.
  • dyra
    #7
    Ja igaz. Mindenesetre az Orosz és a Kínai példából is látszik hátszél nélkül nem megy.
  • kvp
    #6
    "Miért nincs még európai oprendszer?"

    Ugysincs ala eluropai hardver, amin futhatna. Ha meg a hardver kinabol jon, akkor nem mindegy mi fut rajta? Egy Apple szintu teljesen integralt ceget osszehozni idaig csak Kinanak sikerult, persze ott is massziv hatszellel, de ott ugyebar tervgazdasag van.
  • dyra
    #5
    :D Ja. KB minden komolyabb IT szolgáltatás amit a nagy többség használ amerikai. Nagy cégek az IT-jüket Indiai cégekkel működtetik. Kb minden amit beszerelek kínai, tajvani gyárból érkezik. Már a sport órám ami egy Polar kismillió szolgáltatásban fasorban sincs egy Apple okosórához képest (drágábban). Okos otthonok dettó. Mi van tán ami nagyobb és európai? Talán az SAP német. Vagy az iparban elég elterjedt Scheinder Electric. De így hirtelen más nem is jut az eszembe. A Nokia is sikeresen tökönszurta magát az amerikai rendszerével megkockáztatom még lehet a Symbiannal is túlélték volna ha értelmesen fejlesztik. Mindenki látta a pokolba lovagolnak de nem. A lehallgatási cucc is izraeli volt. Nem tudom mit csinál Európa, de hogy kb semmi olyan technológiát nem csinál már ami jövőbemutató lenne az is biztos. Most még az autóipar is kinyírja magát, hála a politikusoknak és tömegével telepítjük a főleg kínai napelemeket. Gondolom a hozzá kapcsolódó informatikai cuccok meg jelentgetnek haza is. Jó van még Mikrotik legalább annyi bár azt se európában gyártják. Meddig fog ez menni nem tudom. Miért nincs még európai oprendszer? Legalább a saját hivatali gépeken ne a Windows futna. Igen a Microsoftot pedig megkérni ha Pistike nem tud róla lemondani legyen Excel rá. Lenne az a pénz amiért portolnák. Persze gond lenne mert hamar kiderülne nincs már elég szakik ahhoz, hogy kifejlesszük és üzemeltessük az indiaiak meg MS-ben utaznak. Nevetséges az egész.
    Utoljára szerkesztette: dyra, 2022.02.09. 22:07:20
  • Sydra
    #4
    Az rosszabb ha többet adnak. Az állam általában elveszi a pénzt a méltóktól és oda adja a méltatlanoknak (értsd: átcsoportosítja az erőforrásokat a rosszul gazdálkodókhoz). Vagy van hogy a méltóakat téríti el az eredeti értelmes céljaiktól ha a támogatást az állam által kitűzött konkrét célokra adja. Statisztikailag azzal is jobban járnánk ha az állam egyszerűen eltüzelné a gazdasági támogatásokra szánt pénzt. Ha általános a támogatás, vagy a cég támogatásként csak azt a pénzt kapja vissza amit adóra befizetett, azzal az állam még nem okoz nagy kárt.
    Az EU azért kerül egyre nagyobb hátrányba, mert sok az elvonás meg az értelmetlen szabályozás.
    Utoljára szerkesztette: Sydra, 2022.02.09. 18:26:35
  • Cat #3
    "egy újabb pénz osztogatós programot akarnak csinálni a saját szempontjaik szerint"
    Ezek a tervek a fasorban sincsenek ahhoz képest, amennyi pénzzel a koreai állam támogatja a Samsungot, a tajvani a TSMC-t vagy a kínai a saját tech cégeit. Baromira lejt a pálya, önállóan lehetetlen belépni erre a piacra. Ennél már csak egy piac nehezebb, a repülőgépgyártás, ahol szintén minden kormány a saját vállalatát tolja.
  • Sydra
    #2
    Legegyszerűbb megoldás: Vigyék le az IT cégek adóját a töredékére.
    Ők csak egy újabb pénz osztogatós programot akarnak csinálni a saját szempontjaik szerint, amiből soha nem lesz fejlett IT ipar. Ez tervgazdaság szovjet mintára.
  • bdzsana
    #1
    Már ki se mondták, de Magyarországon már meg is nyerte az 4iG