3
-
zetortraktor #3 "Az amerikai filmek esetében sokkal fontosabb mutató szám nekik a hazai piacon elért bevétel. "
Ööö ezt annál a Dűnénél írod le, ami Amerikában 100 milliót hozott és nem Amerikában meg 270 milliót? Annál a Dűnénél, ami a második részes berendelést pár hét nemzetközi vetítés (és 150-200 milliós bevétel után) kapta meg, amikor még Amerikában csak 4 napja ment a film? Annál a Dűnénél, aminek az egyik gyártója kínai?
"Az amerikaiaknak csak amerika számít. Mindent abból a szempontból mérnek. "
Mert az amerikai székhelyű multinacionális cégek számára zöldebb az amerikai dollár színe. Gondolom a bankszámlán más színű számjegyekkel jelzik a nemzetközi, kisebb jelentőségű pénzeket. -
t_robert #2 Az amerikai filmek esetében sokkal fontosabb mutató szám nekik a hazai piacon elért bevétel. mikor mennyit ér el hányadik héten vagy napon. Ebben mérik a sikert vagy kudarcot. Közben az se számít, hogy a film esetleg világszerte kétszer annyim bevételt ér el, mint otthon. Az amerikaiaknak csak amerika számít. Mindent abból a szempontból mérnek.
Ez az úgynevezett Amerika First! mentalitás. :) Mi a világ többi része persze tudjuk, hogy a világ koránt sem csak Amerikából áll. Sőt egyre kevésbé csak abból áll.
Elég keserű felismerés lesz nekik amerika fokozatos jelentéktelenedése. Bár voltak így más nagy birodalmak és hatalmak is a történelemben.
A britek máig nem heverték ki az egykori világbirodalom eljelentéktelenedését egy másod vonalbeli országgá. Részben ennek is következménye a brexit.
Birodalmak és világhatalmak jönnek és mennek a történelemben.
Erősen úgy tűnik, hogy a következő zászló majd Kínának áll. Amit nehezen fognak lenyelni az amerikaiak.
Utoljára szerkesztette: t_robert, 2021.11.29. 09:29:47 -
Ender Wiggin #1 Hazai piacon a 100 millió sokkal nagyobb fegyvertény, mint nemzetközileg a 267 millió. Ennyi év mozis cikkírás után azt hinné az ember, hogy ez már megvan...