26
  • Lapajka
    #26
    Beírtam már ide pár napja, csak az önkénymoderációnak nem tetszett és törölték. Bárkivel kiállok egy tesztre, egy 8k tv-t kiteszünk átlagos kanapé távolságra és én hajtom meg különféle felbontásokkal, SOHA NEM FOGJA TUDNI MEGMONDANI SENKI pontosan hogy éppen mit kap a tv!!! Hogy 4k fullhd vagy éppen 8k ami éppen megy... persze nyilván látszik a különbség, HA ELÉG KÖZEL MÉSZ... de a normál kanapé távon csúszik meg ez az egész szemfényvesztés, mert az nincs olyan közel ugyebár...
  • CrazyAchmed
    #25
    Részben egyetértek Lapajka kollégával, de... Maga a 3090 nem is játékra való, elég csak megnézni, hogy játékok alatt mennyi + fps-t nyerünk egy 3080/3080ti-hoz képest, ezzel szemben viszont az ára mennyivel magasabb. A fullHD okfejtéssel nem értek egyet. Persze, ha túl kevés az fps, akkor "jó az", de egy nagyobb méretű monitoron lehet látni a különbséget.
    Én egy 3080-at használok, és nem vagyok egy csilliárdos. Persze fáj az az 500+ ezer ft, mert nem ezt szoktuk meg, de abban a korban, amikor egy mobiltelefon is többszázezer (akár félmillió) ft, akkor ennyinek bele kell férnie, tekintve azt is, hogy ha most még a 1080Ti is jó, akkor a 3080-at sem kell lecserélni 1 év múlva...
  • tom_pika
    #24
    gtx 1050ti-t 42ezerért vettem 2 éve... rohan a világ a megsemmisülés felé!! (és ez csak félig volt vicc)
  • lammaer
    #23
    Hubasszus.. ránéztem az új videókártya árakra a pcx.hu-n... egy szutykos gtx 1050ti még mindig 150K +?
    Meg vannak ezek hibbanva.... az annó 40Kért vett R9 furym agyonveri...

    Értelmes videókártya nincs 100K alatt... dróntámadást minden bitcoingyanús emberre :)
  • Lapajka
    #22
    Mivel jobb a GTX 2080 Ti ??? 2 vagy már 3 éves, az ára nem csökken és valami 500 ezer körül volna, ha még lehetne újat kapni, de használtan sem sokkal olcsóbb ha van nagy néha... Befagytak az árak olyannyira, hogy az 5 éve csúcskártya 1080 Ti is (nyilván szintén csakis használtan) változatlan áron található, szintén ha nagy néha egy-egy példány van itt-ott hirdetve... semmit nem csökken az ára hiába több éves, hiába volt használva... ugyanúgy 200 ezer körül kapod meg... ugyanúgy a csórónak MÉG AZ SEM ELÉRHETŐ... nemhogy hármas széria... Otthoni PC-s játékra, minden épeszű tudja, hogy elég a fullhd. Nem látod, nem látjuk a magasabb felbontást, bárki bármit mond, ezt kéne végre belátni és nem sznobkodva hazudozni... Arra meg még 1080 Ti sem fontos, hanem egy erős közép vga, amit az újabbakból is 100 körül össze lehet kukázni... Tehát szuper hogy a top már több mint másfél millió forint, csak éppen nem érint már senkit a gamer világban, de már fejlett országban sem, mert ennyi pénzt nincs az a hülye aki ad értem mégha milliárdos csemete, akkor sem... teljesen elszállt és ezzel romba is dőlt ez a egész világ... és ez nem csak a bányászok hibája, hanem a pénzéhes kapzsi vállalatoké leginkább... akik tébolyultan rohannak előre a semmibe...
  • Lapajka
    #21
    Aha 10 millióból úgy 5 embernek...
  • TokraFan
    #20
    Lehet azért kapni, csak horror áron. Talán az LHR minimálisan segít a helyzeten.
    Fejleszteniük pedig kell, mert nem topoghatnak egyhelyben. A nyugati világabn azért nem olyan ritka már, hogy 4k-ban játszanak, nem a magyar nyomorból kell kiindulni, a gyártóknak sem ez a célpiaca.
  • TokraFan
    #19
    Nézz fel PH-ra. Elég sokaknak van.
  • ximix #18
    Az még nem ugrás csak döccenő
    Majd én HD 7870-ről ugrok egyet a RX 7870-re. . . ha lesz ilyen kártya és lesz rá pénzem
  • repvez
    #17
    csak mi értelme van az uj VGA generácionak ha a 3XXXesbol se tudott venni senki halando ? és hiába fejlesztenek a játékokba RTX-et meg más eljárásokat ha nincs ember aki kiprobálja és tesztelje ezeken a kártyákon.
    Feleslegesen öltek bele nagy pénzeket,mert a bányászokat ez nem érdekli.

    A másik, meg hiába a 4-8K ha senkinem játszik ekkora felbontáson, mert vagy nincs hozzá hardver Monitor vagy TV vagy pediog anynira optimalizálatlan a játék, hogy még a legjobb VGA se tudja folyamatosan megjeleniteni.
  • Lapajka
    #16
    Látom fájt a té moderációnak hogy az igazságot beírtam...
  • Lapajka
    #15
    Hol láttál olyan emberi lényt, aki 3090-essel játszik otthon szabadidős tevékenységként? Esetleg a Windsor palotában láthatsz talán, ha engedik egy kölyöknek, bár azt is kétlem....
  • AnuluWork #14
    Még a jelenlegiből is alig láttam bármit is, úgyhogy nekem tényleg nagy ugrás lesz a 2070 után egy 4xxx. :D
  • traz
    #13
    " nyilván az lesz a nagy kérdés, hogy milyen árakon (és mennyiben) lesznek majd beszerezhetők ezek a kártyák"

    Nem, a nagy kérdés az lesz hogy mennyiért viszik majd el az ember használt RX480-át és mennyibe fog kerülni egy használt RTX 2060. :D
  • Kissssss0 #12
    lesznek ezek a kártyák még magasabb áron is, 2+ millió felett.
  • quatlander
    #11
    ki bírja ezt a millió típust követni már.
  • Major
    #10
    ASUS ROG-STRIX-RTX3090-O24G-GAMING ROG Strix GeForce RTX 3090 24GB GDDR6X OC PCIE (1 799 290 Ft): https://ipon.hu/shop/termek/asus-rog-strix-rtx3090-o24g-gaming-rog-strix-geforce-rtx-3090-24gb-gddr6x-oc-pcie/1870612
  • uwu2020
    #9
    Szerintem még a 4k sem kompromisszum mentes top játékok esetén, tök mindegy mennyi pénzed van. A csúcstechnika meg sosem volt olcsó, de most a fullhdre is fájdalmas berendezkedni, ha kell a 60-100 fps a combosabb játékokban is. Azok a szerencsések akik igénytelenebb játékokkal tolják. Amúgy meg őszintén szólva a legtöbb játékban nem vesztesz sokat, ha kicsit visszaveszed a grafikát. Én mondjuk kényelmes vagyok, nem szeretek ezzel szórakozni, szerencsés vagyok hogy a fullhd simány fut maxon, 3-4 és múlva remélem szintet lépek 1440-be.
  • Nabateus
    #8
    'fiatalvoltamkellettapénz'

    :)
  • Sir Cryalot
    #7
    Ja meg mobilon majd be is lesznek fejezve, és nem 25%-os készültséggel kiadva mer "fiatalvoltamkellettapénz"
  • Sir Cryalot
    #6
    amíg ezek küzdenek a légpárnáskártyákkal addigra elfut mobilon már nem csak a Rage1 hanem a Rage2 is , "osztjóvan"
  • zola2000
    #5
    "A teljesítmény mellett azonban a fizikai méret és a hűtési igény is növekedni fog"

    A kisebb nanométer azt kellene hogy jelentse hogy kisebb fogyasztás mellett is nő a teljesítmény, nem azt hogy a videókártya ára csak az ár egyik fele, a másik a villanyszámla.
  • macleody
    #4
    Hol láttál annyiért 3090-est?
  • barret
    #3
    1,2 millába remélem már belefér a 4 ventillátor,nem pocskolódnak páratlan számúval... :)
  • robicarlos6
    #2
    A bányászok örülnek és lájkolják ezeket a híreket
  • Lapajka
    #1
    Tehát most egy legújabb top vga 800 ezer körül van... akkor a következő generáció már 1-2 millió forintos kártyákból fog állni gondolom... jelen generáció is veri a mellét hogy 8k így megy úgy, miközben az egyszeri júzer még 4k-t sem használ ki, bőven elég a 1080, és ahhoz meg nem kell 800 ezres kártya, hanem bően elég egy 100 ezer körüli pár éves...