60
God of War (PC)
  • Monster076
    #41
    Utána kicsit tényleg durvábbak a dögök, de némi fejlesztgetéssel lehet azért haladni. Én most jutottam el a Muspelheim trial végéhez. Az odáig vezető próbákat viszonylag könnyen teljesítettem (közben Broknal szép narancs cuccokat craftoltam a lootokból és úgy éreztem, megállíthatatlan vagyok), de uccsó boss úgy csomagolt össze kb. 10 mp alatt, hogy öröm volt nézni. 2 kísérlet után ott is hagytam, majd később visszatérek bosszút állni :)
  • Monster076
    #42
    Utána kicsit tényleg durvábbak a dögök, de némi fejlesztgetéssel lehet azért haladni. Én most jutottam el a Muspelheim trial végéhez. Az odáig vezető próbákat viszonylag könnyen teljesítettem (közben Broknál szép narancs cuccokat craftoltam a lootokból és úgy éreztem, megállíthatatlan vagyok:), de az uccsó boss úgy csomagolt össze kb. 10 mp alatt, hogy öröm volt nézni. 2 kísérlet után ott is hagytam, majd később visszatérek bosszút állni :)
  • lonvard
    #43
    :D
  • lonvard
    #44
    Kijutottam a bányából, meglepően könnyű boss volt az a gólemszerű dög, kicsit több az önbizalmam. Ráadásul hozzám csaptak vagy 3500xp-t, van 4300. Most kell okosnak lenni! :D
  • caps lock
    #45
    Végeztem, képességfa kimaxolva és még így is rengeteg elköltetlen xp maradt. Erő, védelem 200 pont felett, teljes valkűr szett, 7-es szint. Bár csak normálon játszottam, egyszer sem akadtam el, se a harci helyzetek, se a logikai részek nem voltak vészesek. Ilyen téren a játék eléggé casual volt, legalábbis korábbi részekhez viszonyítva.

    Csak a valkűröknél ragadtam le hosszabb időre, és a királynő elleni harc volt számomra a játék csúcspontja. Közel négy órába telt legyőzni, és ezzel nekem a legnehezebb boss harc volt amivel valaha játékban találkoztam. A végére azért kiismertem és nem kellett feltámasztókövet használni, de mire megtanultam minden támadását, görcsben álltak az ujjaim.

    Irgalmatlan, könyörtelen egy bestia, és komolyan mondom akinek nincs elég tapasztalata, türelme, idege hozzá, inkább hagyja a fenébe. Még jó hogy opcionális boss, viszont elgondolkoztam rajta, hogy kell-e nekem ez a szenvedés? Hamarosan itt az Elden Ring, és valószínűleg cifrább harcok is várnak a hozzám hasonló mazochistákra.
    Utoljára szerkesztette: caps lock, 2022.01.26. 22:45:29
  • lonvard
    #46
    Nekem a Fallen Orderben volt egy hasonló harcom, ha nem is 4 órás. Az a renegát exjedi, aki a játék elején hobónak néz ki, aztán kiderül, hogy uralma alá hajtotta a komplett bolygót és ki kell nyírni. Az volt az extrája, hogy 50% életerőnél ütemet váltott, és olyan szinten begyorsult és megőrült, hogy nem tudom hányadik próbálkozásra és csak szerencsével lehetett kinyírni. Ebben a játékban nem vettem észre, hogy a boss jellegű dögök az életerő vesztésével extra képességeket aktiválnának, de még az elején tartok, számítok meglepetésre.
  • robicarlos6
    #47
    Újabb grafikai opcióval bővült a PC-s God of War
  • caps lock
    #48
    Nagyon élveztem ezt a játékot és a HZD, Days Gone is remek lett. De mégsem érzem hogy bármiből kimaradtam volna ha nem jelennek meg PC-re. Mindhárom jó volt, de egyiket se tenném be a top 10-es listámba. Az erős narratíva egy dolog, azonban Quantim Dream, Telltale, Life is Strange, Witcher és még sorolhatnám játékok is tudják ezt, sőt...
    HZD csak az egyedi világa miatt volt igazán szórakoztató, harcrendszerében és egyebekben átlagos. Days Gone a motorozás miatt volt érdekes, egyébként sima zombis hentelés. God of War-nak is a sztorija kötött le legjobban, játékmeneti megoldásaiban nem volt semmi világmegváltó gondolat.
    A közelgó Uncharted-et ismerem, első résszel játszottam és tudom hogy ott is a történet viszi el a hátán, nem a játékmenet.
    Szóval igen, egyik szemem sír, másik nevet, szeretem a Sony exkluzívjait, de egyáltalán nem keltették bennem azt a vágyat hogy konzolos legyek. Ha csak az élmény szintet nézem, a PC eddig is minden igényemet kielégítette. Jó történet, hangulat, harcrendszer, stb, egy rakás játékot tudnék mondani amit jobban élveztem mint ezeket. Ez nem von le az értékükből, csak mondom hogy a hype körülöttük nem egészen indokolt...
    Utoljára szerkesztette: caps lock, 2022.02.02. 16:08:50
  • lonvard
    #49
    God of Warba belemélyedve annyiban kiegészíteném, hogy szerintem egészen élvezetes a játszási rész is. A pályatervezés, a harc, a fejtörők, a fejlesztési lehetőségek tök jól el lettek találva.

    Ellenpélda nálam a Day's Gone, amivel motorzgatni és lövöldözni nem volt egy hosszútávon élvezetes dolog, viszont az átvezető videók és a főszereplő karaktere kiemelkedő. Azzal a karakterrel végignéznék egy több évados sorozatot is. Tök jó volna átvinni a játékot az animációs film világba, egy az egyben. Witcherrel is szerintem ezt kellett volna csinálni.
  • hawkie22
    #50
    Én nagyon örülök neki, hogy megjelentek ezek a címek PC-re, mert nagyon ki akartam próbálni öket, de csak ezért én se vennék konzolt. Majd 30 éve játszom, sose voltam konzolos, mindig PC-vonal volt, ez már nem fog megváltozni, 40 éves kor körül már nem vált az ember. :)
    Nálam konzol csakis családi játékok esetén játszik, arra viszont XBox-om van, bár gondolkodom a PS-re váltáson. De azért az évi 1-2 alkalomért nem dobom el a 360-at. :D
  • lammaer
    #51
    Hát, én a Horizons: Zero Dawnt nagyon sajnálnám igy utólag, ha nem jött volna meg PCn. Jó játékmenet és brutálisan erős, izgalmas scifi sztori.
  • Empty
    #52
    Nem eredeti játék másnál is be-be laggol? Vagy ez maga a játék portolásának "adottsága"?
  • caps lock
    #53
    Millió oka lehet a lagnak, a portolás minősége speciel nem. Nagy a gépigénye, ha nem jól állítod be a vasad képességeihez, akkor lesznek problémák. Vsync mindenképp legyen bekapcsolva, AMD Fidelity-vel pedig nagyon jól finomhangolható a teljesítmény.
  • lonvard
    #54
    Az egy mekkora húzás a játékban, amikor Kratos hazamegy a fegyvereiért. És akkor kimegy a fagylények ellen azzal a tüzes láncos ikerpengével, és rendet rak. És én még csak nem is játszottam a régi God of Warokkal. Micsoda epic pillanat lehetett a fanoknak.
    Utoljára szerkesztette: lonvard, 2022.05.22. 10:38:38
  • lonvard
    #55
    Úgy a játék kétharmadánál-háromnegyedénél lehetek, és végre kaptam egy jó páncélt. Sindri király páncélja. A játék eddigi gyenge pontja volt a páncél. Egyetlen kicseszett páncél támogatta a rúnatámadások erősségét, és szerintem kb. mindenki ezt az egyetlent kellett viselje. Rúnaszövő bizbasza. Wyvern vállvért, enyhén szadomazo külsőt kölcsönzött. Mivel a játék legerősebb támadásai a rúnatámadások, nem is értem hogy gondolhatták, hogy pakoltak be egy rakat másfajta páncélt, ami nem támogatta. Gyönyörű páncélok, pl. azt a musepheimi hamupáncélt is grindeltem, aztán rájöttem, hogy mi a tökömnek. Na de most kaptam egy teljes lemezvértet (ami speciel stílusidegen, de most ezt hagyjuk), ami alig vesz el a rúnából, viszont a feltöltődését meg nagyban növeli. 3 foglalatos mindegyik páncél a speckó rúnákra. Na most aztán megkapják a magukét.
    Utoljára szerkesztette: lonvard, 2022.05.27. 20:21:55
  • lonvard
    #56
    Nah, sikerült . Rég fejeztem be ekkora játékot.

    Tulajdonképpen egy idegesítő dolgot találtam, a szörnyek variálásának ötlettelen megoldását. Van néhány típusellenfél, és akkor ugyanazok jönnek fagyból meg lávából meg majomból meg mindenből. A pályatervezés az 10/10. Isteni megoldás ez az ugyanaz a pálya, de más és más dimenzióban. Történet az zavaros, végéig nem jöttem rá, hogy akkor a Baldur most mi az istent akart tőlünk. Atreusra sem jöttem rá, hogy kicsoda. Ő volna az a Loki? AZ A LOKI? Valahogy nem hittem el. Odin fia a Loki, nem? A drámaisága, zenéje, a karakterek, párbeszédek a művészeti rész az 10/10. A fejlődési fa, a harc is 10/10. Végén már istenként csapkodtam agyon mindent. A valkűr megizzasztott, cserébe amikor megöltem, akkor szó szoros értelmében üvöltöttem a szobában. Vagy 1 órár birkóztam vele. :D Év játékának nem adnám azért. Van hiányérzetem. Kicsit egyedül voltam. Ez a törpekovács-teleport meg a szörnyek klónozása filler megoldás szerintem. Több emberi ellenfelet vártam volna. Akiket csak úgy élvezetből megsemmisítünk. Az elején még jöttek a martalócok, aztán ennyi. Úgymond civilek se voltak. Legalább egy élettel teli, megmenteni való falu jól jött volna. Szóval több élet kellett volna bele szerintem. Egyedül vagyunk egészen végig. Van a két törpe, meg Mimir. Ez lófasz. 8/10-es a játék, nem tudok többet adni. Fejlesztők ha olvassák, most biztos elszontyolodtak. Ez van, legközelebb tegyetek még bele tartalmat! :)
  • coolpet
    #57
    Hát nem nagyon olvasott a fórum, de azért leírom.

    Régóta gondolgodok a megvételén, de még mindig 10K felett van az ára. Szerintetek, ha kijön a ragnarok PC-re, az mikor lesz, és lesz bundle az eredeti játékkal együtt? Hátha úgy olcsóbb :D

    Ionward: Baldur egy fura karakter, a mitológiában nem is ez a szerepe. Azért látogatott el hozzád, mert halhatatlansága mivoltán nem érzett semmit, és méltó ellenfelet keresett, aki érdemes arra hogy megküzdjön vele, hátha érez egy két pofont :)
  • Monster076
    #58
    Még PS-re se jött ki, honnan tudná bárki, mikor lesz PC verzió (ha egyáltalán lesz). De a korábbi játékok portolását tekintve a konzol megjelenés után 3-4 év biztos kell. Esetleges bundle pedig még később.
  • bendáj17
    #59
    Megjelent eme remek game szinkronja is. Szinkron
    Hatalmas köszönet érte.
  • JonasSandor
    #60
    Már lent is van.