asgh#3
Itt elsősorban nemzetbiztonsági kockázatokról van szó, gazdaságilag a Huaweit sem lett volna értelme kipaterolni az USA-ból.
A kínaiak kihasználják a gazdasági kényszerhelyzetet és az eszközeiken keresztül pofátlanul kémkednek, az USA pedig (még) megteheti, hogy ne kérjen belőlük.
Na nem mintha az USA nem kémkedne persze, de ahogy a kínaiaknak is joguk van eldönteni, hogy ki és mit adhat el nálunk, úgy az amerikaiaknak is.
uwu2020#2
Én sem értem ezt az erőlködést. Azt látom hogy folyton találnak ürügyet a gazdasági támadásra, de nem hiszem hogy ebből az USA jól jöhet ki. A chipgyártásnál is ugyanez van mint a szoftver fronton. A támadás helyett a saját cégeket kellene támogatni, az innováció és a verseny mindenki számára jobb lenne, különösen nekünk itt az EU-ban ahol csak pislognak hogy mik vannak a világban és mindenkitől függőség van. Ami zavar, hogy itt az EU-ban a tech szektor teljesen elmaradott. Beszélnek róla hogy kellene, de sehol semmi, mindenféle faszsággal töltik az időt helyette.
kvp#1
Ha letiltanak egy kinai ceget, akkor a piacat es a technologiajat atveszi egy masik. Ez nem piaci alapon, hanem a tervgazdasag szabalyai szerint zajlik. Vagy letiltanak minden kinai gyartot (teljes embargoval) vagy mindig lesz egy x+1-edik gyarto aki kozponti utasitasra atveszi az elozo helyet.