4
  • t_robert
    #4
    és mi lesz a strandokon széthagyott mobilokkal, ékszerekkel, ipod fülhallgatókkal és egyebek? :) Nagy divat estefele az amerikai strandként használt tengerpartok homokját átkutatni fém kereső detektorral. Sok értékes dolgot lehet találni... :)
  • kvp
    #3
    Mennek be a hatso tartalyba. Csak ki kell valogatni oket a szemetbol. Viszont ezek a szitas gepek csak a szaraz homokos reszen mukodnek csak, ott meg eleg keves kagylo vagy rak el. (a nedves homok osszetapad, nem szitalhato es eltomne a gepet)
  • Cat #2
    Engem az érdekelne, hogy oké, hogy átszűri a homokot, és kiszedi belőle a szemetet, de mi lesz a kagylókkal, rákocskákkal, és egyéb élőlényekkel?
  • kvp
    #1
    Na en ebbol lattam ember vezette lanctalpas traktorral huzott valtoztatot a 80-as evekben Bulgariaban (Varnatol eszakra, a druzsbai strandon). Jo nagy gep volt, de minden reggelre szep tisztara pucolta a strandot es elsimitotta a homokot maga mogott. Anno nekem kisgyerekkent csak a lanctalpas traktor miatt tunt fel, de ugylatszik nem egy ismert technologia.