7
  • VolJin
    #7
    A Mad Max-ben semmi baj nem volt a bolygóval.
    Ausztrália jelenleg is sivatagos részén játszódott egy atomháború után összeomlott társadalomban.

    Mellesleg a globális felmelegedés sem teszi élhetetlen sivataggá a bolygót. Sőt több csapadékot jelent, nem szárazságot. A viharok száma fog nőni, és erősebbek lesznek.
  • _svd_
    #6
    "A Földet kéne valahogy megmenteni amíg még lehet."

    A Földet nem kell megmenteni, legfeljebb magunkat. A Föld nélkülünk is meg fog lenni. Legfeljebb új generációja jelenik meg az életnek.
    A Földet nem tudjuk megmenteni. Ha akkora katasztrófa közeleg, ami már a Földre is veszélyes, mi sem tudjuk megmenteni.
    Az emberiség túlélése csak akkor feltételezhető, ha több naprendszerben is bolygókat népesít be.
  • Peterking72
    #5
    Persze, izgalmas dolog ez az exobolygó kutatás, de teljesen értelmetlen. Még a Mars bolygó meghódításánál is bődületesebb marhaságnak tartom.
    A Földet kéne valahogy megmenteni amíg még lehet.
    Mindig mondják, hogy a jövő generációknak csinálják a kutatást, akiknek már lesz majd elég fejlett technológiája, hogy eljussanak oda. Csak arra nem gondolnak, hogy ha a Föld élhetetlen lesz, akkor nem lesz jövő generáció.
    Tényleg azt hiszik, hogy ha majd a Föld egy Mad Max-béli pusztaság lesz az emberiség majd azzal fog foglalkozni, hogy űrhajókat gyárt és reménytelen missziókat indít a mélyűrbe? Örülnek, ha ivóvizet találnak meg üzemanyagot.
  • Irasidus
    #4
    Értelmezd is a wikipédiát, meg engem is. Tömegnél. Te meg meg méretet írtál, és én arra válaszoltam.
  • duke
    #3
    Miutan csak saccperkb mondtam, ezert rakerestem. A egyik wikipedia oldalon azt irjak, hogy 13 szoros jupiter tomegnel (kb 40-szeres Szaturnusz tomeg) van esely, hogy az ugynevezett barna torpeknel, idonkent beinduljon valamilyen fuzio. Tudni kene ennek a bolygonak a suruseget, tomeget hogy osszelehessen hasonlitani a 13 szoros jupiter tomeggel. A voros torpekre 80- szoros tomeget irnak.
  • Irasidus
    #2
    Egy csillag alsó határa a Szaturnusznál is kisebb, miközben a tömege meg jóval nagyobb. Egy bolygónak kisebb a gravitációja, nagyobbra hízhat, sőt a hőmérséklet miatt ki is tágulhat, jó nagyra.
  • duke
    #1
    "még a Jupiternél is hatszor méretesebb"

    Az mar durva bolygo. Inkabb mar csillag. Ekkora meretnel szerintem, nem kizart hogy idonkent beindul a fuzio.