5
  • kvp
    #5
    Ezert is lenyeges fejlemeny, hogy amerikaban nem az allam hanem a netes kozossegi cegek vezetik be a szocialis kredit rendszeret, teljesen onkentes alapon. Az ideologiai elnyomas is onkentes, mindenki szabadon valaszthat hogy csatlakozik az antifa/blm csoportokhoz es a CRT vallasahoz vagy tavozik a tarsadalombol. Ezert is modernebb az amerikai BLM fele maoizmus es annak demokrata kormanyzati megjelenese, mint a klasszikus kinai valtozata. Viszont amig az uj amerikai kulturalis forradalommal vannak elfoglalva az USA-ban, addig Kinanak lehetosege van atvenni a vilag vezeto hatalmanak szerepet es az eddigi amerikai demokraciaexport helyett egy uj, kinai rendszert exportalni a vilag minden orszagaba. Afrikaban peldalul mar nagyon jol allnak ezzel.

    "Nem szeretnék dísztópiában élni."

    Mar 2020 januar ota abban el a vilag nyugati resze is, es ez szinte senkit sem zavar. Persze Magyarorszagon elve, ahol meg nem tortent meg a kulturalis forradalom, sokkal kevesbe tunik fel a vilag valtozasa.
  • Gabbbbbbbbbbbb
    #4
    Én a nyugati szabadságot, vagy annak illúzióját erősen preferálom a szociális kredit rendszerrel és ideológia elnyomással szemben. Nem szeretnék dísztópiában élni.
  • AnuluWork #3
    Mi ezzel a baj? Évezredekig más - pl. a britek, majd több, mint 100 évig az USA - ugyanezt csinálta. Most Kínán a sor, aztán jön majd más.

    A Xiaomi ráadásul elég korrekt áron csinál készülékeket. Persze egyelőre, képesek ők is elszállni árilag, max. azt nem veszed meg.
  • Neocortex
    #2
    "USA eppen szamolja fel magat"
    mé?
  • kvp
    #1
    Nincs kulonbseg a kinai cegek kozott. Mindegyik allami iranyitas alatt all. Ha egyet be- vagy kitiltanak, akkor allamilag atrakjak az eroforrasokat egy masikba. Kinaval nem lehet demokratikus gazdasagi versenyt folytatni, sot igazabol semmilyen gazdasagi versenyt sem, mert nyers erobol le tudja nyomni a konkurenciat. Gazdasagi blokadot pedig senki nem akar, mert a nyugati nagytokeseknek meg igy is elonyosebb anyagilag, mint egy uj hideghaboru eseten lenne, lezart hatarokkal es ketfele osztott emberiseggel (kina vs usa). Raadasul az egyetlen realis ellenfel, az USA eppen szamolja fel magat, igy nemsokara Kina legnagyobb tengeren tuli specialis gazdasagi terulete lehet.