6
  • zola2000
    #6
    Ha a vásárlónál jön ki a hiba, ott van a garancia.

    Na igen ezt akarják a gyártók elkerülni.
  • kvp
    #5
    "Azért arra kiváncsi vagyok, hogy hogyan másolják le a csippeket vagy hogy lesz hamis. Mert azért hogy legalább elöállitcs egy müködö chipet ahhoz azért kell valamilyen infrastruktura is, azt nemlehet cska ugy a fészerben osszedobni."

    Erre ket megoldas van. Vagy atcimkezik a lassabb, gyengebb, stb. chipet a nagyobb teljesitmenyure, vagy fognak egy kinai utangyartottat es felcimkezik a markas nevere. Pl. sima 5V-os 7805-es feszstab ic-t gyarthat a Texas Instruments is meg pl. a dzsunkatech is. Az egyik egy TI LM7805C, ami 1.5A-t bir el. De van egy raklap sima, valahonnan leesett 7805-os, ami ha jo napja van elvileg papiron elbir 1A-t, de a vekony alu ful miatt inkabb csak 0.8A-t. Na ezt jol fel lehet cimkezni markasra. Igy a gyarto es a tenyleges aram kapacitas is hamis lesz rajta es 20 forint / darab helyett eladjak 100 forint / darab aron. Aki meg beepiti, az nem biztos hogy eszreveszi a gyartas soran, aztan amikor a vasarloknal eloszor megy 0.8A fole tartosan a terheles, akkor az egesz szepen megsul. Mivel ezeknek a chipeknek a labkiosztasa es tokozasa szabvanyos, ezert csak a felirat alapjan lehet tudni, hogy mi van belul.

    Az intel es az amd ez ellen ugy vedekezik, hogy minden chipjuknek eltero merete es labkiosztasa van, hogy ne lehessen a vilagon semmi massal helyettesiteni. Egy tobb tucat gyarto altal gyartott szabvanyos feszstab ic vagy ellenallas eseten a gyartok nem terhetnek el a szabvanytol.

    Az Apple kezdett el ujabban direkt eltero labkiosztasu es meretu seged chipeket gyartatni maganak, hogy a szervizek ne tudjanak legalisan cserealkatreszt szerezni a termekeikhez, de van amikor szinte minden egyezik es csak az i2c cim ter el, igy javitas utan ugy nez ki, mintha mukodne, de nem lesz jo hozza az os driver-e.
  • t_robert
    #4
    hmmm vettem egy 11. generációs intel cpu-t a legdrágábbat. fél áron adták egy kínai webshopban... szóval megérte. 2 napja be is szereltem a gépbe. Az egyetlen dolog amit nem értek, hogy miért lassabb sokkal, mint vártam és miért emleget a rendszer folyton valami Intel 8086-ot?????? Lehet, hogy átbasztak? :)
  • repvez
    #3
    Azért arra kiváncsi vagyok, hogy hogyan másolják le a csippeket vagy hogy lesz hamis .
    Mert azért hogy legalább elöállitcs egy müködö chipet ahhoz azért kell valamilyen infrastruktura is, azt nemlehet cska ugy a fészerben osszedobni.

    Ha meg csak abbol áll a hamissága, hogy egy gyári csipet más névvel hivatkoznak rá igy egy kisebb teljesitményüt egy nagyobb áráért tudnak eladni, ott nema csipp a hiábás, hanem az eladó
  • Csaba161
    #2

    Nem csoda, hogy a xxx-BUZI csipek kiégnek, fog rajtuk orbán átka...
  • kvp
    #1
    Ez a problema igazabol legtobbszor csak a gyartokat erinti, mert normal esetben ha egy chip nem azt csinalja amit kellene neki, akkor a termek megbukik a gyartas utani teszteken.

    Csak a magasabb teljesitmenyunek cimkezett chipek jelenthetnek gondot, mivel ezek tobbnyire csak a hasznalat soran terhelodnek tul es mennek tonkre. Mint az Apple laptopokban hasznalt fesztab ic-k, ahol a xxx-GAV vegu japan chipek helyett megjelentek a xxx-GAY vegu chipek, amik valamiert rendszeresen kiegnek es sokszor viszik magukkal a tobbi komponenst is.

    https://www.youtube.com/watch?v=3uSklwjhbS8