25
  • kicsizoz
    #1
    Mióta megjelentek az első dedikált videókártyák, azóta olvasom, hogy a következő intel kártya most már tényleg nagyon gyors lesz....
  • hunbalee
    #2
    Tök fasza hogy a 3060Ti 3070 3080 3090 6700XT 6800XT után lesz megint egy VGA amit tudunk "papíron" nézegetni... alig várom.. review olvasgatáson kívül előrébb nem leszünk vele mennek ezek is a bányába
  • Lapajka
    #3
    Az Intelnek legalább 20 éve vannak grafikus chipjei, csak általában szép csendben alaplapra integrálták eddig azokat. Kb 15 éve egy tök fapados és olcsó Asrock alaplapnál ámultam el, hogy egy Intel xyz valami grafikus chip (nyilván az is tök alap, semmi extra) és már tudott 3d gyorsítást, simán játszottam vele pl Gothic-ot, meg Fable-t egész elfogadható minőségben... szaggatás nélkül alaplapi vga-n... A jelenlegi deszkám egy Asus Pro Gamer fajta, kb 6 éves, ezen is van ugyanúgy Intel integrált VGA (mittudomén mi a száma), ezzel is simán nyomtam pl Lineage 2-őt és Metint, pár éve amikor épp nem volt VGA kártya a gépemben, fullhd maxgrafika!!! Nem gyengék az Intel vga-k egyáltalán már jó ideje...
  • Csaba161
    #4
    Az Intelnek a PR helyett inkább a CPU- és GPU-kat kéne fejlesztenie...
  • zola2000
    #5
    " egy kifejezetten szerény, belépő szintű megoldásról van szó"
    legalább nem kapkodják el a bányászok.

    #3: "Nem gyengék az Intel vga-k egyáltalán már jó ideje"
    Jogos ... én is 2014ben amd integrált vgas gépet vettem akkor és ott egy ideig jó volt, és csak két év után vettem bele erősebb VGAt.
  • Zsoltee_a_bator
    #6
    Hogy definialod a gyenget?

    Lehet talalni alkalmazast, ami eleg kis igenyu hozza, igen. De messze a leggyengebbek a piacon. Az integralt amd-k altalaban kb 50% -al voltak gyorsabbak eddig.

    Remelhetoleg az uj integralt gpukkal lassan utolerik.. Ebben segitseg, hogy az AMD sem jutott elorebb par eve mar, a rendszermemoria(ddr4) lett a limit.
    Utoljára szerkesztette: Zsoltee_a_bator, 2021.04.11. 10:08:32
  • kvp
    #7
    "Remelhetoleg az uj integralt gpukkal lassan utolerik.. Ebben segitseg, hogy az AMD sem jutott elorebb par eve mar, a rendszermemoria(ddr4) lett a limit."

    Az Apple megoldasara kellene figyelnie mindket gyartonak. Gyakorlatilag ugy integraltak a GPU-t a CPU-ba, hogy csak grafikus RAM van a rendszerben, tehat a CPU lett a GPU-ba integralva, raadasul egybetokoztak az egeszet, hogy annyira szeles lehessen a rendszerbusz, ammennyit a chipek kibirnak. Ezzel a korabbi multiplexalt mukodest lehet kivtalni, tehat 1-2 CPU orajellel csokkentheto a RAM elersi ideje es burst modban kvazi L4 cache-kent viselkedik.

    Nem igazan ertem az AMD miert nem gyart hasonlo modon a GPU-ba integralt CPU-kat a desktop szegmens szamara is. (meg valamivel olcsobban is gyarhato az ilyen integralt rendszer, mint a kulon tokozottak)

    Az intel, akinek a technologiajaval eloszor gyartottak teljesen programozhato shader-es GPU-t, most nagyon lemaradt. (PGA 1984)
  • UUUU
    #8
    Mit integralt az Intel az alaplapokra ? :P Talan inkabb a processzor tartalmazza a GPU-t is.
    Na de az is egy hulladek mind. Azok is kb a 2010-es jatekok futtatasara eleg minimum grafikan.
  • cateran
    #9
    Hat az nem 6, hanem inkabb 16 eves alaplap lehet, ha arra van gpu integralva...Az Intel HD graphics (APU az AMD-nel) 2010 ota van (2011 AMD-nel)
  • ENVE
    #10
    ez olyan "hiszem, ha látom" kategória
  • ENVE
    #11
    Azigen, Metineztél vele? Komoly... :D
  • zola2000
    #12
    simán lehet újabbakat is :)
  • UUUU
    #13
    Szerintem keszitenem kene hozza vector grafikat, akkor meg jobban menne.

  • Lapajka
    #14
    Aha és szerinted ezzel ki a jó édesanyád foglalkozik nagyokos, hogy a cpu adja a gpu műveleteket, a vramot meg a ramból veszi nyilván, és akkor mi van? De kurva nagyot szóltál okostojás... senkit nem érdekel, csak szakembereket, nem is értik miről van szó... Ez nem mérnöki fórum... minek menjek bele ennyire te szerencsétlen? Csak hogy nagyobbat mondhass, és azzal villoghass, mert megláttál valami wiki szintű helyen egy leírást... akkor már szakemberkedve melldüllesztve leírsz egy mélyebb technikai dolgot az agyad játszva irtózatosan szánalmasan okoskodva... Egyszeri gamer is pont leszajra ezt, hogy mit honnan vesz, az a lényeg, hogy vga kártya nélkül is viszonylag elég combosan megy a konfig... még játékhoz is... még 3d gyorsítást igénylő játékokat is elvisz... ki a bánat nézi meg hogy az intel vga, amit beindít, mit honnan vesz... csak szakemberek... Nem tudom miért kell mindig egy-két ilyen seggfej TROLL aki itt osztja arrogánsan és pökhendin az észt... ráadásul segghülyén...
  • Lapajka
    #15
    És téged ki az anyád kérdezett?
  • Lapajka
    #16
    Na még egy felfuvalkodott okostojás idióta barom... fogd már fel, hogy akkor is integrált vga-t használsz, a cpu-val és rammal kibővítve... tehát ha gyengébb cpu van benne és nem egy Haswell mondjuk, ami nem tud a vga üzemmódot, akkor is megy a konfig, max nem tud fullhd-t meg nem indul rajta valami szar régebbi játék sem... takarodjatok már máshová trollkodni kretének...
  • Lapajka
    #17
    Fogd már fel hogy ez itt teljesen érdektelen, ez nem szakmai fórum... elhisszük hogy kurva okos vagy, de ne itt csillogtasd a pökhendi nagyokos tudálékosságod te szellemi nyomorult...
  • Gabbbbbbbbbbbb
    #18
    Switch-ben eleg gyenge gpu van, szoval arra optimalizalt jatekokkal siman lehet jatszani egy modernebb integralttal. Erdekelne, hogy W3 modoknak van-e koze a Switch-es valtozat kodjanak.

    Egyebkent a legjobb jatek amivel utobbi 5 evben jatszottam, a Celeste siman megy regi intel HD-n is.
    Utoljára szerkesztette: Gabbbbbbbbbbbb, 2021.04.12. 08:03:59
  • TheMothman
    #19
    Nem értem, hogy miért kell ennyire személyeskedni, csupán azért, mert valaki megmagyarázta mélyrehatóbban a dolgot. Amúgy meg az SG oldal tetején ez áll: Informatika és tudomány. Szóval nem egy homokozó, elférnek a nem laikus gondolatok is.
    Utoljára szerkesztette: TheMothman, 2021.04.12. 08:33:18
  • CrazyAchmed
    #20
    Kedves Lapajka!
    Én sem értem, hogy miért kellett ilyen paraszt módon egyből visszatámadni. Te kezdted azzal hogy "Az Intelnek legalább 20 éve vannak grafikus chipjei csak általában szép csendben alaplapra integrálták eddig azokat", innentől ne vádolj másokat okoskodással. Az pedig, hogy nem az alaplapokban van a vga, nem mérnöki szintű tudás, hanem alapvető tájékozottság a témában. Ha nem vagy tájékozott a témában, akkor sincs semmi baj, csak akkor vagy ne is kommentelj, vagy ha mégis, akkor számíts rá, és ne vedd személyes sértésnek, ha kijavítanak, és örülj neki, ma is tanultál valamit.
    Utoljára szerkesztette: CrazyAchmed, 2021.04.12. 12:29:51
  • mortep
    #21
    fogd már fel, hogy akkor is integrált vga-t használsz, a cpu-val és rammal kibővítve


    Fogd már fel, hogy baromságot írtál. Nem a Pro Gamer alaplapodra van integrálva a vga, hanem a cpu-ba és ha már ennyire nem értesz hozzá, azt ne máson kérd számon. Mondod a magadét és amikor teljesen jogosan kijavítanak, akkor meg jősz a "nem szakmai fórum" rizsával. Kicsit sem tartod furcsának, hogy lassan "mindenki szembe jön az autópályán"?
  • lammaer
    #22
    Hát, én szerintem inkább kocsit veszek a VGAk árából, nagyobb haszna van :D
  • ENVE
    #25
    Miért, téged kérdezett bárki ? :D