8
  • zola2000
    #8
    " ingyenes tesztekkel csalogatják a felhasználókat, majd később kiderül, hogy ha időben nem mondják vissza a konstrukciót, akkor azok átalakulnak előfizetéssé "

    én úgy látom hogy mindegyik ilyen, netflix/pixiv premium/xbox live gold/google stadia stb is ingyenes próbahónap, aztán bekapcsolt előfizetés amit le kellene mondani.
  • Frekvency
    #7
    értem, külön fizetsz egy olyan kártyáért amire semmi szükség nem lenne ha nem lennél hülye...
  • Liquido
    #6
    Én olyan kártyát adok meg amin nincs pénz, csak amikor fizetni akarok átrakok rá annyit amennyi kell. Erről próbáljanak lehúzni lóvét a nyomorékok. :)
  • MerlinW
    #5
    A banki adatokat a Google meg Apple AppStore-nak adod meg, anélkül nem vehetsz semmit. Az alkalmazások meg azon keresztül számláznak. Tehát max annyira idióták, hogy nem olvassák el az apró betűs részt / elnyomják a figyelmeztetést vásárlás folyamán.

    Az előfizetés és automatikus megújítás alapvetően kényelmes megoldás - már amennyiben tisztességesen használják. Netflix appot is egyszer megveszed, beállítod a csomagot és az havonta vonja le a pénzt. Amivel nincs is semmi gond.
    A kicsit sunyibb, de még elfogadható megoldás amit pl. a Tinder csinál, de ő is nagy betűkkel rákérdez hogy biztos vagy-e a dolgodban, havi ennyi meg ennyi lesz a díj.

    A probléma azokkal az appokkal van, amik nem jelzik, illetve árat emelnek a felhasználó tudta nélkül. Tehát az idióta (rajtad kívül) nem a felhasználó, hanem a szolgáltató.
    Utoljára szerkesztette: MerlinW, 2021.03.27. 02:03:54
  • kvp
    #4
    Egyetlen biztos vedekezes letezik, nem szabad a telefonos alkalmazasboltnak megadni semmilyen fizetesi modszert sem. Ha nem tudok semmiert fizetni az online boltjukban, akkor meg veletlenul sem fogok penzt kiadni szoftverert, max. ha valamilyen hardverhez kapom "ajandekba".

    "Egyaltalan engedely nelkul hogy a faszba tudnak tobb ezer dollart barmilyen szamlarol levoni ? Ki az az allat aki ismeretlen helyeken ilyen adatokat megad?"

    Akik fizetni szeretnenek valamilyen tartalomert, azok regisztralnak az Apple vagy a Google altal mukodtetett alkalmazasboltba a bankkartyajukkal es onnantol a fizetesek mar a fenti ket cegen keresztul tortennek. Ha ez nincs osszekotve egy megerositett, tobbfaktoros banki fizetesi rendszerrel (lasd pl. amit most az EU kotelezove tett az EU-n beluli bankszamla tulajdonosknak), akkor siman lehet, hogy csak a havi papiros szamlaegyenlegnel derul ki, hogy a Google vagy az Apple vonja le a penzt folyamatosan. Ha valaki amugy is szokott vasarolni ezekben a boltokban. Pl. Youtube vagy hasonlo elofizeto, annak lehet fel se tunik, mert a reszletes tetel listat nem a bank tudja kiadni, hanem a szolgaltato, igy az adatokat ket helyrol kell beszerezni. Arra jatszanak, hogy a legtobb ember a vilagban nem hasznal tobbfaktoros engedelyezest a kifizetesekhez vagy ha igen, akkor az alkalmazas a telefonon tudja engedelyezni a tranzakciot a felhasznalo ertesitese nelkul is. Lasd a legutobbi adatlopo alkalmazast itthon. Ez annak a "legalis" formaja.

    Sok embernek a telefonja a kocsikulcsa, a lakaskulcsa, a bankkartyaja es a szemelyes papirjai is azon vannak.
  • duke
    #3
    Az idiotak,jo dolgukba azt se tudjak mire szorjak el a penzuket.Egyaltalan engedely nelkul hogy a faszba tudnak tobb ezer dollart barmilyen szamlarol levoni ? Ki az az allat aki ismeretlen helyeken ilyen adatokat megad ?
    Ha megis valahova regisztralni kell, kapnak egy 5 perces eldobhato emailt, azt kesz, arrol azt vonnak le amit akarnak.
    Utoljára szerkesztette: duke, 2021.03.26. 23:56:05
  • Liquido
    #2
    Most komolyan, ez probléma? Ha vannak olyan hülyék akik hozzáférést adnak a bankszámlájukhoz, meg is érdemlik.
  • mumoka 2012
    #1
    ere van 1 jó törvény meg kell büntetni ha újra csinálja törölni kell az App Store bol és ennyi.