4
  • kvp
    #4
    "de nem hinnem hogy 2 eper kulonbozo lenne es hogy okos tanulorendszerek elemezgessek a ket egymas mellett levo eper allapotat"

    Mondok egy peldat: dinnyefold. Minden nap az eladasra leginkabb alkalmasakat szedi csak le a gep.

    Masik pelda az eres soran megserulo, selejtes gyumolcsok idobeli felismerese es selejtezese, ezzel a fa nem pazarolja olyan gyumolcsre az eroforrasait, ami az eres utan selejtezesre kerulne.

    Regen a gazadak kezzel ritkitottak a zoldsegeket is, igy surubben lehet vetni, majd kulonbozo merettel betakaritani, mig a vegen csak a legnagyobbak maradnak a termesi idoszak legvegere. Robotok alkalmazasaval erre a modszerre is vissza lehetne allni, megnovelve az adott fold termeshozamat.
  • pakeszke
    #3
    minden epret, na persze
    vannak mar eszkozok hogy bizonyos teruleteket monitorozzanak, amire dronokat hasznalnak, de nem hinnem hogy 2 eper kulonbozo lenne es hogy okos tanulorendszerek elemezgessek a ket egymas mellett levo eper allapotat
  • kvp
    #2
    Nem a tobb adat a fontos, hanem az, hogy a mezogazdasag gepesiteseve elveszett az a termelesi elony, amit a nagyszamu "okosrabszolga" jelentett az ultetvenyeken, tehat a novenyekkel tovenkent valo foglalkozas lehetosege. A gepek az aprolekos ellenorzes es beavatkozas lehetoseget hoznak vissza, ami kepes novelni a termeles hatekonysagat es ezzel a termes mennyiseget. Persze kerdeses, hogy ez tenyleg megeri-e, tehat a raforditott eroforrasok aranyban allnak-e az igy pluszban megtermelt ertekkel? A google szerint igen, de mindenkeppen ki kell probalni, hogy biztosat tudjanak.
  • dyra
    #1
    Őrület ez már. Lehet teleszórni az egész vidéket szenzorokkal 5g-vel, távvezetékekkel, kamerákkal csak azért, hogy nekik még több adatuk legyen.