488
COVID-19
  • Ironman2
    #22
    Attól függ milyen maszkról van szó,ez a hagyományos amit én is vettem a gyógyszertárba kb szart se ér,annyi a luk rajta mint egy szitán,igaz kényelmesebb,és nem lehet benne fuldoklani,tisztán kapod a levegőt is,de nulla.A textilből készült maszk,már egy fokkal jobb,bárki tudna csinálni magának,ahogy nézem egyre jópofásabb maszkok is vannak,avval legalább nem tudod annyira szétszórni a levegőben amit kilélegzel,és beszéd közben is a szájból kijövő milliónyi részecske,nem szóródik ki a levegőbe,viszont annál jobban a maszkra,ami szintén nem egészséges egy idő után,ezért érdemes mosni őket szappannal minden használat után.
    Persze hogy ne álljon le semmi,de részleges kijárási tilalmakat el lehet rendelni,főleg most jön a tél,és hideg időszak,ami pont kedvez a vírusoknak.Pláne az influenza.
  • grebber
    #21
    Semmi ne álljon le.A mi kis országunk nem bírja el ezt mivel rohadt nagy anyagi kiesés minden cégnek. Én ezt a maszkhasználatot is elfelejteném kb mint halottnak a csók annyit ér.
    Én toronymagasról leszarom ,mert én csak hallok erről ,de alig várom már legyen a környezetemben ilyen ember hogy miatta 14 napot héderelhessek otthon
    Bohóckodás ami ekörül van,de a végsőkig túltolva.. hordjál maszkot, minden rendezvény törölve, de több ezren mehetnek focimeccsere maszk nélkül.. Ha be vannak szarva ettől a vírustól, akkor a focimeccs miért kivétel?

    Ami jó ezzel kapcsolatban hogy gyógyszer értékpapírt kell venni (richtert itthon)mert bárkinek az ellenszere /oltása /bármije jön ki és kapható lesz ezek a gyógyszerárfolyamok meglódulnak majd
  • Ironman2
    #20
    A mai napon megháromszorozódott a fertőzöttek száma az országban.Ez egy hatalmas ugrás egy nap alatt.Én a kormány helyében mégjobban szigorítanék,ismét bevezetni a részleges kijárási tilalmat,az időseknek visszaállítani a 2 órás sávot,igenis maradjanak otthon a nyugdíjasok,pihenjenek,ne buszozzanak feleslegesen,csak ha vásárolni kell menni,abban az esetben.
    Számomra érthetetlen hogy miért kellett engedélyezni a többezres tüntetést Pesten,mikor ilyen helyzet van? A hatóság miért nem tudja betiltani az ilyen felesleges megmozdulásokat? Szerintem nem létfontosságú kérdés az országnak hogy ki irányítson egy színmüvészeti egyetemet,vannak ennél fontosabb dolgok is hazánkban.Aki odament,az mind felelőtlenül viselkedett,még ha volt rajta maszk is,akkor is.
    Tudom demokrácia van,és ha olyan témában tüntetnek ami engem is érintene,akkor persze más lenne a véleményem,mint pl anno a netadó elleni hatalmas megmozdulás,de ez most tök felesleges volt,és szépen szét is hordták a virust az országban.Ma 3149 új fertőzőtt volt,de lehet holnapra ez a szám,megduplázódik.
  • Ironman2
    #19
    Ez egy mesterségesen előállított vírus,amit még nem tudnak bizonyítani,de majd idővel az is meglesz.Vagy nem.
  • Ironman2
    #18
    Wikipédiától:

    "A feltételezések szerint az eredetileg csak állatok közt terjedő (SARS-CoV-2 nevű) vírus[8] valahogyan átlépte a fajok közti korlátokat és emberre is átterjedt.[9] A vírus tényleges eredete jelenleg ismeretlen, de a 2019 decemberi esetek megjelenése óta úgy tűnik, főként csak emberről emberre terjed. Tehát a vírus terjesztésében úgy tűnik állati közvetítők nem vesznek részt.[10][11] Az első tanulmányt, amelyben 41 igazoltan COVID-19-ben szenvedő beteg esetéről számoltak be, 2020 januárjában publikálták a The Lancet folyóiratban. E tanulmányban a betegség megjelenésének időpontját 2019 decembereként jelölték meg.[12][13][14] A WHO hivatalos publikációjában a betegség legelső megjelenésének dátumát 2019. december 8-ra tette.[15] Később megjelent tanulmányokban az elsőként Kínában észlelt esetek dátumai közt a 2019. november 17-i dátum is megjelent, miután a szakértők úgy vélték, hogy utólag megtalálták a feltételezett „első” fertőzött egyént.[16][2]

    Az elnevezésben a „CO” a korona, a „VI” a vírus, a „D” a betegséget (disease) jelöli, a „19” pedig a megjelenés évére utal. Az Egészségügyi Világszervezet 2020 februárjában a SARS-CoV-2 nevet javasolta a vírus megnevezéseként.[17] [2]"

  • grebber
    #17
    Ez a denevéres cucc 100% kamu. Ezek mióta léteznek ilyeneket zabálnak szóval ezt ki lehet lőni mindenképpen.
  • Tuvok #16
    Üdv, nekem csak egy kérdésem lenne. Ha valóban állati eredetű ez a vírus és barlangi denevérekről terjedt az emberre ahogy állítják, akkor gondolom állatok között is terjed. De akkor hol vannak a beteg, döglődő vagy elpusztult háziállatok és házikedvencek ? Erről nem igazán szól a fáma.
  • MerlinW
    #15
    Én szeretem a szitut, sok a home office és csajozni is 10x könyebb :)
  • Montanosz
    #14
    azért az irakira van, kurdok ellen bevetették
  • Musachy
    #13
    Az AIDS (pontosabban a HIV-vírus, ami okozza) nem csak dugással terjed, csaxólok... A hiv vírus egyébként sem a majmokkal való közösüléssel indult, hanem egy bizonyos csimpánzfaj evése miatt.
  • 0Fritz
    #12
    Ahogyan volt bizonyítékuk az iraki vegyi és biológiai fegyverekre is...
    Választási év van az egyesült államokban és gazdasági háborúban állnak kínával.
    Ettől még lehet akár igazuk is, de az ilyen megszólalások pontosan annyira hitelesek, mintha én, te, vagy a sarki kocsmában józsi mondana valamit.
  • Ironman2
    #11
    Az amerikaiknak van bizonyítékuk hogy a vuhani laborból került ki a vírus szándékosan,és nem véletlenül.
  • bajgunar
    #10
    De most el is hiszitek, hogy állatról terjedt állatra, mutálódott, meg ráterjedt emberre???
    Úgy, mint aids is? Majomról jött emberre? (Persze, majd bement John az erdőbe, megcsalta feleségét, boldogan, tudatlanul felcsinált egy éces majmot, azt átadta feleségének is, az meg megcsalta johnt a kertésszel, aki szintén a csaja mögött kavart, akinek a csaja szintén tovább*úrt, és így szépen elterjedt...??? Uggyan már....) Ez ugyanolyan kamu duma, mint EZ a kovid...
    Ezt IS legyártották... ahogy a többi ilyet is. 2000 éve is ettek denevért, meg kígyót, meg mittommit, miért MOST jött ki rajtuk? Akkor már 2000 éve is kellett volna legyen kovid. Hagyjuk már ezt a baromságot. Mesterséges szar.
    Továbbgondolva, ellenszere is tuti megvan. Dehá még kell a "profit"... Meg 'had fogyjon a "férgese"....
    De ez csak szvsz.
  • extra sensory
    #9
    Azt te hol olvastad benne? A Biblia semmi ilyet nem ír, főleg nem dátumokat.
  • Montanosz
    #8
    jo de az hoax volt ami rola keringett, az egy 10 évvel ezelőtti mittomén milyen betegséghez szolt hozzá

    az biztos hogy ezek járványok felfognak szaporodni, a Biblia azt irja hogy az emberiség jó egyharmada kakukk a 2030-as években, tekintve a mai trendet nincs egyenlőre okom kételkedni a végkifejlettben
  • Ironman2
    #7
    Mintha Bill Gates bátyó is ezt mondta volna nem is olyan rég.Kapott is érte hideget-meleget.
  • Ironman2
    #6
    Én nem vagyok híve az összeesküvés-elméleteknek,de azért némelyik elgondolkodtat.Az első hírek még arról szóltak hogy a Vuhani halpiacról került ki a vírus,aztán azóta kiderült hogy kamu az egész,nem onnan terjedt el,de viszont a halpiac szomszédságában ott van a Vírus kutatóintézet,pontos nevét nem tudom,ők is cáfolták hogy onnan került ki a vírus,de Amerikának vannak bizonyítékai,amiket még nem is láttunk,csak Trump emlegeti. (persze ő is elkapta a vírust jópár napja,de hamar kiengedték a kórházból,minden koktélt megkapott állítólag,ami helyrehozza,de jó neki,bárcsak mindenkinél így működne!).Legszebb az egészben hogy azóta Kína vastagon profitál a légzőkészülékekből,és a szájmaszkokból.
    Magyarország is rendelt belőle,jópár repülővel hozták is.
    Utoljára szerkesztette: Ironman2, 2020.10.15. 02:34:57
  • grebber
    #5
    De ha mesterséges miért ilyen gyenge szarral tolják?

    Nem mellesleg ezek a hullámok érdekesek...vagy kamuznak vagy szimplán a többi országban pl ahonnan indult ott tudnak oltári csendben lenni...wuhan vagy mi a tököm kb 1 napig volt hír elindult a második hullám azota deka hír nincs onnan, itt meg vergődik ezen a világ többi része....

    Én nagyon lefosom az egészet engem totál hidegen hagy..
  • Ironman2
    #4
    Itt pl ahol élek,úgy látom hogy nem sokan tartják be a szabályokat,főleg a szabadban inkább.Buszmegállókban maszk nélkül,egymás nyakán az emberek.Üzletekben összetaperolnak mindent,én még a gumikesztyüt is kötelezővé tenném vásárláskor,nemcsak a maszkot.
  • Montanosz
    #3
    mivel már csak 30 év kell az öszlétszám megduplázodásához a Földön, beláthato hogy ilyen járványok most már sűrűn, akár évente előfognak fordulni, rosszabb halálozási rátával is tekintve hogyha 8 milliárd embert alig bir a föld eltartani 2050-re a 14 milliárdot még kevésbé, az hogy mesterséges vagy természetes uton terjed mindegy is
  • Montanosz
    #2
    van egy félhivatalos kizárolag tényszerű tűjékoztato csoportunk a fészbukon, ha gondolod lépj be ezekről a témákrol beszélgetünk amit írtál, amugy meg az emberek már megszokták, talán a indexes topik pörög még bár aamiota a az emberi faj kettévált, normálisakra meg virustagadokra érdemi beszélgetést nehéz kezdeményezni
  • Ironman2
    #1
    Helló mindenki! Tavaly ősszel, (egyesek szerint már a nyáron) szabadult el, ez a fajta vírus,ami eredetileg csak állatok közt terjedt (SARS-COV-2),de a fajok közti korlátokat átlépve (Wikipédia szerint),emberre is átterjedt,és most már emberről emberre is terjed.A Vírus eredete egyelőre ismeretlen.
    A tényeket már mindenki tudja,tavasszal volt az első hullám,utána lecsendesedni látszott idehaza a fertőzés,hála a szigorításoknak,de sajnos szeptember óta ismét járvány van,és ez a második hullám erősebb jóval mint az első.
    Csak azért hoztam létre ezt a témát,mert kiváncsi lennék aki esetleg átesett a fertőzésen,idézőjelben hogyan "élte" meg,vagy akik karanténba kényszerültek,azoknak milyen élményük volt.A maszkviselést betartjátok-e,vagy kínos nektek?..stb...
    Ha lehet a politikát hagyjuk ki,bár tudom ez nagyon nehéz lesz,mivel a döntéshozókon múlik egy ország védekezése.Magyarország idáig jól vizsgázott szerencsére,bár sajnos vannak áldozatok,és lesznek is.Szóval kinek mi a véleménye,és ha valakit érintett a dolog hogyan vészelte át az egészet?