6
  • cateran
    #6
    "A cpu-nal a 30-at sosem fogjak elerni ahogy gpu piacon se a 20-at.
    Ebbe jobb ha beletorodik mindenki."

    Hehe..savanyu a szolo? Mar a Ryzen 3k sorozatnal nyomatnia kellet az Intelnek a cherry pickinget, hogy miert es hogyan "jobbak" az Inteles procik (meg gamingben is..ja nem...CSAK gamingben es meg ott is..hmm-hmm) De elnezve az 5k-s Ryzeneket es azt, hogy az Intel a 14++++++++ (extra 50 hz clockspeed es extra 200 celsius...) tud csak felmutatni...Jobb, ha beletorodsz..az Intel mar evek ota szopoagon van...tul sokat matyiztak a sarokban fejlesztesek helyett...ez van...
  • Tntmaxy
    #5
    Szép számok, lesz ez még jobb is.
  • blackcalibra
    #4
    Én eddig is AMD procit használtam, és most, hogy elszállt a lapom, mentem tovább AM4 -re. Vettem egy Ryzen 3600x -et ~75k -ért. Őszinte leszek, nem vagyok naprakész proci ügyben, mert nem volt betervezve a csere / váltás, de ha azt nézem, hogy mondjuk a másik oldalról egy i7-9700K 112-115k, nekem az az 5-10 fps plusz nem ér meg + majd 40 ezret. Aztán lehet, hogy van egy olyan Intel proci, ami ebben az árban ezt a teljesítményt hozza...
  • t_robert
    #3
    Ez nagyjából igaz is lehet. A Steam statisztikája szerint nagyjából szeptemberben 25,75 : 74,24 % volt az arány az amd és intel közt. A trend is látszik, mert májusban még 22,5 :77,5 % arány. A játékosok közti arányok és hardverek megbecsléséhez jó a steam, mert aki fellép oda az játékra is használja a gépét, hiszen azért lép fel. vagyis játékosnak számít. AZ újonnan vett procik arányát persze nem tükrözi, mert még évekig fog tartani míg a régi intel procik kikopnak. amiket új vásárlásnál jó eséllyel AMD-re cserélnek a kedvezőbb ár/teljesítmény arányok miatt....
  • Tetsuo
    #2
    A játékosok PC-jében fogadok, 2 éven belül eléri a 35%-os CPU arányt is az AMD.
    Az össz CPU-kat tekintve pedig a 30%-os határ lesz meghaladva ez idő alatt.
  • ugh
    #1
    Ez a gpu es cpu is szal. a tortenet tobb mint ferde.
    16,29 a vga es 25,59 a cpu. A cpu-nal a 30-at sosem fogjak elerni ahogy gpu piacon se a 20-at.
    Ebbe jobb ha beletorodik mindenki.
    Sokat koszonhetnek a penzert iratott fals vagy hamis informaciokat tartalmazo (a pc world rendszeresen lehoz ilyeneket,) vagy buzgosagbol irt amd fan fals cikkeknek.