232
A legendás stratégia.
  • Balassa88
    #112
    Sziasztok az lenne a kérdésem,hogy Carpathia császársága az enyém illetve most hùztam be a Német-Rómait is az ,hogy az első szülöttemé legyen azt hogy lehet megoldani? Mert sajnos elfogom vesziteni a cimet...mi a legjobb megoldás szerintetek?
    Köszi szép napot!
  • Amergin
    #111
    Valaki próbálta már a magyarokkal 867-től, hogy honfoglalás után nem katolikus hitet vegyen fel?
    Hanem mondjuk bizáncit, vagy marad a táltos vallásnál esetleg?
    Van ilyen tapasztalat?
    Most akarok magyarokkal kezdeni egy játékot.
  • Montanosz
    #110
    ha jobbra lent látod ilyen pajzs ikonnál ha harcol valakivel a hűbérurad aakor jobb klikk az arcképére és ott felajánlhatod hogy csatlakozol hozzá vagy ha ha szövetségesed akkor tudsz csatlakozni, máshogy csak a allience mod-al
  • Mediolanum
    #109
    Sziasztok! Csatlakoztam a kezdetek kezdetén László trónigényéhez,ezt látom is a jobb oldali fülön, ott vagyok támogatóként egyszeri 1 megyével rendelkező nemesként Gergelykent . Hogyan tudok besegíteni harcoknál? A hadsereget összegyűjtöttem, de nem csatlakozom be akkor, ha pl Lászlo serege harcol. Valaki tud segíteni úgy, hogyan lehet, hülyebiztos módon leírni? Köszi! :)
  • Montanosz
    #108
    https://www.paradoxplaza.com/crusader-kings-iii/CKCK03GSK0000001-MASTER.html
  • Yodu
    #107
    Sziasztok.

    Most szeretném a játékot megvásárolni.
    2 verzio van belőle a sima és a royal edition .
    Nem találtam semmit sem arról ,h miben más a 2 ,így valaki le tudná nekem írni röviden ,hogí miben más a 2 ?

    köszönöm
  • Palaja
    #106
    Nem, a szövetségek megszűnnek a szövetséget kötött (akivel kötötted) karakter halálakor, de ha kedvelnek akkor majd fogsz tudni újat kötni az új örökössel.
  • Amergin
    #105
    Kérdésem lenne. Ír királyként a fiamat beházasítottam a lotharingiai királyi házba.
    Pontosabban elvette a király lányát, aki a király egyetlen örököse volt. NEM anyai ágú örökléssel ment a házasság, vagyis az utódok mind az én házam alá fognak tartozni.
    Meddig tart a szövetsége az Ír Királyságnak és Lotharingiának? Ameddig én élek, vagy ameddig a fiam él?
    Vagy ez megy tovább utána is, amíg a fia új házat nem alapít? (A fiamnak nem éri meg szerintem új házat alapítani, mert ő csak a felesége jogán király, de majd az unoka az már saját jogán lesz király)
  • koj
    #104
    Köszönöm szépen az infót. :)
  • matrix_w8
    #103
    A csoportban előbb frissül, letöltheted onnan is a steam -en még nincs a friss, de nemsokára. Kint lesz.
    v1.0.2 - 2020-09-09 teljes fordítás
    v1.1.1 -2020-10-01 -frissítve
    v1.1.2 (Chevron) -2020-10-02 -frissítve
    Utoljára szerkesztette: matrix_w8, 2020.10.21. 09:09:43
  • Montanosz
    #101
    A gépit kérded? azt csak én javitottam annyira hogy játszhato legyen és a Sud moddal meg a 1.1.2 patchig igazitva
    A rendes forditást végző csapat meg sztem csak 100%-os verzioban teszi közzé de ők is szépen haladnak mert tesznek ki folyamatosan állapotjelzést
  • koj
    #100
    Érdeklődni szeretnék hogy a CK 3-hoz mikor lesz frissített magyarítás? A fészbuk csoportban láttam, hogy október 2-én volt frissítés. :)
  • Montanosz
    #99
    ja hát beirod a fészbuknál hogy crusader kings magyaritás és kidobja
  • Ainz
    #98
    Akkor linkeld már az új oldaluk, mert a facebook oldal halott.
  • Montanosz
    #97
    lehet nincs szabad föld vagy cim,adj neki egy várost abbol még nagy baj nem lehet meg kicsit nő az intézősége...amugy elviekben pirossal irja ha valami gáz van a tooltipnél
  • Montanosz
    #96
    csak ha kiderül, feltéve ha keresztény kulturkörben élsz, amugy meg majd ostromolnak homoszexuálisok, meg valami perverziot is átadhatsz öröklésbe, nálam sik kudarc lett, lehet lejjebb irtam is egy mellékág hogy nem figyeltem erre és uj játékot kelett kezdenem mert más a saját gyerekeit hajkurászta :-D
  • Palaja
    #95
    Sziasztok!

    Ha a fiamnak tudnék még birtokot adni mert neki 2/4 a slot akkor miért nem dobja fel a grant-nél? sőt igazából senkinek nem enged a családból földet adni, pedig népes kis családfát kreáltam :P csak lovagokat meg tanácstagokat tudok választani. :(
  • Amergin
    #94
    Az a helyzet, hogy elsőszülött fiam meleg...
    Mivel választásos az öröklődésem, kiválaszthatom a másodszülöttet, aki nem meleg, de kevésbé alkalmas az uralkodásra (gyengébb skilljei vannak).
    Lenne valami hátrányom, ha a meleg fiam lenne az örökösöm?
  • Montanosz
    #93
    dehogy, még nyereményjátékot is tartottak, eu4-et lehetett nyerni,meg már 3 másik játékot is forditanak, komplett csapat
  • Ainz
    #92
    Úgy látom a fordító már fel is adta, mert megszűnt a facebook oldala.
  • asolyom
    #91
    Eh...

    Létrehoztam az Ír Királyságot, megváltoztattam az öröklési rendet választósra, erre jött egy pestis járvány, és négy királyom meghalt benne. :-) Game Over!
  • Montanosz
    #90
    fogadalmat tegyenek, kinevezni őket valami rangra aztán addig cseszegetni hogy nem akar börtönbe menni ezért fellézad, akkor leverni és börtönbe vele, kivégezni, aztán kilehet tagadni, száműzni is lehet, fellehet neki mondani hogy bárki megölheti, el kell küldeni 11 katonával csatázni szent háboruba az iszlám ellen, meg még van sok trükk amivel lehet használni
  • jocika
    #89
    Ritkítani őket? Komolyan.
    Vagy törvény.
  • asolyom
    #88
    Hali Mindenkinek!

    Nemrég beszereztem én is a CK3-at. Mivel a CK2-vel is elég rég játszottam, így sok mindent fel kell idézni. Most éppen az egyszerűség kedvéért az Ír szigeteken próbálkozom. Itt viszont az öröklési törvények szerint minden gyerek egyformán örököl, így ha sok a poronty, akkor egy királyság azonnal darabokra szabdalódik. Mit kellene csinálni, hogy ezt elkerüljem?
  • Amergin
    #87
    No hát ezt tényleg nem hittem volna: figyeli a program a vérvonalat!
    Az utódom tényleg nem tőlem van, mert időközben felnőtt, megházasodott, fia született. Ezt a fiút (az unokámat) hozzá akartam adni a (másik anyától való és időközben szintén férjezett és gyermekes) lányom lányához (lány unokám) és....
    kiírta, hogy semmi probléma, nem áll fenn a vérrokonság!
    Pedig mindkettő az unokám!!
    Hínye!
  • Montanosz
    #86
    hát eszménytelen izgalmas ez a játék.
    utolso dobásnak megprobálkoztam az összes cim visszavonásával, és ugy osztottam ki a cimeket hogy legalább a tanácstagok szeressenek.
    Stabilizáltam a hatalmam megvesztegetve az embereket, boldogan dörzsöltem a tenyerem amikor a hűbéruram a bizánci császár közölte hogy koszos kutya vagyok és nem vagyok méltó hogy szicilia despotája legyek, háborunak nem volt értelme de nem akartam a cim visszavonás ezért a háborut választottam, persze feladtam és börtönbe vonultam de a cimem nem lett vissza vonva. Váltságdíj,szabadulás,hatalmas adosság....két honap mulva a császár ismét: koszos kutya.háboru,börtön,pénz nincs kistabadulni.
    Nagy malacra a vazalusok uj uralkodot akartak és megnyerték a háborut és az uj császár meg kedvel
  • Montanosz
    #85
    azota kakukk lett, a vazallusok összefogtak, kivétel nélkül mindenki, rokonok is és háztol független uj uralkodot választottak én meg lettem kétmegyés hercegecske ujra, harcnak nem volt értelme...de annyira utálnak hogy -100 marad minden pénz meg séma ellenére a kapcsolataim zöme, valszeg uj játékot kezdek
    Utoljára szerkesztette: Montanosz, 2020.10.14. 16:38:03
  • Lengyel2
    #84
    LOL, látom akkor elég szórakoztató lett az új CK (én még csak a 2-vel játszottam, ott ilyen részletek még nem voltak). Ráadásul még realisztikus is, ha visszaemlékszem ifjúkori olvasmányaimra, pl. Szép Fülöp menyeiről, meg Valois Margitról és a bátyjairól, meg a Borgiákról stb. Sok-sok stb.
  • Montanosz
    #83
    Teljesen elfajzott a királyi család, már az előző királyom is biszexuális volt de a fia már a jelenlegi uralkodó teljesen átment oroszlánszívű richárdba, megvan neki a teljes hadvezéri fa, zseniális stratéga és hadvezér de kompletten perverz, pucéran mászkálnak, szadomazo meg a lányai az ágyasai :-(
    nagynehezen kisakkoztam a jegyzeteimből hogy egyik oktatoja szadista amire nem figyíeltem, plusz az örökölt dolgok tették ilyenné.
    Persze mindenki utálja meg vaLLásilag se klappol de amig hoditgatok vele addig elteszem a szintén abberált örököst lág alol és a második fiu fog örökölni aki hálistennek normális lett
  • Montanosz
    #82
    Azt is kezdem megérteni, mivel irkálom ki hova házasodik hogy kerülnek a látotérbe bizonyos követelések: példa egyik unokatesom elindult hadakozni a szentföldre, aztán hogy hogy nem földnélküliből grof lett, elfogták és élete végéig afrika kellős közepén rabságba taszitották, nekem meg követelésem lett egy halom afrikai területre
  • Montanosz
    #81
    Én a Sud moddal tolom, az élethűbbé teszi a játékot.
    Fattyam nekem is volt, de elküldtem 10 katonával hadakozni oszt csokolom, R.I.P
    amugy csak olyan 40 évesen nősülgetek hogy egy karakterrel tovább tudjak játszani, meg véletlenül se kavarjanak be a gyerekek.
    Amig grófocska vagyok nincs gond de hercegi rangban már nehéz összetartani a földeket, amikor sikerült király lenni megint könnyebb lett az öröklés viszont elég sűrűn frakcioznak ellenem a 100+ karakterek is mert csak kéne a hatalom na :-D
    A játékszabálynál érdemes a beállitást:
    Exclave Independence: Total or Total (AI).
    Diplomatic Range: Restricted
    -ra rakni hogy a svédek ne perzsiában hódítsanak, a franciaországi bizánci tartomány meg a császár halála után legyen független...persze ha csak a reális játékot szeretnénk nem fantáziát :-D
  • Amergin
    #80
    Ja és még egy: ennél a fiúnál a program az apánál és az anyánál minket jelöl meg (az állítólag hűtlen) feleségemmel!
    Akkor most hogy lehet eldönteni hogy mi az igazság?
  • Amergin
    #79
    Insular vagyok, van 4 feleségem. Az egyik fiút szült, ő lett az elsőszülött.
    Van viszont egy kis probléma: állítólag nem tőlem van a gyerek. Ennek ellenére a nevemre vettem és nem is lett fattyú hivatalosan. Az anyja mondta el egy eventben én "megbocsátottam" azzal, hogy szakít a szeretőjével és lett rá egy strong hook-om.
    Más anyáktól már vannak lányaim, de azokkal nem tudom összeadni ezt a fiút és megnézni a párosító ablakban, hogy kiírja-e a vérfertőzést, mert a testvéreket alapból nem engedi a játék ebben az ablakban kiválasztani.
    Viszont.
    Amikor majd utódai lesznek akár ennek a fiamnak, akár a többi lánytestvérének, akkor már fel lehet hozni majd ezt az ablakot azoknak az utódaira, a következő generációra, azt engedni fogja. (Ezt a nem tőlem való fiút eljegyezni az egyik más anyától való lányom lányával)
    Kérdésem: szerintetek tényleg figyeli ezt a program? Úgy értem NEM fogja majd kiírni, hogy fennáll a vérfertőzés kockázata, vagy ki fogja írni? Elvileg nem kellene kiírja, hiszen genetikailag semmi közük nincs egymáshoz! Nincs közös apa (más a gyerek apja!) és az anya is más, mert másik feleségemtől van a másik gyerek is.
    Csak vajon ezt nézi-e a program szerintetek? Ilyen mélységig meg van ez csinálva?
    Én arra hajlok, hogy nem...
    Utoljára szerkesztette: Amergin, 2020.10.12. 18:34:39
  • Montanosz
    #78
    mindeképp érdemes átállitani, pontosan nem tudom de adozástol a lovagokig mindere hatással van....én a sub moddal tolom ami realisztikusabb ezért ott mindeképp számít azt már észrevettem de sztem a vaniliánál is

    mondjuk ha visszafoglalod akkor meg ugyis a te kulturád, szal érdemes erre is figyelni a követelésnél mert ha görög vagy és egy itáliai területet foglasz vissza az már lehet görög

    de a technologiára is hatással van, hogy milyen fajta meg, példa az újjításoknál
    Utoljára szerkesztette: Montanosz, 2020.10.09. 09:35:28
  • Amergin
    #77
    A tech-ek fejlesztési sebessége mitől függ?
    Csak az uralkodó learninge van rá hatással?
    Vagy számít pl. egy kultúra „mérete” is? (hogy hány tartomány tartozik hozzá)
    Ír királyként egyre nagyobb részt foglalok el Angliából és nem tudom van-e értelme ír kultúrára átállítani az elfoglalt területeket.
  • Amergin
    #76
    Na rájöttem. Nem kell velük foglalkozni, eljátszadoznak magukban. Most éppen vesztésre áll ez a herceg szóval nem probléma ha egymást csépelik, mert legalább a hadseregük minimumon marad addig is. +35-re szeret ez a nagy hatalmú hercegem, de megtartom, mert a többi hercegségben haltak meg hercegek és csak rosszabb jött helyettük (aki meghalt -25-tel szeretett, aki jött utána -100-zal...)
    Ha meg el akarom venni a dolgaikat (nem akarom), akkor el kell kérni az egyik grófságot valamelyik hercegemtől, aki -100-ra szeret.
    Tyrannical dolog, de mindössze 5 ponttal fognak kevésbé szeretni, így bevállalható. Na erre minden herceg fel fog lázadni, aki nem szeret és akkor már le lehet velük számolni! "Törvényesen" méghozzá! Ezért jó, ha egymás seregét véreztetik ki folyamatosan és harcolnak egymással, mert ilyenkor, lázadáskor könnyebb lesz majd győzni. Csak legyen elég ember, akit oda lehessen tenni helyettük, erre várok.

  • Montanosz
    #75
    sztem csak likvidálni kellene mert előbb-utobb a fejedre nő
  • Montanosz
    #74
    ez amugy érdekes hogy a hűbéruram a bizánci császár szónélkül tűri hogy én mint egyik grófja a külországi szövetségeseimmel megtámadom és legyőzöm az egyik hercegét és elfoglalom fele földjét és azt se mondja hogy bikk-makk és ugyanugy kedvel :-D, azért a valoságban nem így volt mert legalább a huboru okozta pusztitás miatti ado kiesés miatt haragudhatna rám
  • Amergin
    #73
    Van egy hercegem, aki jó martial skillel rendelkezik és a többi hercegség grófságait előszeretettel támadja be és meg is nyeri ezeket a harcokat, a területe csak nő és nő.... roppant mód idegesít.
    Nem lehet ez ellen valamit tenni "legálisan"?
    Nem akarom megöletni orgyilkossal, mert az nem megoldás. Maga a hercegsége lett szerintem túl erős, mindegy ki áll az élén.
    Nem akarom revokolni a címét, poweful vassal, meg ő a hadügyesem is egyébként. Lovagként is elég erős, hadvezérként is jó skilljei vannak...
    Mi a megoldás? Van megoldás?
  • Kmarha
    #72
    dobd be a börtönbe (jelenleg gondolom házi őrizetben van). ott majd gyorsan leromlik az egészsége, főleg ha már nem fiatal
    meg fejlesz ki lifestyle-oktat (vagy minek hívják), hogy zsarnokság billoga nélkül is tudjál mondjuk földet elvenni, megkínozni, stb, valami módszer csak van ott.
    Én általában a merényletek híve voltam eddig, az a módszer is működik :D.. mondjuk nem mindegy milyen tulajdonságai vannak a karakterednek, mert egy igazságos skillel, nehéz a sötét utat járni
    Utoljára szerkesztette: Kmarha, 2020.10.05. 15:05:17