232
A legendás stratégia.
  • Amergin
    #232
    Ha szövetségbe kerülünk (pl. egy házasság révén) egy mercenary company-val és háborúban megpróbáljuk behívni szövetségesnek az hogy működik?
    Maga a háborúba behívás megy, ugyanúgy mint bármelyik másik szövetségesnél, de ténylegesen, hogy a térképen feltűnne a csapata és jönne segíteni harcolni, olyan még soha nem volt. Magától tehát nem jön és behívni sem lehet úgy, mint pl. a holy ordereket.
    A mercenary-k között persze felbérelhetem őket és úgy már jönnek is, de akkor mi értelme van, hogy szövetségesek ha csak felbérelve, pénzért jönnek ténylegesen?
    Utoljára szerkesztette: Amergin, 2024.04.03. 16:44:10
  • akyyy
    #231
    frissítettem a fent lévő két fordítást összeollózva (1.11.x), plusz próbáltam fordítani is (igaz, géppel, de javítva a szembetűnő hibákat pl nem bíróságon vagyunk hanem udvaron :D ), meg még pár moddal is megcsináltam ezt.
    Ha valaki kíváncsi rá, akkor feltöltöm, és jöhetnek a hibajelentések hogy hol van még szarul fordítva :D

    amúgy le a kalappal Druzsba előtt, látom miket csinált benne, kár hogy abba hagyta

    Utoljára szerkesztette: akyyy, 2024.01.16. 15:21:12
  • Montanosz
    #230
    ez klón nagyon ott van, és csak annyiban fantasy hogy egy kitalált földrészen játszódik

    great Houses of Calderia teszt

  • Montanosz
    #229
    köszi
    kb a ck1 ota várok erre :-D
  • Hunor1
    #228
    steam oldaluk:
    https://steamcommunity.com/sharedfiles/filedetails/?id=2977969008

  • Hunor1
    #227
    Itt van az oldaluk linkje. innen le lehet tölteni a mod launcherét:
    https://crusaderwars.com/
  • Hunor1
    #226
    Crusader Wars a neve ennek a CK III. módnak.
    https://www.youtube.com/watch?v=Jz93nA0p7LQ&t=231s

    Utoljára szerkesztette: Hunor1, 2023.10.19. 09:56:55
  • Montanosz
    #225
    köszi a tippet nem is tudtam, na akkor ujra játszok vele
    mi ennek a modnak a neve ami beviszi atilát a játékba?
  • Hunor1
    #224
    ó igen persze, el is felejtettem. csak mostanában keztem újra játszani vele, mert megjelent egy mód ami a csatákat valós időben lejászhatóvá teszi a TW:Attila "bekapcsolásával" ! Azért más így játszani :)))))
  • Montanosz
    #223
    a Bögre videok sokat segitettek nekem a youtubon
  • Hunor1
    #222
    aham, értem. köszi
  • Montanosz
    #221
    valahol máshol vagy itt lejjebb irták hogy egy idő után társadalmi,technikai, kulturális, diplomáciai hártányba kerülsz mint a valoságban...gondolom ez fokozottan igaz a sok patch után,stb
  • Hunor1
    #220
    Sziasztok. Valaki játszott már úgy a Magyarokkal (a honfoglaláskor) hogy nem váltott vallást kereszténységre, hanem maradt az ősvallás? Mennyire lehet sikeres ha tartanám a régi vallásunkat? vagy az összes európai uralkodó nekem esne? köszi
  • AnuluWork #219
    Van egy mod:
    Stationed Regiment Equipment
    Ilyeneket tud:


    Felszerelést, fegyvereket tudsz kiválasztani egyes egységeknek, már ha lehet választani.

    Utoljára szerkesztette: AnuluWork, 2023.10.08. 12:02:04
  • Montanosz
    #218
    megjelent egy nagyon kellemes klon

  • Montanosz
    #217
    én első játékomban addig klikkelgettem hogy degenerált lett a család, őrült és meztelenül mászkáltak :-D
  • bifidusessensis
    #216
    Mesélnék egy érdekes fejleményt a mostani játékomból :) A kunokkal kezdtem Belső-Ázsiában, ami Fekete-Afrika mellett talán a legfejletlenebb régió az egész térképen. Mindig úgy kezdem a játékot, hogy nekem és az AI-nak is gyorsan menjen a vallás és a kultúra terjesztése, ennek később lesz jelentősége. Korán felvettem egy szervezett vallást, a kereszténységre esett a választásom, egyszerűen azért, mert ahhoz volt elég piety-m. Ez azt vonta maga után, hogy gyakran érkeztek európai emberek az udvaromba. Talán a 2. karakteremnél jártam, amikor volt 4 lányom, és nagyon szerettem volna egy fiút, hogy ne szóródjanak szét a birtokaim, de a feleségem már túlságosan idős volt hozzá. Ekkor megpróbált elcsábítani egy nő az udvarból, én pedig hagytam magam, és az eredménye egy fattyú fiú lett, akit gyorsan legitimizáltam. Utána vettem észre, hogy ezt a fiút Yves-nek hívják, és francia, mivel a születésekor még hivatalosan nem volt apja, így az anyja nemzetiségét kapta, aki szintén francia volt. Amikor később Yves lett a karakterem, visszatérhettem volna vele a kun nemzetiséghez - nem azért kezdtem kunokkal, hogy utána franciákkal legyek -, de jobb ötletem támadt. Áttérítettem néhány megyét francia nemzetiségre - a beállítás miatt gyorsan ment -, majd amint tudtam, létrehoztam egy kun-francia hibrid kultúrát. Ez hatalmas ugrást jelentett technológiailag (kb. 7-8 technológiával jártak előrébb a franciák), amivel a sztyeppei térség legfejlettebbje lettem.
  • bifidusessensis
    #215
    Megnézed, hogy a szükséges skillek közül (martial, intrigue, learning) melyikben vagy jobb, mint az ellenfeled, és melyikben rosszabb. Azokat a válaszokat érdemes nyomkodni, amikben jobb vagy, és akkor általában nyersz. Mondjuk nincs túl nagy jelentősége, hogy nyersz vagy vesztesz, inkább annak, amit utána választasz.
  • arel
    #214
    Ck2 után most kezdtem el ismerkedni a ck3-al de lenne két olyan kérdésem amit a kettőben hasznosnak látok, de itt a 3-ban nem találom.
    Az egyik, hogy a térképen nincs olyan funkció, hogy lássam minden zóna birtokosának az opinion értékét?
    A másik ami még fontosabb , hogy nincs olyan gomb, amivel láthatom a játék összes npc-ét? Ezt a funkciót hihetetlen fontosnak tartottam a ck2-ben, nagyon sokszor vettem igénybe.
  • Láma!
    #213
    azt se tudtam, hogy van benne sakk pedig lassan 200 óránál járok... :D
  • akyyy
    #212
    valaki tudja, a sakkot hogyan kell játszani a játékban? nem nagyon értem, és külföldi fórumokat böngészve se lettem okosabb :D
  • Amergin
    #211
    Van valamilyen módszer vagy (működő!) mod, ami ráveszi a vazallus AI-mat, hogy fogadjon fel court physician-t?
    Nem szeretem nézni, ahogy a vazallus gyerekeim inkább meghalnak, de nem fogadnak fel senkit, holott van az udvarukban olyan, aki ért hozzá és pénzük is lenne rá...
  • AnuluWork #210
  • Amergin
    #209
    Sikerült elérni: 125 év. Igaz minden bónusz kifullozva. A legacy-k között a "Kin" is. Van benne mod is (+10 év várható élettartam növelés)

  • bifidusessensis
    #208
    Megteszik, de a saját kedvük szerint. Te is tudsz nekik építeni valamit, de ők is szoktak néha.
  • bifidusessensis
    #207
    Sziasztok! Mitől lehet az, hogy néha egy-egy vendéget nem tudok felvenni az udvarba? Csak egy olyan workaroundot tudok rá, hogy bebörtönzöm az illetőt, és úgy engedem ki, hogy az udvarban maradjon :)
  • koj
    #206
    Sziasztok!
    Azt nem lehet valahol beállítani a játékban, hogy a hűbéresek a saját uradalmukban automatikus építkezzenek és fejlesszék a területet? Mert órák mennek el azzal, hogy valamilyen épület elkészül, és manuálisan kell építeni/fejleszteni a következőt, gyakorlatilag az egész játékidő ezzel megy el.
  • Montanosz
    #205
    magyarítás a 1.7.1-hez
  • Montanosz
    #204
    a frissitett magyaritás nemsokára kész, majd belinkelem ha átküldik
  • Arsenal95
    #203
    Sziasztok! Lászlóval kezdtem karriert, sikerült stabil államot kiépítenem, megszereztem a trónt, értékes lengyel és német-római szövetségeket kötöttem, és leszámoltam a besenyőkkel!
    A fia a késsé sánta, de nagyon művelt Béla herceg lett, aki megalapította Carpathia birodalmát!
    Bélanak két fia van László és András herceg!
    A kérdés hogy birodalom esetén kettészakad az ország a két örökös miatt? Vagy csak amit a kisebb örököl megkapja hercegségként de még a birodalom berkein belül? Csak mert az üzifalon azt írják 3 Titles lost...Illetve a másik kérdés titeket nem idegesít hogy ha meghal a király és új uralkodó van az alapból -100, vagy -80-okkal indít a Vazalussoknál? Ez számomra baromi idegesítő hogy első napomon már 2 frakció szerverkedik..mert a 0-ás véleményt még adom
    de miért kellenek ilyen minuszok?
  • AnuluWork #202
    Malik Móric a "külföldi" király? :D
  • bifidusessensis
    #201
    Nem én írtam át, nem is hekkeltem bele :) Korábban volt egy sikeres keresztes háború Jeruzsálemért, és az én Árpád-házi jelöltem lett a király.
    Külföldi hybridization
    Utoljára szerkesztette: bifidusessensis, 2022.09.09. 12:53:44
  • Arsenal95
    #200
    Köszi! Egyébként imádom a játékot! Második fiam lett a herceg, megalapítottam Cantabriát, az erős királyom Sancho meghalt, a lányát megölettem a 10 éves unoka lett a király aki ellen fellázadtunk a vazalusokkal, várról várra foglaljuk el a birodalmát 6500 emberéből maradt 800 de persze háborúba áll a franciákkal és mivel még nem szakadtunk ki persze az én váraimat ostromolják..mikor már azthinnéd sinen vagy :D
  • Malarki
    #199
    Ha csak egy hercegi címed van akkor nem szakadt szét, azt megörököli a legidősebb, csak a tartományaid oszlanak szét a fiú örökösök közt.
    Ha az elsőszülött hulladék és nincs gyereke akkor ne is házasítsd ki, ha ő kerül hatalomra és nincs fia akkor a testvére örököl. Gyorsan kinyírod magad és máris jöhet az értelmesebb utód.
  • Arsenal95
    #198
    Viscaya tartománnyal kezdtem Spanyolroszág északi részén, Baszkföldön, Eneko Lopez Haro gróffal!
    Alapképességei gyengék, intrikában elfogadható, viszont jó szövetségekkel, stabil gazdasággal sikerült hercegi címet szereznem Amaya tartomány, több kisebb tartomány elfoglalásával, Navarra 80%-a is az enyém, majdnem már külön királyságom van, bár tegyük hozzá hűbéruram simán letudná verni seregem!
    Ami baj az az örökség..legidősebb fiam 33 éves, gyenge alapképességekkel, szerintem magtalan is, pénzben és pietyben is mínuszban..egy fiam betegségben halt meg, harmadszülött fiam lenne a jó választás csakhát ugye nem ő következik.
    Azóta született még 1 lányom, 2 fiam ( az egyik totál agyhalott volt, meg is halt 1 évesen) viszont ha meghalok a birodalom szétszakad.
    Primogeniturat a Baszk kultúra nem támogatja, erre van megoldás vagy 30 év felépített munkáját lehet kidobni? :D
  • Arsenal95
    #197
    Köszi! Ahhoz igen sok prestiget kell szereznem akkor basszus :D gold már meglenne hozzá!
  • Malarki
    #196
    Mert ha veled azonos rangú címed adsz valakinek az független lesz. Tehát ha csak bárói rangod van és kiadsz valakinek egy területet az elszakad tőled. Ugyan így ha herceg vagy és hercegséget osztatsz ki vagy ha király vagy és királyságot. Szóval neked most létre kel hozni legalább egy hercegi címet, csak akkor tudsz területet adni másnak.

    Dlite: pontosan az az előnye amit leírtál, a barátod nem árul el, nem lép frakcióba, szövetkezik veled, stb. Nyilván nem a random 1 tartományos emberekkel kell haverkodni hanem pl a legerősebb vazallusoddal vagy egy szomszédos állam uralkodójával.
  • Arsenal95
    #195
    5/4 a holdingom.
    Viszont nem tudok kiadni birtokot mert azzal kiszakad a terulet es elvesztem a vazallust, egyenrangu lesz velem ez miert van??
  • Dlite
    #194
    Sziasztok!
    Diplomácia életstílusban kitettem azt a trait-et, hogy lehet barátkozni. Mi az értelme ha valakinek a barátja vagyok. Oké, hogy jobb a véleménye rólam, de van más jelentősége is? (gondolom könnyebben köt szövetséget, lehet házasodni stb...)
  • Arsenal95
    #193
    Köszi! Hvitserk Jarrlal vagyok Jorvikból, Northumbria elfoglalása felemésztette a készleteket.