232
A legendás stratégia.
  • Mediolanum
    #122
    Azt nem értem, hogy ott van középén felül is, hogy "you van declare wars", csak gyakorlatilag a teruletszerzest nem tudom elindítani, mivel a hiába van claim, átlós vonalakkal át van húzva a Declare War
  • Montanosz
    #123
    igen a megyei kontrol is ott van asszem a középső ikon

    néha nem tudsz támadni ha a feltételek mégse adottak, pénz vagy egyébb, hubéruraddal már háboruban van, egyébb diplomáciai akadály, esetleg keresztes háboru efféle
  • Amergin
    #124
    Honfoglaltam: a program az unokámat automatikusan betette theocratic vassal-nak, ami ugyebár egy nem játszható karakter.
    Kérdésem: vissza fogom kapni majd az ő karakterét, amikor örökölnie kéne? Vagy más fogja örökölni a királyságot?
  • Montanosz
    #125
    a nevénél irja ki az örökös, nyilván először a elsőszülött fiad, illetve attol függ milyen néppel játszol örökléskor kiszakadhatnak részek a országbol
  • Mediolanum
    #126
    Inkább pontositom: claim megvan, viszont ha az egeret a Declare war gombra viszem, nem kattintható. Ha az egeret rajta tartom, akkor olvasható, hogy romlana a viszony a county urával illetve latok6egy béklyót Crime-Rightful imprisonment felirattal. Na ezt mi okozhatja? Gondolom ez az oka, hogy nem indítható hadjárat. Lehet túl nagy hűbérúr lennék? Sokáig azt gondoltam, hogy keresztes hadjáratba csatlakoztam és az az ok, de az már régen lecsengett.
  • Mediolanum
    #127
    A crown authority van magas szinten. Lázadáson kívül ezzel lehet bármit kezdeni?
  • Montanosz
    #128
    vazallusként kérded? mert akkor alacsony a jo hogy tudj harcolni a többiek ellen, királyként magasabb de én közepest szoktam tartani
  • Mediolanum
    #129
    Vazallusaként, igen. Azzal,hogy magasan van, nem tudok más hűbérurral claim alapon harcolni, így a területem sem növekszik. Egyelőre csak Azt látom opciónak, hogy lázadást szítok másokkal a magas authority miatt. Érdekelne viszont más megoldás, mert alapvetően ameddig nincs elég katonai erőm, jó viszonyra törekszem a királyommal
  • Montanosz
    #130
    hát nem tudom, én sima grófként is tudtam bárki ellen igényt kérni mint saját országbol mint külhoni emberkék ellen püspököm csinált vagy az emberképére jobb gombal kattintva van olyan opcio, példa ha lázad és te csatlakozol a hűbérurad védelmére jo eséllyel megadja a igényedet, legalábbis én szicilia grofja voltam és megkaptam egy hercegség igényét igy
  • Amergin
    #131
    Egyszerre hány BIRODALMUNK lehet?
    Abból is kettő? Tehát birodalomról beszélek, nem pedig királyságról: Kárpátia, Britannia, Bizánci Birodalom, HRE, stb... ezekről beszélek, hogy ezekből hányban uralkodhatunk egyszerre?
    Itt is van olyan megkötés mint pl. a hercegségeknél, hogy kettő lehet hivatalosan, a fölött már máluszokkal jár a birtoklásuk?
  • Mediolanum
    #132
    A feudális szerződést kellett módosítani, így megint lehet területet szerezni.
  • Mediolanum
    #133
    Azt hol látom,ha a Duchy túl sok? Domainnél 5/5, countykra kihasználtam a limitet, de túl nem léptem. Van 4 Duchy területem, és a legutóbbi hódításomnál jelzi a rendszer, hogy "too many county". Van javaslat erre?
  • Amergin
    #134
    Sikerült elb@szni a peccsel ezt is. Nem növelhető hódítással a megyéink száma, mert a régi vazallussal együtt kapjuk meg...
    Ha meg elvennénk az tyranny.
    Mekkora sz@r!
  • petar45
    #135
    Nem azt írja, hogy "too many duchy"? Egyébként fent a sima üzenetek között írja, külön ikon csak domainre jelenik meg. Meg ha túl sok a county, akkor azt amúgy is pirossal jelzi. (pl. 7/5) Nekem már 3 duchyra írja, hogy túl sok van nálam. :(

    @Amegrin #134
    Lehet, hogy Subjugate-el (tribal) / Forced Vassalization-al (feudális) húztad be, vagy valaki claimjére indítottad. Előbbinél gyakorlatilag a vazallusod lesz, de az előző vazallusaival együtt, plusz a terület a realmhez fog tartozni (tehát ahogy leírtad). Második esetben meg az kapja a címet, akinek a claimet behúzod. Én patch után foglaltam el egy duchyt (holy war) és megkaptam minden countyt a sajátomnak, a duchyt meg létre lehetett hozni hozzá. Igaz még pont domain számon belül.
    Utoljára szerkesztette: petar45, 2020.11.25. 10:33:12
  • Mediolanum
    #136
    Nem, azt írja, amit leírtam. De közben megfejtettem - 30nál több terület tartozik hozzam, ami azt jelenti, hogy -10% tax büntetésem van.

    Ellenben Ti mit javasoltok? Jelenleg erősebb haderőm van, mint a hűbéruramnak. Claimet lehet valahogyan szerezni rá, hogy átvegyem Carpathia uralmát? (Claimet countyra tudok szerezni, de még nem ismert előttem, hogyan támadhatom be így a hűbéruramat hogy átvegyem a pozícióját.)

    Esetleg az Independence warnak van bármi értelme? Ha jól értelmezem, azzal a jelenlegi területeimmel tudnék elszakadni. Az fenti első megoldás szimpatikusabb lenne, de ha más nem, bepróbálkozom a függetlenedéssel
  • petar45
    #137
    A frakcióknál, ha van hűbérurad, akkor van a frakciók ellened és a másik a hűbérúr ellen. Itt lehet létrehozni az independence frakciót, vagy ami neked kell a claimant frakciót, ha van már meglévő claimed a hűbérúr ellen.
    Ilyen claimet nem tudom, hogy a pappal lehet-e kreálni, vagy a stewarddal (vagy már eleve rendelkezel vele).
    De a claimant frakciónál, ha több személyt bevonsz, és sikerül átvenned a trónt (akár harc nélkül, ha elég sokan vagytok), a többieknek lesz egy hook-juk rád. (Amit ki is fognak használni.)
    Utoljára szerkesztette: petar45, 2020.11.26. 11:21:52
  • Amergin
    #138
    Nem subjugate-tel indítom a wart. Conquer duchy-val indítom és már ott hazudik, hogy "you gain contested title".
    Nem, nem fogjuk megkapni a címet, hanem a hercegi hűbérúrral (aki jelenleg ott van) azzal együtt, plusz az összes vazallusával együtt fogjuk megkapni. Magyarul 1 db területet sem fogunk saját részre szerezni hiába nyerjük meg a wart.
    De való igaz, hogy hiába választom, hogy Ráb-ot akarom megtámadni ugyanaz lesz, mintha azt választanám, hogy subjugate és ez eddig (a peccsig) nem így volt!
    Most már csak úgy megy a terület növelés saját részre, hogy a conquer county-t kell választani és úgy egyesével leigázni, mert úgy engedi. (látható hogy a színezése is más kék ebben az esetben, szóval már ebből tudni lehet, hogy mi lesz).
    A peccs infóban egy hang nincs erről, tehát ez bug. Vagy ha direkt van, csak kussolnak róla, akkor ez egy féreg banda.
    Eredeti a játék, ezért gondolom mindenkinél ugyanígy van, akinek az van, szóval mindenki szív vele.
    Megoldás: csalásra csalás a megoldás. Van olyan mod ami 75%-kal lerövidíti a truce idejét.
    Nem tökéletes megoldás de a semminél több...
    Utoljára szerkesztette: Amergin, 2020.11.29. 00:44:02
  • Mydgard
    #139
    Volt egy-ket felresikerult probalkozasom, aztan megneztem meg egyszer egy tutorialt, igy jelenleg generaciok ota viszek egy komoly frank dinasztiat (Bourbon). A jatek neha onismetlesbe valt, de meg igy is besziv. Szerintem eleg sok lehetoseget meg nem probaltam ki, csak a megszokott, ismert kliseket hasznalom. De volt peldaul egy erdekes momentum, amikor bajor herceg voltam. Egy askenazi zsido lett a vallasi vezetom a tanacsban, de fogalmam sem volt hogy es lehetetlen volt kereszteny hitre valtani... Ez annyira szurrealis es hiteltelen volt szerintem. :-)
  • Montanosz
    #140
    dehogy, a zsidók pénze és pénzügyi jártassága nélkül nem lett se spanyol se egyébb ország világhatalom :-D
    de az igaz hogy legalább színleg fel kelett venni a kereszténységet meg államtanácsban csak főurak ülhettek...erre jobban oda kell majd figyelniük a patchnél
  • Kmarha
    #141
    Ebbe a zseniális felállásba belefutott már valaki:
    szomszédom és hű szövetségem hadserege az országomat raideli. Felgyújtja az összes városomat, elszedi a pénzemet. A felállított hadseregem viszont nem tud vele mit kezdeni, mert hogy neutral/szövetséges hadseregnek látja.
    És ezt csinálja az összes szomszéd szövetségem is.. kezdek kifogyni a türelemből.
  • Druzsba #142
    Sziasztok, a kézműves /nem-gépi fordítás legfrissebb, 23%-os változata tölthető a Magyarítások Portálon és Steamen (ugyanitt két kisebb mod fordítása is elérhető.
  • jocika
    #143
    A két kisebb mod miről szól?
  • Hunor1
    #144
    sziasztok. rég játszottam már vele, ezért kérdezném hogy valami JÓ Római kor mod kijött már erre? köszi
  • Montanosz
    #145
    hát ott a Imperátor Roma
  • Hunor1
    #146
    próbáltam, de az nem jött be
  • Druzsba #147
    Szia, ezt nézd meg: The Fallen Eagle: The Dawn of the Dark Ages (v.395.1).
  • Druzsba #148
    Két kisebb, UI mod fordítása. Semmi extra, de hasznos: Knight Manager és Clear Notifications
  • Oltred
    #149
    Sziasztok!

    Abba szeretném a segítségeteket kérni, hogy lehet ck3 mentést konvertálni eu4 leviathanba? Ugyan ezt ck2-vel meg lehet csinálni?

    Nekem a ck2 van meg holy fury-ig, de azt bárhogy próbálom sehogy se viszi az eu4 leviathan. Találkozott valaki ezzel a problémával?

    Köszönöm a segítséget!

    Oltred
  • Druzsba #150
    Szia, külön wiki oldala van, ITT találod. A program legfrissebb, (CK3 - 1.3.1 / EU4 1.3) verzióját pedig ITT találod. Fogja a CK3 mentésedet és egy EU4 által értelmezhető modot készít belőle.
  • Oltred
    #151
    Szia,

    Tört verzióval játszom. Ezt közbe megtaláltam, meg is csináltam viszont a steam api nem tetszik neki. Bármit próbálok egyszerűen nem tudom steam-el vagy a nélkül az indítóval elindítani a játékot. Sima exevel működik csak nem veszi ott észre ugyen a konvertált CK3 mentést.
    Amúgy a konvertelben mindent alap beállításon hagytam.

    Oltred
  • Paddy
    #152
    Sziasztok! Magyarországgal játszom és azt szeretném kérdezni, hogy a királyságom megnevezése módosítható-e? Jelenleg Grand Principality az elenevezés, pedig bevonultam a Kárpátokba, adobt feudal ways szintén pipa és mégsem Hungarian Kingdom vagy Kingdom of Hungary vagyunk, a fő karakterem meg asszem grand prince vagy mi a szösz nem pedig simán king. Előre is köszönöm a válaszokat!

    U.i.: sem a googleben sem a youtubeon nem találtam erre választ.
  • Xsillione #153
    Kultúra alapján megy a titilusok jellege, a magyar esetében a Mogyér kultúra grand principality-t használ, a Hungarian pedig a rendes vonalat királlyal és királysággal.
  • Druzsba #154
    Sziasztok, a kézműves / nem-gépi fordítás frissült, 46%-os változata elérhető a Steamen, a Paradox saját modoknak fenntartott oldalán és a Magyarítások Portálon.
  • petar45
    #155
    Szia! Bár kicsit késve, de a fő döntések között van egy olyan, hogy "Promote Christian Settlements". Érdemes a keresztény vallás felvétele után beadni, ekkor vált kultúrát az uralkodó, mogyerről hungarian-ra. És Grand Prince-ből King lesz. Akár tribal érában is beadható, de ettől még nem lesz feudális az ország.
  • Amergin
    #156
  • Dlite
    #157
    Sziasztok! Tudtok ajánlani pár MOD-ot amit érdemes feltenni? Jobb kinézet, realisztikusabb játékmenet, hasonlók :)
  • Montanosz
    #158
    mindenféleképp ami több eseményt add hozzá illetve a diplomáciára kihegyezett modok is nagyok kellenek,meg van még sok érdemes böngészni a nexust
  • Dlite
    #159
    jajj nexus MOD van hozzá??? Azt hittem a steamen a "sima" feliratkozós. Nexus MOD az nekem felejtős ammyira utálom :D Azért köszi :)
  • Montanosz
    #160
    nem nexus mod, hanem a nexus modgyűjteményben találod a modokat :-D, a steamet azt felejtsd el, ott csak javitások vannak igazándibol
  • Dlite
    #161
    Oké, de nem úgy van mint pl. a Skyrimnál hogy le kell szedni külön a NM managert, abba befűzögetni meg hasonlók? Aztán a fele meg nem is megy....fú de utáltam :D