33
  • z5oTtu
    #33
    A cikk cime elegge klikkgyujtonek hangzik. Edge belulrol ugyanazt hasznalja mint a Chrome, szoval akkor az sem igazi alternativa. Webes fejleszteshez Chrome-ot hasznalok, mert abban nagyon kenyelmes minden. Bongeszeshez inkabb Safari.
  • Gabbbbbbbbbbbb
    #32
    A Chrome és az Edge szinte teljesen ugyanaz kellene legyen. Ugyanarra a nyílt forráskódú Chromium-ra épülnek, csak az adathalászat/sync részében szabadna, hogy eltérés legyen, Google valamit nagyon rosszul csinál, hogy ennyire mérhető a memóraevésben az eltérés. Edge-re váltás az szerintem is csöbörböl vödörbe.

    edit: Ja igen, van egy pár zárt forráskódú codec is integrálva a Chrome-ba, ami a Chromium-ban nincs, de ezeknek sem szabadna sokat számítania.
    Utoljára szerkesztette: Gabbbbbbbbbbbb, 2020.07.15. 16:02:42
  • Zsombor99
    #30
    Én sem használok Chrome böngészőt. Asztali gépen és laptopon FireFox (mindig is azt használtam), Androidos telefonon pedig "Dolphin". Eddig a Chrome egy-két ritka esetben kellett csak mikor valami webes dolog valamiért nem volt FireFox kompatibilis.
  • NEXUS6
    #29
    Telón Operát hasznlok, gépen FF-t. Gondolkodtam, hogy az Edget teljesen kiirtom a gépről, de néhány próbát téve meglepően gyors volt. Majdnem el is csábultam, csak épp a beállítási lehetőségek, pl testreszabhatósági korlátok, meg a dúrva win beágyazottság miatt nem nagyon használom. Az utóbbi miatt viszont nem is tépem ki gyökerestül, mert nem tudom milyen más win funkciókat iktatnék ki, jobb a békesség.

    Chrome nekem valahogy soha nem volt bejövős, ráadásul közel azonos adathalászatot tud művelni, mint az Edge. Szal kösz nem.
  • gothmog
    #28
    Mert az nem egy újságcikk hanem egy ms-edge reklám.
  • quatlander
    #27
    Kár érte. Kiváló ügynök volt.
  • csigafi #26
    Én maradok továbbra is konkurens böngészőknél. Bár igazából egyiket se nevezném konkurensnek mivel mind sokkal régebbi mint a chrome.
    Sajnálom nekem nem vált be a chrome.

    Szerintem csak azért a legnépszerűbb a chrome mert ráerőszakolták az emberekre. Megvesz az ember egy telefont egy tablet stb és már ott van rajta a chrome. Sokan nem fogják lecserélni

    Szerintem rengeteg helyet foglal el alapból a chrome a gépen. nem tudom hogy lett ez a leggyorsabbnak kikiáltott böngésző de én kételkednék ebben hogy ez a valóságot fedi. Arról nem is beszélve hogy már hány kis tesoja van a chromnak mint pl chromium. állítólag a vivaldi is chrome alapjaira lett fejlesztve.

    Érdekesség, hogy az újságíró a Firefoxot nem tartotta a megfelelő alternatívának. Ennek oka az volt, hogy a Mozilla által készített szoftver nem fogyaszt kevesebb erőforrást, mint a Chrome.

    Vagy lefizették az újság írót :-)


  • Gabbbbbbbbbbbb
    #25
    "Ezek utan az oldalak vagy Chrome-ra optimalizalnak, vagy kizarjak a latogatoik nagyreszet. Az emberek nagyresze pedig Chome-ot fog hasznalni, mert az oldalak Chrome-ra vannak optimalizalva."

    Szerintem már nagyon nincs igazad. Androidon az összes Webkit alapú böngésző pontosan ugyanúgy renderel, mint a Chrome és droidos Chrome annyira lassú, hogy nem 5-10% ram a difi, hanem erősebb hardveren is akadozik, még Adaway jelenléte mellett is, anélkül meg katasztrófa.
    Kiwi, Brave és Lightning Browser jó alternatívát nyújtanak. Firefox még annyira nem jó Androidon, de az oldalak megjelenítésével ott sincs probléma és a sync is jól megy..
    Utoljára szerkesztette: Gabbbbbbbbbbbb, 2020.07.15. 09:38:35
  • kvp
    #24
    Harom fontos dolgot elfelejt az ujsagiro:
    1. Az emberek nagyresze telefonon nezi a netet
    2. A telefonok nagyresze Google Android alapu
    3. Androidra se Safari, se Edge bongeszo nincs

    Ezek utan az oldalak vagy Chrome-ra optimalizalnak, vagy kizarjak a latogatoik nagyreszet. Az emberek nagyresze pedig Chome-ot fog hasznalni, mert az oldalak Chrome-ra vannak optimalizalva.

    Olyan meg, hogy 5% vagy 10% memoriafelhasznalas senkit nem erdekel, csak menjen minden, elsore, buveszkedes nelkul. Na erre jelenleg a Chrome a jo.
  • dyra
    #23
    Amelyik oldal feldobja nekem hogy kapcsoljam ki a reklamblokkolot azt az oldalt én egyszerűen elhagyom.

    Megértem a finanszírozási problémáikat de annak nem az a megoldasa, hogy megpróbálják a reklamaikkal atmosni az agyam. Egyszerűen nem korrekt.

    A tartalmuk még nem olyan értékes hogy fizessek érte. Kutya egy helyzet.
  • dyra
    #22
    Amelyik oldal feldobja nekem hogy kapcsoljam ki a reklamblokkolot azt az oldalt én egyszerűen elhagyom.

    Megértem a finanszírozási problémáikat de annak nem az a megoldasa, hogy megpróbálják a reklamaikkal atmosni az agyam. Egyszerűen nem korrekt.
  • Gabbbbbbbbbbbb
    #21
    Minden platformon használok blokkolót.. (uBlock, adguard)
  • dyra
    #20
    Hát igen vannak gany oldalak. Ennek folyamanya a reklamblokkolas és a követő blokkolás. Ami a problémák 98%-at megoldja.
  • peterx
    #19
    Netről szedtem én is, épp elég volt átnézni h miket törölget... nem h még csinosítani is :D de ja úgy valóban egyszerűbb..
    Utoljára szerkesztette: peterx, 2020.07.14. 22:44:55
  • Agyturbinikusz
    #18
    Te Joember :)

    %APPDATA%\Local\Google\Chrome\User Data\BrowserMetrics\*.*">nul
    Es igy tovabb,

    Vagy csinalj egy valtozot, es azt deklarald az elejen, mert igy nagyon harmatos :)
  • peterx
    #17
    Célszerű berakni az alábbi kódot egy .bat file-ba majd beütemezni mondjuk win feladatkezelővel h minden bejelentkezés után lefuttassa rá pár másodpercre, mielőtt megnyitod a Chrome-t. Ez meg fogja oldani a szemetelés problémáját, így olyan mint ha mindig tiszta lappal indulna a böngésző egy újraindítás után.. :)

    ("IDE_AZ_USERNEV" ezt kicserélni a saját usernévre)

    ---------------

    @ECHO OFF
    CHCP 1252>nul
    IF EXIST "C:\Users\IDE_AZ_USERNEV\AppData\Local\Google\Chrome\User Data\*.tmp" ( DEL /F/Q "C:\Users\IDE_AZ_USERNEV\AppData\Local\Google\Chrome\User Data\*.tmp">nul )
    DEL /F/Q "C:\Users\IDE_AZ_USERNEV\AppData\Local\Google\Chrome\User Data\BrowserMetrics\*.*">nul
    DEL /F/Q "C:\Users\IDE_AZ_USERNEV\AppData\Local\Google\Chrome\User Data\Crashpad\*.*">nul
    DEL /F/Q "C:\Users\IDE_AZ_USERNEV\AppData\Local\Google\Chrome\User Data\Crashpad\reports\*.*">nul
    IF EXIST "C:\Users\IDE_AZ_USERNEV\AppData\Local\Google\Chrome\User Data\Default\Bookmarks.bak" ( DEL /F/Q "C:\Users\IDE_AZ_USERNEV\AppData\Local\Google\Chrome\User Data\Default\Bookmarks.bak">nul )
    DEL /F/Q "C:\Users\IDE_AZ_USERNEV\AppData\Local\Google\Chrome\User Data\Default\DownloadMetadata">nul
    DEL /F/Q "C:\Users\IDE_AZ_USERNEV\AppData\Local\Google\Chrome\User Data\Default\History">nul
    DEL /F/Q "C:\Users\IDE_AZ_USERNEV\AppData\Local\Google\Chrome\User Data\Default\History Provider Cache">nul
    DEL /F/Q "C:\Users\IDE_AZ_USERNEV\AppData\Local\Google\Chrome\User Data\Default\History-journal">nul
    DEL /F/Q "C:\Users\IDE_AZ_USERNEV\AppData\Local\Google\Chrome\User Data\Default\Visited Links">nul
    DEL /F/Q "C:\Users\IDE_AZ_USERNEV\AppData\Local\Google\Chrome\User Data\Default\Network Action Predictor">nul
    DEL /F/Q "C:\Users\IDE_AZ_USERNEV\AppData\Local\Google\Chrome\User Data\Default\Network Action Predictor-journal">nul
    DEL /F/Q "C:\Users\IDE_AZ_USERNEV\AppData\Local\Google\Chrome\User Data\Default\Network Persistent State">nul
    DEL /F/Q "C:\Users\IDE_AZ_USERNEV\AppData\Local\Google\Chrome\User Data\Default\QuotaManager">nul
    DEL /F/Q "C:\Users\IDE_AZ_USERNEV\AppData\Local\Google\Chrome\User Data\Default\QuotaManager-journal">nul
    DEL /F/Q "C:\Users\IDE_AZ_USERNEV\AppData\Local\Google\Chrome\User Data\Default\Reporting and NEL">nul
    DEL /F/Q "C:\Users\IDE_AZ_USERNEV\AppData\Local\Google\Chrome\User Data\Default\Reporting and NEL-journal">nul
    DEL /F/Q "C:\Users\IDE_AZ_USERNEV\AppData\Local\Google\Chrome\User Data\Default\Shortcuts">nul
    DEL /F/Q "C:\Users\IDE_AZ_USERNEV\AppData\Local\Google\Chrome\User Data\Default\Shortcuts-journal">nul
    DEL /F/Q "C:\Users\IDE_AZ_USERNEV\AppData\Local\Google\Chrome\User Data\Default\Top Sites">nul
    DEL /F/Q "C:\Users\IDE_AZ_USERNEV\AppData\Local\Google\Chrome\User Data\Default\Top Sites-journal">nul
    DEL /F/Q "C:\Users\IDE_AZ_USERNEV\AppData\Local\Google\Chrome\User Data\Default\TransportSecurity">nul
    DEL /F/Q "C:\Users\IDE_AZ_USERNEV\AppData\Local\Google\Chrome\User Data\Default\Application Cache\Cache\*.*">nul
    DEL /F/Q "C:\Users\IDE_AZ_USERNEV\AppData\Local\Google\Chrome\User Data\Default\AutofillStrikeDatabase\*.*">nul
    FOR /D %%i IN ("C:\Users\IDE_AZ_USERNEV\AppData\Local\Google\Chrome\User Data\Default\blob_storage\*") DO RD /S/Q "%%i">nul
    DEL /F/Q "C:\Users\IDE_AZ_USERNEV\AppData\Local\Google\Chrome\User Data\Default\BudgetDatabase\*.*">nul
    DEL /F/Q "C:\Users\IDE_AZ_USERNEV\AppData\Local\Google\Chrome\User Data\Default\Cache\*.*">nul
    DEL /F/Q "C:\Users\IDE_AZ_USERNEV\AppData\Local\Google\Chrome\User Data\Default\Code Cache\js\*.*">nul
    DEL /F/Q "C:\Users\IDE_AZ_USERNEV\AppData\Local\Google\Chrome\User Data\Default\Code Cache\js\index-dir\*.*">nul
    DEL /F/Q "C:\Users\IDE_AZ_USERNEV\AppData\Local\Google\Chrome\User Data\Default\Code Cache\wasm\*.*">nul
    DEL /F/Q "C:\Users\IDE_AZ_USERNEV\AppData\Local\Google\Chrome\User Data\Default\Code Cache\wasm\index-dir\*.*">nul
    DEL /F/Q "C:\Users\IDE_AZ_USERNEV\AppData\Local\Google\Chrome\User Data\Default\data_reduction_proxy_leveldb\*.*">nul
    IF EXIST "C:\Users\IDE_AZ_USERNEV\AppData\Local\Google\Chrome\User Data\Default\databases\http*" ( FOR /D %%i IN ("C:\Users\IDE_AZ_USERNEV\AppData\Local\Google\Chrome\User Data\Default\databases\http*") DO RD /S/Q "%%i">nul )
    DEL /F/Q "C:\Users\IDE_AZ_USERNEV\AppData\Local\Google\Chrome\User Data\Default\Feature Engagement Tracker\AvailabilityDB\*.*">nul
    DEL /F/Q "C:\Users\IDE_AZ_USERNEV\AppData\Local\Google\Chrome\User Data\Default\Feature Engagement Tracker\EventDB\*.*">nul
    FOR /D %%i IN ("C:\Users\IDE_AZ_USERNEV\AppData\Local\Google\Chrome\User Data\Default\File System\*") DO RD /S/Q "%%i">nul
    DEL /F/Q "C:\Users\IDE_AZ_USERNEV\AppData\Local\Google\Chrome\User Data\Default\GCM Store\*.*">nul
    DEL /F/Q "C:\Users\IDE_AZ_USERNEV\AppData\Local\Google\Chrome\User Data\Default\GCM Store\Encryption\*.*">nul
    DEL /F/Q "C:\Users\IDE_AZ_USERNEV\AppData\Local\Google\Chrome\User Data\Default\GPUCache\*.*">nul
    FOR /D %%i IN ("C:\Users\IDE_AZ_USERNEV\AppData\Local\Google\Chrome\User Data\Default\IndexedDB\http*") DO RD /S/Q "%%i">nul
    IF EXIST "C:\Users\IDE_AZ_USERNEV\AppData\Local\Google\Chrome\User Data\Default\Local Storage\http*.*" ( DEL /F/Q "C:\Users\IDE_AZ_USERNEV\AppData\Local\Google\Chrome\User Data\Default\Local Storage\http*.*">nul )
    DEL /F/Q "C:\Users\IDE_AZ_USERNEV\AppData\Local\Google\Chrome\User Data\Default\Media Cache\*.*">nul
    FOR /D %%i IN ("C:\Users\IDE_AZ_USERNEV\AppData\Local\Google\Chrome\User Data\Default\Pepper Data\Shockwave Flash\CacheWritableAdobeRoot\AssetCache\*") DO RD /S/Q "%%i">nul
    FOR /D %%i IN ("C:\Users\IDE_AZ_USERNEV\AppData\Local\Google\Chrome\User Data\Default\Pepper Data\Shockwave Flash\WritableRoot\#SharedObjects\*") DO RD /S/Q "%%i">nul
    FOR /D %%i IN ("C:\Users\IDE_AZ_USERNEV\AppData\Local\Google\Chrome\User Data\Default\Service Worker\CacheStorage\*") DO RD /S/Q "%%i">nul
    DEL /F/Q "C:\Users\IDE_AZ_USERNEV\AppData\Local\Google\Chrome\User Data\Default\Service Worker\Database\*.*">nul
    DEL /F/Q "C:\Users\IDE_AZ_USERNEV\AppData\Local\Google\Chrome\User Data\Default\Service Worker\ScriptCache\*.*">nul
    DEL /F/Q "C:\Users\IDE_AZ_USERNEV\AppData\Local\Google\Chrome\User Data\Default\Service Worker\ScriptCache\index-dir\*.*">nul
    DEL /F/Q "C:\Users\IDE_AZ_USERNEV\AppData\Local\Google\Chrome\User Data\Default\Site Characteristics Database\*.*">nul
    DEL /F/Q "C:\Users\IDE_AZ_USERNEV\AppData\Local\Google\Chrome\User Data\Default\Sync Data\LevelDB\*.*">nul
    DEL /F/Q "C:\Users\IDE_AZ_USERNEV\AppData\Local\Google\Chrome\User Data\Default\VideoDecodeStats\*.*">nul
    DEL /F/Q "C:\Users\IDE_AZ_USERNEV\AppData\Local\Google\Chrome\User Data\PnaclTranslationCache\*.*">nul
    DEL /F/Q "C:\Users\IDE_AZ_USERNEV\AppData\Local\Google\Chrome\User Data\ShaderCache\GPUCache\*.*">nul
    FOR /D %%i IN ("C:\Users\IDE_AZ_USERNEV\AppData\Local\Google\Chrome\User Data\System Profile\blob_storage\*") DO RD /S/Q "%%i">nul
    DEL /F/Q "C:\Users\IDE_AZ_USERNEV\AppData\Local\Google\Chrome\User Data\System Profile\Cache\*.*">nul
    Utoljára szerkesztette: peterx, 2020.07.14. 20:43:05
  • Gabbbbbbbbbbbb
    #16
    "Arról meg csak az user tehet h sose üríti a cache-t/böngészési adatokat így persze h tele van szeméttel a gépe, mivel Gugli nem tudja eldönteni h az kell neked vagy sem a jövőben. "

    Ennyi eszem nekem is van, sajnos szinte sohasem oldotta meg a problémát, egyik itthoni gépemen sem.

    Egyébként, ha user nem törli az adatokat akkor sem szabadna, hogy beadja az unalmast. Egy normálisan megírt böngésző nem tölt be olyan lemezen tárolt cache adatokat, amelyekre a felhasználónak adott időpillanatban nincs szüksége.
    ----------------------
    @dyra
    "e he. Vicces. Ki a tokemet érdekli mennyit eszik. Már egy alap gépben is 8GB ram van. A proci meg unatkozik böngészés közben."

    Nem tudom te milyen weboldalakat szoktál böngészni, az én napi programomban van egy pár nagyon optimalizálatlan, amelyek Ryzen 3300x-en is meg-megakadnak, eszközkezelő hiába mutat 10-20 másodpercig 5-10%-os CPU használatot, valamilyen szűk keresztmetszet csak van. (nem a ram mennyisége) Linuxos Chromium-mal is ugyanez a tapasztalat. iOS Safari egy pöttyet jobb, az nagyon lassan tölti be ezeket, de betöltés után nincs lag.
    Utoljára szerkesztette: Gabbbbbbbbbbbb, 2020.07.14. 19:53:20
  • gombabácsi
    #15
    bulvárcikk, kattintásvadászat
  • wraithLord
    #14
    Ilyen indokokat... Ha emiatt kellene temetni valamit, akkor már legalább 15 éve kuka lenne a Windows, és mindenki pl. Linuxot használna. :D A valóság az, hogy ki a tököt érdekel, hogy mi mennyi erőforrást eszik (tárhely, memória, processzor)? Legfejlebb azt, aki ért hozzá. Ki ért hozzá? Nagyon kevesen... és még ők sem lépnek feltétlenül, mivel ez csak egyetlen szempont a sok közül.

    Ráadásul az Edge is csak azóta szimpatikusabb számomra, amióta Chromium alapú... :D
    (Amúgy nem Chrome-ot használok, és nem is Edge-t vagy Safarit. :D)

    A másik "fekete pont" pedig Cpt. Obvious esete. Ki/mi nem követ? A Chrome lecserélése nem old meg semmit. Az internet / állandó online jelenlét számára ismeretlen fogalom a magánszféra. Egy szerencsétlen böngésző lecserélése fából vaskarika.
  • kékherceg
    #13
    A Washington Post-ban kb. ugyanaz az IT színvonal, mint Indexen. Talán ehhez többet nem is kell hozzátennem.

    Egyébként nyilván az Apple és a Microsoft nem nyúlkál könyékig a böngészéseimben.
  • csulok0000
    #12
    Az azért érdemes hozzá tenni, az IE-nek nem az volt a baja, hogy nem volt szabványos, hanem hogy túlságosan beleépült a Windowsba, és sajnos az xp környékén még nem úgy volt, hogy hetente dobnak ki új verziót a böngészőkből. Sokkal több dolgot tudott és támogatott mint a konkurensek. Szintén komoly probléma volt az IE szemszögéből, hogy sok ilyen fejlesztésüket néhány év lemaradással teljesen máshogy írták bele a "szabványba". pl.: a html5/css3 rengeteg újdonsága már évekkel(évtizeddel) korábban létezett az IE-ben, de nagyon eltérő megvalósítással(elég csak a filterekre gondolni). A másik nagy gondjuk pedig az volt, hogy az XP nem nagyon akart kikopni a gépekről és így az IE6 be volt betonozva az internetezők 90%-nál hosszú évekre. Ne felejtsük el, hogy 3-4 évvel ezelőtt még érdemes volt IE6(2001) kompatibilis oldalakat készíteni, miközben egy fox/chrome esetén már a néhány hónappal korábbira sem érdemes ránézni. De 15 alatt annyira elavulttá vált, hogy már lassan mindenki megutálta, hiába volt már elérhető IE11 is. Maga az Internet Explorer név összeforrt az IE6-al és ezért is cserélték le a nevét.

    A cikkhez is hozzászólva: ez az ember nem százas. Olyan dolgokat hasonlítgat össze melyek heti gyakorisággal változnak, attól függően hogy épp melyik böngésző frissült utoljára.
  • dyra
    #11
    He he. Vicces. Ki a tokemet érdekli mennyit eszik. Már egy alap gépben is 8GB ram van. A proci meg unatkozik böngészés közben. Lassan teloknal dettó. Raadasnak egy ember miért ne hasznalhatna többet? Nekem is fut a Firefox, Brave, Opera, Vivaldi, Chromium, a céges gépen meg az a Retvedek Edge is mert muszáj. A büdös életbe nem néztem meg azt melyik milyen gyorsan tölt. Talán a Firefoxot használom a legtöbbet de nekem nem ritka hogy egyszerre fut 3 - 4.

    Amúgy az MS az Internet Explorer óta nekem elvből nem kell. Azzal végig szoptuk kb 2010-ig. Napok mentek rá a fejlesztési időből hogy a semmilyen szabványt nem követő bughalmazon hasonló legyen a megjelenés mint a normális bongeszokben. Ezert vannak még most is szar helyzetben. Akkoriban felugró ablakok tomkelegei figyelmeztették a usereket ne használják az Internet Explorert. Jól kicseszett magával az MS nem sajnálom őket.
  • Sequoyah
    #10
    Senkit sem erdekel hogy melyik bongeszo hasznal 5-10%kal kevesebb eroforrast, amikor mar lassan a mikrosutomben is van akkora szamitasi kapacitas hogy siman elfuttassa barmelyiket...
    Ha ez a legfobb "ellenerv" a Chromemal szemben, akkro ez egy eleg gyenge joslat...
  • cherubim06
    #9
    Nekem nem sikerült feltenni a 15 db Chromos kiegészítőmet, szóval az Edge az kuka.
  • peterx
    #8
    A Chrome azért zabál sok ramot mert túl van biztosítva, minden ablak külön sandbox-ban meg szálon fut.. Viszonylag ritkán történik böngésző összeomlás nem úgy mint egy Win összeomlás, s annyira rápörögtek a biztonságos működésre, hogy ez zabálja fel a legtöbb erőforrást, szerintem.
    Nagyon pöpec böngésző (lenne) ha mindenkinek legalább 16, de inkább 32 GB ramja lenne minimum. Akkor nem számítana h eszi az erőforrást a biztonságos működés.

    Arról meg csak az user tehet h sose üríti a cache-t/böngészési adatokat így persze h tele van szeméttel a gépe, mivel Gugli nem tudja eldönteni h az kell neked vagy sem a jövőben. Nálam 10 év alatt amióta használom, ha 20x lefagyott a böngésző (és nem a win) mert mondjuk meg volt nyitva 50-100 lap vagy szar volt egy bővítmény, akkor sokat mondok.. értelmesen kell használni, üríteni a cachet rendszeresen legalább heti 2x és pont ugyanolyan gyors mint a telepítés utáni első percben!
    Utoljára szerkesztette: peterx, 2020.07.14. 15:11:33
  • Palinko
    #7
    Ez emitt is valami újabb feature, de nem csak azt a szabadságot mondom hanem gépen slimjetet használok telefonon a gyári chromeot és még ígyis kommunikálnak, király hogy megy a firefox telón meg gépen és kommunikálnak, de ezt a sok jelszót, stb már gondolom nem importálná át a mostani rendszerről szóval rögösebb az átállás, sőt a telefonon a google acc kb útlevél mert nem csak a youtube és egyéb google szolgáltatások használhatóak vele hanem sok sok app és ezért kényelmes hogy van egy email címed a gmailnál és sok sok mindennel megvagy és sehol nem érzel törést a rendszerbe.

    Persze ettől még lehetne javítani a böngészőn sokat az igaz, de a firefox is emlékszem régen nagyon jó volt, aztán elromlott az is minden fura reklámokat beengedett belassult tőlük stb és akkor hagytam abba a használatát de örömmel hallom hogy van új motor és ezeket kiküszöbölték, sztem a chromera is ráférne az átrázás ne az legyen amit a cikk szuggerál hogy rögtön majd váltani lesz a jó megoldás.
  • Palinko
    #6
    Csak hogy a windows nem nyújtott sok extrát, a google szolgáltatásai viszont igen, még úgy is évtizedek fejlesztésének kellene bekövetkeznie, hogy a google nem annyira zárt rendszer szóval be lehet vonni nem kell a nulláról lemásolni
  • gothmog
    #5
    „és a legfőbb vetélytársai - elsősorban a Microsoft Edge”
    -eddig olvastam...
  • Gabbbbbbbbbbbb
    #4
    Én nemrég váltottam Firefox-ra. Van elég ram a gépemben, hogy ne érdekeljen ez a része. Egyszerűen a Chrome, olyan mint régen a Windows volt. Új telepítés után szuper, de pár hét, hónap után belassul, lagolgat és csak újratelepítés segít rajta. Hiába szerepel jól a mérőlécen, hogyha nem igazán stabil. Van egy hiba ami nálam szinte mindig jelentkezni szokott gép újraindítása után. Beírok valamit a böngészősávba és Chrome nem reagál az Enter gombra, csak kattintásokra.
    Firefox a Quantum motor megjelenése óta elég gyors és gyakorlatban bugmentes is.

    Nekem elég az, amit a windows-os Firefox lekommunikál a droidossal. A droidos Chrome már 3 éve is tragikusan lassú volt minden máshoz képest. Nekem is fent volt a telefonomon sokáig, de egyre ritkábban szorultam rá a szinkronra és mára elhagytam.


    "Ez faszság csak a chrome alapú böngészők tudnak olyan jól beágyazódni a google ökoszisztémába"
    Firefox egyedül a "jobb klikk másolás telefonra"-t nem tudja az általad leírtakból, de lehet azt is, csak én nem tudom miként kell ^^
    Olyan van, hogy "tab eszközre küldése" .
    Utoljára szerkesztette: Gabbbbbbbbbbbb, 2020.07.14. 13:30:52
  • Cat #3
    "Ez faszság csak a chrome alapú böngészők tudnak olyan jól beágyazódni a google ökoszisztémába"

    Régen tökugyanez volt az érv az Explorer mellett, merthogy az tud a legjobban beágyazódni a Windows rendszerébe.
  • Palinko
    #2
    Ez faszság csak a chrome alapú böngészők tudnak olyan jól beágyazódni a google ökoszisztémába, jelszó kezelés, ugyanazon history a telefonon mint a böngészőn, kijelölök valamit a böngészőben jobb klikk másolás telefonra és ott van stb stb, ezek baromi nagy előnyök. Én slimjetet használok mert az kevesebbet eszik mint a sima chrome de ez is chromium alapokra épül, mint sok más böngésző lehet hogy ezeknek lesz egy felívelése de legtöbb ember nem fog utánajárni ezeknek se.
  • AgentKis
    #1
    A windows felhasználók zöme azt sem tudja (meg nem is érdekli), hogy mi a különbség 2GB és 2,1, vagy 3 és 3,15 GB között...
    És miért kellene, hogy érdekelje?

    Cserélt már valaki böngészőt, mert 6 óra helyett 5 óra 53 percet üzemel a laptop akksiról?
    A ram modul kevesebbet fogyaszt, ha csak a 2/3-át használják?