417
1593864024.jpg
Master Race kiadás...
  • caps lock
    #161
    A gépem: i5 8400, 16gb, gtx1060/3g. A vramot persze teljesen megeszi, a procit olyan 60%-on hajtja, memóriából pedig 9-10 gigát kér. Medium settingen átlag 45 az fps, lowon tízzel több. Beállítottam fix ötvenre, ezt átlag elég szépen tartja is, az esőt viszont nem szereti, akkor harmincra is képes visszaesni. Két fagyásom volt eddig, de amúgy nem vészes, jól játszható. Nehézséget tényleg érdemes maxra tolni, vannak persze húzósabb harcok de annyi fejlesztés, skill és fegyver létezik, hogy akár taktikusságot mellőzve is el lehet boldogulni.
  • grebber
    #162
    1.5 éven belül én nem számítanék a magyarításra. Most olyan 20% körül vannak...
  • Sunrider924
    #163
    Ha te taktikussag nelkul levered a Thunderjaw-t vagy Stormhawk-ot akkor en maris megtapsollak.
  • MerlinW
    #164
    Legenerálja a shader-eket HDD-re, hogy ne kelljen játék közben erőforrást pocsékolni rá. Sok játék csinálja ilyen-olyan mennyiségben, mint pl. Forza, emulátorok, stb.
    Utoljára szerkesztette: MerlinW, 2020.08.09. 16:22:47
  • hawkie22
    #165
    A skillfát lehet valahogy resetelni? 5-ös szinten vagyok, de néha megszenvedek a Scrapperekkel, mert sztem egy-két skillt hamarabb kellett volna kifejlesztenem, mint ahogy tettem.
    Magasabb szinten több XP-t kapsz vagy csak a harcok lesznek nehezebbek?
  • caps lock
    #166
    A taktikusság abban rejlik hogy okosan használod amid van és beleállsz a harcokba. A harc hevében nincs túl sok idő tervezésre, gyorsan kell dönteni. Sokszor ép azért haltam meg mert túlgondoltam, ahelyett hogy keményen odacsaptam volna. Így működnek ezek a játékok, neked kell kezdeményezned ha sikert akarsz.
  • PunkZoli
    #167
    hamar kapsz több skill pontot, nem találkoztam resettel még
  • Palinko
    #168
    Ehhez a gyűjtögetéshez ért valaki van valami jó leírás mert baromira zavaró, elejében úgy éreztem soha nem fogyok ki semmiből, de most nyílból sikerült, mert nincs wire, a hátizsák folyamatosan tele, néha eladogatok de tárgyakat nem csak pénzért lehet venni hanem pénz + alkatrész is kell. Egy fegyver modifikációt nem sikerült még felraknom stb. A játék maga jó az UI is jól néz ki és használható de vannak ilyen furcsaságok, meg értem én hogy spóroljunk a lövésekkel de hát azt tettem csak minden gané rádugrik még mész a misszióra és elvitte a nyilakat, a missziónál meg az uccsó emberhez már 1 nyíl maradt csak szerencsére nem misseltem de azért nem egy életbiztosítás így sajna.
  • PunkZoli
    #169
    https://steamcommunity.com/sharedfiles/filedetails/?id=2190192369
    Utoljára szerkesztette: PunkZoli, 2020.08.10. 02:06:12
  • Palinko
    #170
    Köszi, ezt átolvasom és szerintem másoknak is hasznos lesz
  • Deviome
    #171
    Az agyam elszáll. Már itt is meg van mondva, hogy hogyan kell játszani. Fúú bazd meg. Nehogy feltaláljátok magatokat és gondolkodjatok is véletlenül. -.-"

    Mivel OPEN WORLD ezért farmolnod kell. Nem csak mész azt lősz. Ne csodálkozz, hogy kifogy a wire. Gondolom a sima Watchert is a Carja shrarpshot Bow-al lövöldözöd. Meg tegyél úgy mint ahogy a gyerek is írta, mert Ő TUDJA hogy Neked HOGYAN KELL játszani. Legyen nálad egy stheltes armor is és kerülj el mindent. Nehogy esélyed legyen bár mit is gyűjteni. :D Elszáll az agyam de tényleg. ( inkább ezt fogadd meg. Fejleszd fel a táskákat és ne legyen nálad 5 stack ridge wood, mert értelmetlen. Próbálj meg vendort használni.)
    Nekem még nem volt gondom pedig már benne van több mint 21 órám. ( raktam volna bele többet is csak az az átkozott összeomlás elveszi a kedvem. Így nem lehet beleéléssel játszani. :(


    Ez a nehézség érdekes. Én very hardon kezdtem. És pl egy óvatlan pillanat mikor a boardhead beszalad és ennyi volt. Vagy mikor a sawtooth full HP-ról lenyom mint a bélyeget. Mert éppenséggel ugrás után, ha misselt is és nem figyelsz akkor a mancsával még rádver egy jó nagyot. Én nem hiszem el, hogy te egyből ultra hardon kezdted el és nincsen benne kihívás. :D Mikor már egy sima Watcher is megöl, ha nem figyelsz oda. Szerintem aki Játszott GTA5 vagy RDR2 és társai. Neki tudom ajánlani a very hardot kezdésnek mert ismerős lesz neki.
    Aki meg full élvezni szeretné annak meg egyel alatta. A totál kezdőknek meg egy Medium simán belefér.
  • Palinko
    #172
    Farmoltam, mindent felszedtem ami csak utamba került, de most láttam meg hogy a sima hunter bow nyilaihoz nem kell wire én meg azt eladtam mert azt hittem majd 1 nyillal elleszek. Most miért gáz hogy elolvasom a tőlem tapasztaltabbak véleményét akik akár többször is végigjátszották a játékot? Mintsem szerencsétlenkedjek itt magam. A tutorial nem tér ki mindenre, régen adtak kézikönyveket a játékokhoz, manapság megírja a közösség, de attól még nekem nem kell betartani de tele van hasznos infókkal a cikk.
  • Deviome
    #173
    Ez a baj. Kiadtak egy játékot amiben hagynak magad felfedezni a világot és ez már baj. Ideáig jutottunk. :)
    Ne személyeskedem vagy degradállak le. Csak sajnos eljutottunk már arra a pontra, hogy minden el kell magyarázni.
    Számomra pont ez a jó a játékban, hogy elenged. AMúgy minden de minden benne van ami kell. Csak el kell olvasni és megnézni a dolgokat.
    A notebook-ban a gépeknél minden szépen le van írva. A wire-t pl tudod nagyon könnyen farmolni a Watcher meg a Rider mobok-ból. 2 legkönnyebb npc és kb 1 szúrás vagy 1 sima nyílvessző.
    Amúgy ha csinálsz resist potiont akkor a vendor 1 illetve 2 metal scrap-al többért veszi meg mintha eladnád a hozzávalókat csak úgy. Nem sok, de azért a plusz pénz az plusz. :) Ehez sem kellet senki sem. Csak a WOW-ból hátramaradt a Goblin élet és nem voltam rest ráfodítani 10 percet még átnéztem. :)
  • Palinko
    #174
    Mindenki másképp játszik, nem akarom az időm pazarolni a felfedezésre, se a nehézségre, semmire, jól akarok szórakozni a sztorin, lövöldözni akarok, lopakodni akarok és kész. Nem, nekem az egyáltalán nem szórakozási elem hogy céltalanul bolyongok unalomba fulladva egy térképen, nekem mindig mutatja a GPS hova menjek, nagyon unom az új játékokat kényszeresen tele pakolják felfedezhető tartalommal ami igazából egy random generált szeméthalom és unalom. Közel úgy akarok vele játszani ahogy a fejlesztők kitalálták mert tapasztalatból tudom hogy az adja a legjobb élményt. Ugyanazért mert a vésővel meg a bicska élével sem hajtok ki vagy be csavart, mert tudom mire lehet számítani. Ritka az a játék ahol a mellékküldetéseket érdemes vadászni, a Witcherben megtettem mert nagyon jól kidolgozottak voltak legtöbb open world játékban manapság olyanok hogy inkább csak azokkal foglalkozok amit az orrom elé dob a játék.

    Mindenkinek más az élvezet, valakinek csak very hardon jó, én sztori módon keztem de azért belátom az már élvezhetetlenül gyenge feltettem normalig és tök elég, úgyis tudom magamról hogy very hardon is átvergődnék rajta pár hét alatt, de inkább napok alatt egy élvezetes séta lesz nekem a játék. Értem én ha másnak meg más a jó és tudom hogy nem véletlenül teszik bele a játékokba ezt a sok mindent, mert biztos mindennek megvan a arajongótábora, de nekem a gyűjtögetés már munka meg kínlódás, el tudod képzelni hogy akkor lennék a legboldogabb, hogy ha játék elejétől a végéig 1 íjjunk lenne, végtelen lőszerrel, 1 ruha, skillfa semmi stb? A Mass Effect 1-ben is mennyire örültem hogy kifogyhatatlan volt a fegyó :D Szerintem inkább baj hogy a mostani játékok sok mindenre akarnak koncentrálni ezért semmiben vagy kevés dologban igazán jók.

    Én még egy játékban sem éreztem azt hogy na itt mindent csinálhatok, ha éreztem is hamar a fejemhez koppantak mégis a játék korlátai, mindig ki tudsz olyasmit találni amire a programozók nem készítették fel a gamet, ezért is tartom magam ahhoz hogy akkor úgy tolom ahogy megálmodták.

    Wirenél rájöttem már, meg utólag arra is hogy mi fogyasztotta de annyira kezdő voltam hogy ezt elsőre nem láttam át, jelzem, így a játék 15%-t a hátam mögött tudva még mindig nem tudom hogy használjam a modificationoket a fegyverekben stb, ha a modificationre megyek ott se a fegyvernél ott se ír ki billentyűt mivel tehetném bele, de mindegy is majd végigtolom e-nélkül.
  • hawkie22
    #175
    Hát pedig modification-nél kiírja. Kiválasztod Inventoryban a fegyvert, majd a modifikációs helyet és utána bedob téged egy ablakba, ahol a modokat látod, onnan kiválasztod, amelyiket akarod, majd az 'F' gombot hosszan nyomva tartva berakod a modot. Ott van minden a játékban, a képernyön leírva, csak olvasni kell. Nekem már 1,5 óra játék után nem volt ezzel gond, de lehet ez azért van, mert majd 28 éve játszom már játékokkal, már nem tudnak mivel meglepni HUD szinten. :) Majdnem minden FPS-TPS játékban ugyanaz a billentyüzetkiosztás a különbözö feladatokra.
    Utoljára szerkesztette: hawkie22, 2020.08.10. 07:03:52
  • Jabar
    #176
    A craft képernyőn tudod berakni őket. Ott kiválasztod a fegyvert, utána a modifikációs helyet majd végül magát a mod-ot.
  • PiszkosFred
    #177
    Fejlesztetted a hatizsak meretet a crafting menubol?
  • grebber
    #178
    Egy modnak kellett kijavítania a Horizon: Zero Dawn problémáit PC-n
  • PiszkosFred
    #179
    Kollégám pont reggel mesélte, hogy high settingsen neki 50-re fixelt + 60-ra belőtt adaptív fps az optionsben eltüntette a fagyást teljesen.
    Utoljára szerkesztette: PiszkosFred, 2020.08.10. 12:29:57
  • hawkie22
    #180
    A játék nagyon beszippantott, ma alig vettem észre, hogy már 4 órája játszom szünet nélkül. És még csak most jutottam ki a kezdöterületröl, összesen 7 óra játék után.
    Valami eszméletlen hangulata van. Mindjárt 10-es szinten vagyok, lassan kezdek rájönni a harcok mikéntjére az egyes mobok ellen. Bár a mountról való harcot még gyakorolnom kell. Lehet késöbb mountról lootolni fát, virágot, stb.? Vagy mindig le kell szállni a mountról (ami igencsak idöigényes és uncsi egy idö után). :)
    Az eddigi 7 óra alatt összesen két fagyásom volt, egyszer nagyon az elején, meg a mai napon 1, de ez lehet, hogy a baromi meleg miatt volt, pedig ment az extra hütés Turbo módban a laptopon, illetve van egy extra hütöm a laptop alá téve. Majd meglátjuk, mi lesz a továbbiakban, de egyelöre nem panaszkodom, elviselhetö ez a mennyiség.
  • Voltan
    #181
    "Lehet késöbb mountról lootolni fát, virágot, stb.? " Van rá skill, meg lehet tanulni.
  • kill3r21
    #182
    Kipróbáltam én is ezt a dolgot, mintha minden tényleg sokkal jobb lenne, de a grafika valami elképesztően hányás lett tőle :S
  • PiszkosFred
    #183
    Hat gondolom ez amolyan veszmegoldas a fixig/patchig.
  • Sunrider924
    #184
    Mekkora hulye volt aki a taska upgradekhez a hozzavalok kvotajat kitalalta... van 5 taskam amihez a 3/4 szintu upgradenel tartok es termeszetesen mindegyiknel ott virit a 200 ridge-wood, naszoval az akkor 1000xfa, hogyne, fakitermelo szimulator 2020....
    Utoljára szerkesztette: Sunrider924, 2020.08.10. 19:05:41
  • coolpet
    #185
    Sziasztok!

    Én is nekiláttam.
    Nem találom a kedvencek gombot a fórumtémához :) Volt egy sárga csillag, most nincs. Merre van ? :)

    Megvan, jobb felső sarok, hidden :)

    Szóval van valami kezdő oldal hogy a fejlesztéseket hogyan kell elkezdeni érdemlegesen?
    Utoljára szerkesztette: coolpet, 2020.08.10. 19:38:15
  • PunkZoli
    #186
    ott van az csak elbújt :D egérrel húzd végig jobb felül a témaindító sorát, jobbra lesz.
  • Maxtreme
    #187
    Nem 1 túl bonyolult játék ez, simán rá lehet jönni a dolgokra a tutoriallal együtt 1-2 óra játékidő alatt.
    Utoljára szerkesztette: Maxtreme, 2020.08.10. 19:48:54
  • wedge31
    #188
    Az első nálam a batyu fejlesztés volt az elején nagyon-nagyon fontos, hogy ne fogyj ki semmiböl.
  • coolpet
    #189
    Ahogy a Wiki-t elnézem, kell az első végigjátszáshoz egy Shadow Hunter Bow, és egy Shadow Precision Bow :)
  • PunkZoli
    #190
    mondjuk az való igaz, hogy idegesítő ez a konzolos fos elrendezés
    olyanra pl miért nem lehet szűrni, hogy csak vendor vagy salvage lehet a tárgyból és egyszerre eladni vagy salvage?
  • Deviome
    #191
    Igen így van! Ezeket az itemeket radnom kapod meg egyszerre. Ha megcsinálod a Proving-ot egyből meg kell kapnod őket. Amennyiben nem, akkor kezd az egészet előröl, mert nem fogsz tudni továbbmenni a következő küldivel. Sajons ezt elég rosszul csinálták meg. :S
  • Sunrider924
    #192
    A jatek vegso boss csatajanal jarok es lore kerdesem lenne szoval innentol spoilerbe es a valaszt is ha tudja valaki, szinten spoilerbe kerem. Koszonom.
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    valaki elmondana hogy mi lett/hova lett a legiero? nehez elkepzelni hogy nem probaltak meg legicsapasokat a robotok ellen amikor egyetlen Faro robot se rendelkezett legielharito kepesseggel, szigoruen foldi/rovid hatotavolsaguak, tankok ellen ami a tortenet szerint a fo csapasmero eszkoz volt 2060-ban. Ha valahol van logbejegyzes/holo/akarmi ahol ezt megmagyarazzak, mert ez igy irgalmatlan nagy plothole nalam.
  • grebber
    #193
    Nyilakkal harcolsz a robotok ellen ne keress értelmet a dolgokban
  • caps lock
    #194
    Az igen! Ilyen gyorsan a végére értél? Nekem eddig nyolc órám van benne és még a tutorial területet se hagytam el. Minden csip-csup dolgot megcsinálok mielőtt a sztorival haladnék.
  • grebber
    #195
    ~20 óra.... de van 10 órás walktrough is ...attól függ kit mennyire érdekel a fűszálak felderítése számolgatása
    Utoljára szerkesztette: grebber, 2020.08.10. 23:08:42
  • jarlaxxe
    #196
    A kieggel együtt cirka 40 óra egy normális végigjátszás de persze lehet gyorsabban is meg el is lehet tovább húzni ez egyén függö.
  • Sunrider924
    #197
    Az Ultra hard world record speed run az 1ora 47 perc. Nekem most 40 ora korul mutatja, a tortenetben kicsit eloreszaladtam mert akartam valami felszerelest/cuccot amihez sokat kelett menni a fo story vonalan, maskepp feltett szandekom volt minden mellekkuldit megcsinalni.
    De no para izzitom mindjart a NG+-t, majd ott...

    @grebber-van ertelme akkor is ha ott ahol te jarsz ez meg nem latszik, de nagyon is koherens es grandiozus tortenete van.
  • hawkie22
    #198
    A Proving-ot megcsináltam, de se híre se hamva ezeknek az íjaknak. Most akkor kezdjem újra? :D
  • Sunrider924
    #199
    Fenet, haladj tovabb, megjelennek majd a kek es kicsit kesobb a lila ijjak is az arusoknal, csak legyen meg a hozzavalo, hogy meg tudd vasarolni, nemcsak penz kerdes, resource is kell hozza, sokszor nem is akarmilyen...
  • Palinko
    #200
    Köszi mindhármatoknak igen a crafting menüben már láttam hogy miről beszéltetek de én egyre inventoryban akartam beleerőszakolni azt a modifikációs dolgot, még a Diablo 2-es reflexek dolgoztak eszembe sem jutott volna crafting menübe keresni. Pedig hasznos és itt a hátizsák méretét is növelgetem már mindenből.