6
  • M2 #6
    Még egy olyan telefont se láttam, amiben ne lett volna cserélhető az aksi!
  • kvp
    #5
    Mert nem egy nagykapacitasu cellat tolt fel az ember X amperrel, hanem tobb kisebb kapacitasut X/N amperrel, igy a kisebb cellakhoz mar lehet a lassu toltest hasznalni. Ugyanugy, ahogy sokkal megterhelobb ha egy ember cipel egyedul 80 kilot, mintha negy ember cipelne egymas mellett haladva fejenkent 20-20 kilot. Utobbi esetben mindenki kevesbe van leterhelve, de ugyanannyi ido alatt, ugyanakkora teher lett atcipelve.

    ps: Ez azert jo, mert a kisebb cellakba kevesebb toltes fer, ezert a lassu toltessel is ugyanannyi ido alatt feltoltenek, mint egy nagykapacitasu. Viszont mivel tobb van beloluk, mert kisuteskor a nagyobb kapacitast adjak es a toltoaramok osszege is azonos egy nagy cellaeval, csak a kicsik megosztoznak rajta. (Persze a sok kis parhuzamos cellat is lehetne gyorstolteni, akkor a mostani gyorstolteshez kepest is toredek ido alatt toltenenek fel, tobbszoros toltoarammal, de az ugyanugy karositana oket, szoval a lassu, de parhuzamos toltes lenne a cel.)
  • tom_pika
    #4
    Ha fél óra alatt töltöm fel az akkukat, akkor több cella esetén miért kap kisebb terhelést egy-egy cella? A fél óra az fél óra, akárhonnan nézem.
  • zola2000
    #3
    Nem baj, majd a vevő többször vesz telefont, ami nagyobb profit.

    (Én meg azt hiszem visszaállok a lassúra, otthon ráér)
  • kvp
    #2
    Vagy legalabb tobb cellas lenne, amiket lehetne parhuzamosan tolteni. Peldaul 4 cella eseten a 60 wattos gyorstoltes valojaban callankent 15 wattos lassu toltes lenne, persze ehhez tobb cella, a toltobe pedig balanszer aramkor kellene, kvazi 4x annyi alkatresz. A Tesla kepes volt ezt meglepni (egy autoban van hely boven) es ugyanakkora terfogaton majdnem azonos kapacitast az eredmeny, viszont mind a toltesi, mind a kisutesi aram eloszlik a cellak kozott es ez sokat javit az elettartalmukon.
  • Sippie
    #1
    nem lenne ezzel gond... ha cserélhető lenne az aksi, de ma már az nem divat.