39
  • MerlinW
    #39
    Menjetek már át valamelyik hitgyülis fórumra...
  • RNDTRMTTM
    #38
    Ja, én is sajnálom, hogy létezem, és gondolkodom. Nálad is minden rendben?
  • ostoros
    #37
    Mi lenne, ha befognád a pofádat, te nihilista pöcs?
  • RNDTRMTTM
    #36
    Tehát ha van ilyen-olyan anyagi javad, amit megosztasz a saját fajtáddal, akkor feljebb léphetsz a hierarchiában, és folytatódhat az élősködés. Ezt szűrtem le ebből. Van, ahol ennél jobban is meg van fogalmazva? :)
  • noland
    #35
    A beteljesedés az a felismerés, hogy pl. van egy pohár almaleved, és szívesen adod...de sokkal jobban is meg van ez fogalmazva, de tőlem csak ennyire futotta. További szép napot!

  • RNDTRMTTM
    #34
    Már elég tudatos az ember, nem kötelező új életet létrehoznia. Ha átérzed más szenvedését, akkor ne hozz létre újabbat, és ne terjeszkedj! Ne játsz rulettet az élettel, mert minden élet szenvedéssé válhat. Nem kellene járnom az utam, ha nem erőltették volna rám. Mi az a beteljesedés? Az az önző jutalomhajhászás, ami művelünk egész életünkben?
  • noland
    #33
    Egy hit van csak, a feltámadásba vetett...

    Elárulom neked, hogy többé kevésbé minden ember szenvedésként éli meg az életet, mert nem jut eléggé életre, mint ahogy vágyna rá. És ne haragudj, de egyáltalán nem hagy hidegen más szenvedése, viszont ne kívánd tőlem, hogy helyetted jobban szenvedjek mint te magad. Van utad neked kell rajta járnod.

    Fordítva nézed a világot, az életből egyáltalán nem tudsz kilépni, viszont beteljesedhetsz vele, és ez a kapcsolódási pont.
  • RNDTRMTTM
    #32
    Magyarázd meg légyszíves, hogy miért jó élnie annak, aki számára az élet csak egy cél nélküli vergődés, egy kényszer, amit ráerőlettek, és értelmetlennek találja, nem kíván részt venni benne.
  • RNDTRMTTM
    #31
    Milyen hitről beszélsz? Az a probléma, hogy sok az élő ember, aki szenvedésként éli meg az életet, és téged ez hidegen hagy! Az a probléma, hogy az életből nem lehet egy gombnyomással kilépni! Ha lehetne, akkor milliók megtennék.
    Utoljára szerkesztette: RNDTRMTTM, 2020.05.19. 12:06:29
  • noland
    #30
    Így van, senki nem hal meg. Hitedet el ne hagyd, dolgozz rajta..
  • RNDTRMTTM
    #29
    Nálad valami nem stimmel. Mivel értek egyet pontosan? Azzal, hogy bizonyítást nyert a fórumon keresztül, hogy nekem hiányos az étrendem? Vagy mivel? :) Ez tehát a konklúzió, a megoldás az összes problémámra, sőt az emberiség problémáira? Egy kis "triptofán (5HTP) esetleg kolin nagyobb dózisban"? Vagy csapjak a homlokomra, hogy ja, tényleg, evés nélkül meghalunk, ezért mostantól minden más lesz? Nem kell válaszolnod.
  • Irasidus
    #28
    Minek írjam le? Nem vagyok grafomán... A lényeg, hogy végül mégis csak egyetértettél NEXUS-sal. Ennyi.
  • RNDTRMTTM
    #27
    A táplálkozást megemlíthetjük, mint egy újabb szükségletet, egy függőséget, amiért küzdeni kell, de ennél több szót nem érdemel. Inkább azt írd le, hogy Te hogyan képzeled el a szép új jövőbeli világot, ahol mindenki boldog, és minden szükséglet maradéktalanul ki van elégítve.
  • RNDTRMTTM
    #26
    Nem azt írtam, hogy nincs rá szükség. Értelmezés nem az erősséged. Amúgy meg hogy a halálba jön ide a depresszió? Ha sarokba szorítasz egy állatot, és felkavarttá vagy aggresszívvá válik, akkor több D-vitamint kellene fogyasztania? Hmm, lehet hogy azért nem a Hawaii beachen lógatjuk most a lábunkat, mert nem ettünk elég halolajkapszulát!

    Utoljára szerkesztette: RNDTRMTTM, 2020.05.17. 13:42:42
  • Irasidus
    #25
    Igazad van, a táplálkozás nem egy igény, és nem emberi létszükséglet. Ugyanígy a megfelelő táplálkozás, azaz az ásványi anyagok, vitaminok, fehérjék bevitele sem igény, mint amire NEXUS felhívta a figyelmedet. És persze még véletlenül sem befolyásolja a vitaminhiány, pl.: a D-vitamin a depresszióra való hajlamot. Ez mese. Ezt a bizonyítja is, hogy nem szerepel a videóban... Annyira nagy igazságaid vannak, hogy leborulok a nagyságod előtt!
    Utoljára szerkesztette: Irasidus, 2020.05.16. 13:30:56
  • RNDTRMTTM
    #24
    Ez az epizód jól demonstrálja, hogy milyen igényekkel születik egy ember, és ez minden egyes emberre igaz. A táplálkozás itt még sehol nem jön szóba. Ezek az igények azért léteznek, mert az élet erre utasít, és életünk végéig ezeket hajszoljuk. Link
    Utoljára szerkesztette: RNDTRMTTM, 2020.05.16. 12:46:58
  • RNDTRMTTM
    #23
    "A nagy össznépi pesszimizmusnak, a depressziónak, a klímadepresziónak valszeg jelentős életmódbeli, táplálkozásbeli gyökerei vannak."

    Persze, az a legegyszerűbb, ha a táplálkozásra fogjuk. :) De még véletlenül se ismerjük el, hogy nem igazán van más célunk az önjutalmazáson kívül. Az önjutalmazás a biológiai szükségletünk, az egész élet erre épül.
    Utoljára szerkesztette: RNDTRMTTM, 2020.05.16. 11:54:16
  • RNDTRMTTM
    #22
    A táplálkozásnak semmi köze ahhoz, hogy milyen adottságokat és környezeti feltételeket dob ki a gép. Az, hogy nálatok minden rendben, inkább kivételes eset manapság. Ez már csak rosszabb lesz, kivéve ha visszaesik a népesség. De az élet marad olyan, amilyen eddig is volt: egy cél nélküli értelmetlen vérszívás, küszködés, önjutalmazás, önkielégítés. Az a baj, hogy nem veszitek észre, hogy a puszta létezésetekkel másoktól veszitek el a normális élet lehetőségét. És ez így is marad addig, amíg van élet. A nézetemmel nem vagyok egyedül. A társadalom vállalja, hogy azzal, hogy nem szab semmilyen korlátot a születéseknek, sőt, minden defektes, félresikerült egyedet bent tart (akár intézetbe zárva) élete végéig a rendszerben, implicit vállalja azt, hogy a tömegbe bekerülnek a világot másképp látó, másképp gondolkodó, akár az életet is teljesen ellenző tagok. Egyáltalán hogyan képzelitek el a jövőt? Nektek bejön ez a behuzalozott élet, meg a mátrix-féle szemfényveszés?
  • noland
    #21
    Egyetértek az előttem szólóval, rengeteg hasznos vitamin és nyomelem bevitele alapfeltétel a jobb közérzethez. Kevés, de rendszeres testmozgással kiegészítve. Mondjuk napi 10 perc lazító torna csodákra képes. De érdemes ott kezdeni, hogy az ember utánaolvas ezen elemek összetételének, a szervezetre gyakorolt hatásának, hogy legyen valami fogalma mit vesz be, mire számthat...és akkor talán a világ is kerekebbnek fog tűnni.
  • NEXUS6
    #20
    Hozzászólásodról az jut eszembe, hogy egyrészt nyilván mindenkinek joga van úgy szemlélni a világot, ahogy akarja.Tapasztalatom szerint az ember agyának működését nagyban befolyásolja, hogy mit visz be a szervezetébe, alkohol ugye, mint legeklatánsabb példa. ;) Az agy alapvető működése pedig hihetetlenül befolyásolja azt ahogy a világot látjuk.

    A nagy össznépi pesszimizmusnak, a depressziónak, a klímadepresziónak valszeg jelentős életmódbeli, táplálkozásbeli gyökerei vannak. Az orvostudomány sajnos nem egészséges emberekre koncentrál, hanem hogy a súlyos betegeket hogyan tartsák életben, ezért az egészségről keveset mond valójában.
    A hiánybetegségek miatt kialakuló állapotok számukra nem érik el az ingerküszöböt, a vizsgálandó betegség kategóriát. Az elhízás pl. önmagában nem betegség, csak betegségre hajlamosító állapot, az orvostudomány szerint. Miközben legtöbbször egyfajta hiánybetegségnek a tünete valójában.

    Szal az életszemléletre viszatérve, ha az agy bizonyos működéshez szükséges anyagokban hiányt szenved, vitaminokban, aminósavakban, akkor az legalább olyan erős hatást gyakorol rá, mint ha valaki mata részeg egész nap. Ahogy az utóbbihoz is jogunk van, ahhoz is hogy másképp lássuk a világot. Szal én mondjuk ajánlanám a piros pirulát, a Mátrixból idézve, konkrétan B-vitaminok, triptofán (5HTP) esetleg kolin nagyobb dózisú bevitelét, más vitaminok és aminósavak magas dózisú bevitele mellett. ;).
  • NEXUS6
    #19
    Hát igen. Ha mi most itt kűzdünk ezzel az egyszem Korona-vírussal, akkor mi lesz ha az űrhajósokra, telepesekre rászabadul milliárd idegen kórokozó!!!??? :O
  • gothmog
    #18
    ¯\_(ツ)_/¯
  • RNDTRMTTM
    #17
    Leírtam a véleményem az űrmeghódiccsáról, az ember terjeszkedéséről. Ha nem tetszik, lehet ignorálni, továbbállni. Én nem kértem senkitől semmilyen segítséget, és nincs is rá szükségem.
  • Irasidus
    #16
    Egyetértek az előttem szólóval, fel kellene keresned egy szakembert, amíg nem késő! Remélem hamar meggyógyulsz! :(
    Utoljára szerkesztette: Irasidus, 2020.05.11. 15:50:23
  • gothmog
    #15
    Miért, itt segítenek, hogy ide irkálsz?
    Egyébként az a tapasztalatom hogy akik az emberiség vesztét várják/kívánják, általában úgy kalkulálnak, hogy az rájuk nem lesz érvényes.
    Te láthatóan nem ez az eset vagy, ezért kaptad a lenti telefonszámokat és linket.
  • RNDTRMTTM
    #14
    Ott segítenek a kilépésben? Idiot.
  • gothmog
    #13
    Ha ön is úgy érzi, segítségre lenne szüksége, hívja a krízishelyzetben lévőknek rendszeresített, ingyenesen hívható 116-123, vagy 06 80 820 111 telefonszámot! Kérjük, olvassa el ezt az oldalt!
  • RNDTRMTTM
    #12
    Nekem is vannak ötleteim, hogyan lépjek ki, de egyrészt félek, hogy nem sikerül és rosszabb lesz, másrészt nyilván vannak akik hozzám kötődnek, tőlem függenek.
    De természetesen érdekel bármilyen javaslat, ne tartsd magadban! Amúgy inkább azt támogatnám, hogy az élet elszenvedése és drasztikus megszakítása helyett megelőzzük az életbe belépést.
  • gothmog
    #11
    Nekem már van is egy ötletem, hol kellene kezdened az emberi faj kipusztítását. Persze a nagy problémából ez csak a tiedet oldaná meg, azt viszont végleg, és a kis lépés is lépés.
    Utoljára szerkesztette: gothmog, 2020.05.09. 20:43:59
  • gothmog
    #10
    Én pontosan tudom milyen akadályai vannak az űr kolonizációjának. A kérdésem gombabácsihoz intéztem aki évek óta minden ilyen és hasonló hír alá odavakarja ezt az „űrmeghódiccsás” okosságát, releváns vagy sem.
  • RNDTRMTTM
    #9
    Maga az élet alapvető működése, vagyis a másokon élősködés, másokból táplálkozás, egymás szétmarcangolása visszataszító. Az ember arrogáns terjeszkedése pedig undorító, felháborító. Remélem, kipusztítja az életet egy idetévedt kődarab, mielőtt bárhova elterjedne ez a lepra. Ideális jelölt, jaj de jó. Ja, nem. Értelmetlen baromság. Ki az a barom, akinek ez tetszik? Igen, frusztrált vagyok ebben a kényszervilágban, amibe beleraktak, ahol a kényszerlakásból megyek a kényszermelóba a semmiért. Ez a fantáziálás a távoli világokról nem old meg semmit. Senki nem gondolja, hogy fel kéne ébredni ebből az álmodozásból?
  • Kergelez
    #8
    Ha a Földön keletkezett a földi élet, máshol élhetetlen lesz a világ. Hiába lesz zöld növényzet, ehetetlen lesz. Molekuláris szintig terraformálni kell. Ilyen problémám lesz néhány száz év múlva, de majd megoldom valahogy.
  • Irasidus
    #7
    Ezek kinek a kérdései? Csak mert ez csillagászati kutatás, aminek nem célja ilyen kérdések feltevése, sem megválaszolása. Egészen másról szól ez a cikk, a felfedezés, és a kutatás mint a te kérdésed.
    Utoljára szerkesztette: Irasidus, 2020.05.07. 17:24:08
  • Ellaberin
    #6
    Mondjuk vannak még kérdések azzal kapcsolatban, hogy hogy a fenébe jutunk el mondjuk a Marsra. Így azzal kapcsolatban is lehetnek, hogy egy 300 fényévnyire lévő valamire hogy. De ne zavarjon, szerintem holnapra meg lesz a megoldás.
    :kuncog:
  • gothmog
    #5
    ja, hogy szimpla frusztráció
    mondjuk ennyi idő alatt már továbbléphetett volna.
  • VolJin
    #4
    Mert úgy volt gyerek a Holdra szálláskor, hogy arról álmodozott, hogy a Szaturnuszon fog az unokáival kirándulni...
  • gothmog
    #3
    és mindez téged azért zavar mert...
    igen?
    figyelek.
  • quatlander
    #2
    indulhat a Nostromo.
  • gombabácsi
    #1
    ideális jelölt, de mire? az űrmeghódiccsára? a nagy civilizációs átverésre, miszerint meghódítjuk az űrt? :D