11
-
Sir Cryalot #11 Mar sony psvita is moire problemas volt es a vr sisakok is. Arccal buktak orra a feketemanias oled hivek. -
Sir Cryalot #10 " a meghajto elektronika egy ideig /kb. 3 ev/ kepes teljes mertekben kompenzalni"
Tegyuk hozza hogy ezt pixelenkent kell megtenni hogy ne legyen "moire"
Es ez ha ketszer annyi tranzisztort jelent joesetben aminek mernie kell sajat magat az kisse problemas. Miert van tobb mobil oled mint desktop /wallmount kerdeskort jol fedi. -
Sir Cryalot #9 Ja és azért is akkora ÁSZ dolog mert úgy beerhető a CRT vetitő amit Kevés emitter miatt könnyű kalibralni, nem ugy mint a megakontraszt uhd cuccokat. -
Sir Cryalot #8 Sony az LCOS vetítővel kapcsolatban le szokta irni hogy az mekkora ÁSZ dolog nekik hogy ketté van szedve a fényforrás meg a moduláció.
Na pont emiatt van az az orbitális sz.pás amit ezek produkalnak oleddel se vege se hossza :DDDD
Es nem hinnem hogy lcdt gyartottak mar rendeset. -
Sir Cryalot #7 "csak legalabb a szinek nem masznak el egymastol, mert az egyszinu hatso panel fenyereje egysegesen csokken es a szineket a kvantum szuro keveri."
?!?
Zöld 3-4xes igénybevétel mellett hogy ne maszna el?
Threshold voltage shift?
-
kvp #6 A QLED az kb. ugyanazt tudja kek ledes fenybol kvantum pont technologiaval mint a Phillips foszforos megoldasa ultraibolya fenybol (UV LED-del). A QD OLED az egy kevereke a sima 3 szinu OLED paneloknak a monokrom fenyszuros OLED panelokkal, a fenyszuro vesztesege nelkul. A QD (O)LED LCD pedig egy QD (O)LED hattervilagitasos LCD panelt jelent. Igazabol eleg sokfele kombinacioban le lehet gyartani ezeket. A QD (O)LED LCD kijelzo kepe nem sokkal jobb mint egy sima LCD-je (szebb a hattervilagitasa), a QD OLED viszont egy csikozatlan szinkepu OLED kijelzo, hasonlo mint a monokrom OLED hagyomanyos szinszurovel (Kinaban tobben gyartanak ilyet, filleres cucc), csak kb. 3-4x-es fenyerovel es sokkal nagyobb es egyenletesebb szintartomannyal. Ez is beeg es fakul, csak legalabb a szinek nem masznak el egymastol, mert az egyszinu hatso panel fenyereje egysegesen csokken es a szineket a kvantum szuro keveri. A kvantum technologia egyebkent sokkal olcsobb mint a fent emlitett Phillips fele foszforos UV-es megoldas es nincs utanhuzasa, tehat nem veletlen, hogy TV-kben ez utobbit mar nem igazan hasznaljak. (a plazmak ota legalabbis)
Az igazan jo minoseget es tobb evtiztedes elettartalmot viszont az inorganikus -LED panelek jelentenenek, tehat ahol minden pixel egy valodi inorganikus (pl. GaAs) LED. Sajnos arban egy teljes meretu TV kb. annyiba kerulne mintha kicsempeznenk cpu ostyakkal es nem is nagyon tud senki 15-20 centinel nagyobb panelt gyartani jelenleg. (a nem monolitekbol meg egyelore nem tudnak fel hazfal kisebbet) E helyett lett kitalalva a kvantum szinszuros monokrom OLED. Jo ez, de mivel OLED, ezert sajnos ez is kopik, csak nem olyan feltuno modon. (sotetul, de a szinminoseg megtartasaval, lassu kontraszt romlassal, az also ertek stabil feketen tartasaval, amit a meghajto elektronika egy ideig /kb. 3 ev/ kepes teljes mertekben kompenzalni) Az egyetlen gond ott van, hogy sok ipari felhasznalashoz (pl. tajekoztato kijelzok, fedelzeti rendszerek, stb.) nem hajlandoak a gyartok par eves hasznos elettartamu kijelzoket venni, mert draga lenne a folyamatos cserelgetesuk. -
gombabácsi #5 "Mondjuk úgy, hogy a termék javarészt marketinget tartalmaz, technológiát nem igazán."
:D:D:D -
gombabácsi #4 én az XLEDet várom, ami nem tudom mi, de már nagyon várom -
BeLac-007 #3 Vagy egy Q70R-hez és az állad le fog esni.
És a Q80R - Q90R már ne is említsük. ;)
-
fotolit #2 "Más kérdés, hogy a QLED is csak egy LCD. Mondjuk úgy, hogy a termék javarészt marketinget tartalmaz, technológiát nem igazán.... belépő kategóriás QLED TV, kb. 1,5-szer annyiba kerül, mint egy "hagyományos" LCD, a képe meg pont ugyan olyan sz@r."
Egy picit szerintem guglizzál még és feltétlenül kérj meg egy áruházi dolgozót, hogy kísérjen oda egy Samsung q60r-hez. :) -
CairoJack #1 De, ha még nem zártak be a gyárak, nincsenek leszerelve a gépek, akkor miért nem mondják azt, hogy oké, akkor mégis csak gyártunk még 1-2 évig. Lehet, hogy az alapanyag gyártókkal már fél-egy éve lemondták a szerziket, de nem hiszem el, hogy ne tudnának újakat kötni (esetleg más beszállítókkal). Valószínűleg még midig több értelme lenne, mint kompletten a paneleket megvásárolni a konkurenciától.
Amúgy szerintem is el kéne már engedni az LCD panelek kezét. Más kérdés, hogy a QLED is csak egy LCD. Mondjuk úgy, hogy a termék javarészt marketinget tartalmaz, technológiát nem igazán.
Tapasztalataim szerint egy belépő kategóriás QLED TV, kb. 1,5-szer annyiba kerül, mint egy "hagyományos" LCD, a képe meg pont ugyan olyan sz@r.
A csúcskategóriával nincs tapasztalatom, de ha lenne 500+ ezrem egy TV-re, akkor sem lenne, mert akkor már egyértelműen OLED-et vennék.